FOTOGALERIE: Zlín si užil TOP florbal. Podívejte se

Zín - WE ARE THE CHAMPIONS! Zlínská hala Euronics přinesla slávu florbalistkám Vítkovic, které ve finále Poháru České pojišťovny rozstřílely FbŠ Bohemians 5:1. Z trofeje se radovaly podruhé v historii soutěže. První část sváteční akce si užilo 612 diváků.

17.1.2017

Finále florbal ženy FBŠ Bohemians – 1. SC VítkoviceFoto: DENÍK/Jan Karásek

Velký den vítkovického florbalu se ve večerních hodinách snažil dokonat mužský tým, který se ve finále střetl s Mladou Boleslaví. Radocali se nakonec Středočeši, kteří Osgravanům oplatili loňskou porážku a vyhráli soutěž potřetí za poslední čtyři roky.

V mužském finále před 1072 diváky se dostaly do vedení v polovině úvodního dějství Vítkovice, když překonal Bauera z dorážky Firda. V 17. minutě ale vyrovnal po Kološově přihrávce Tadeáš Chroust. Stav ve prospěch superligového lídra otočil v 33. minutě střelou přes obránce Curney a ve třetí třetině pojistil náskok Natov.

Mladá Boleslav obdržela prémii 100 tisíc korun, Vítkovičtí získali 30 tisíc. "První třetinu jsme nebyli na hřišti a nebýt famózního výkonu Bauera, tak bychom to měli v utkání velice těžké. Do hry jsme se dostali až v průběhu druhé třetiny, začali jsme mít převahu a stejně jako soupeř do té doby jsme spálili hromadu šancí," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera webu Českého florbalu.

"Trefili jsme snad čtyřikrát brankovou konstrukci, ale přesto jsme šli do zaslouženého vedení. Do konce zápasu jsme dokázali hru kontrolovat a zlepšili jsme rozehrávku proti aktivní hře Vítkovic," dodal Pazdera. "Rozhodly dvě naše chybičky v obraně a hromada našich neproměněných šancí," řekl kouč Vítkovic Pavel Brus.

Výsledky finále ČP - muži: 1. SC Vítkovice - Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Branky: 10. Firda - 17. Tadeáš Chroust, 33. Curney, 49. Natov. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1072.

Ženy: FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 1:5 (0:1, 1:3, 0:1). Branky: 38. Semeráková - 14. Paloncyová, 23. Halfarová, 27. Pantělejevová, 31. Elliläová, 52. Šupáková. Rozhodčí: Drška, Meisner. Bez vyloučení. Diváci: 615.

Finále florbal muži 1 SC Vítkovice – Florbal MB

Finále florbal muži 1 SC Vítkovice – Florbal MB  FOTO: DENÍK/Jan Karásek

17.1.2017 VSTUP DO DISKUSE

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové.