VYBERTE SI REGION

Zlínští Lvi bez elitních kanonýrů prohráli s Uherským Brodem

Zlín – První porážku ve Zlínské florbalové lize mužů utrpělo družstvo Zlína Lions, které nezvládlo souboj s přímým konkurentem o postup do Regionální ligy s celkem 1. AC Uherský Brod. Partii s Valašským Meziříčím už Lvi z krajského města vyhráli a proto po 12. kole v tabulce udrželi pobyt na první příčce.

6.1.2016

Ilustrační foto.Autor: František Géla

Zlínský tým s kolektivem 1. AC Uherský Brod prohrál 7:9.

,,Do zápasu se silným soupeřem jsme nastoupili bez vůdců kanadského bodování Koňaříka, Valčíka, Stavjaníka, Tichého a Martina Krkošky. Tato skutečnost dodala Slováckému celku sebevědomí. Možná i proto se po chybách v naší obraně Uherský Brod v sedmé minutě ujal vedení 2:0. Ze špatného nástupu do utkání jsme se však vzpamatovali a dokonce se nám v pětatřicáté minutě podařilo obrátit vývoj skóre na 5:4. Domácím ovšem přálo štěstí a ti díky rychlým protiútokům nakonec strhli vítězství na svoji stranu. Devátou branku jsme inkasovali až při power play," informoval o první bodové ztrátě v letošní sezoně ve Zlínské lize gólman poraženého družstva Jan Krkoška.

Ten si se svým kolektivem trochu spravil náladu výhrou na Valašským Meziříčím 8:5. ,,V souboji se snaživým protivníkem hájil naši bránu Jan Večeřa. I s naší brankářskou dvojkou jsme duel zvládli. Valachy jsme od prvních minut přestříleli a ikdyž se výsledek nerodil lehce, porotože naše hra byla neuspořádaná, vývoj střetnutí jsme kontrolovali. Ani jednou jsme v něm totiž neprohrávali. Měření sil se sedmým celkem tabulky si ovšem nejvíc užíval autor hattricku Filip Zeman," byl spokojený alespoň se skalpem známého soupeře Jan Krkoška.

Výsledky 11. a 12. kola.

1. AC UHERSKÝ BROD – ZLÍN LIONS 9:7 (2:2, 2:2, 5:3)
Branky Zlína Lions: Horník 2, Roth, Obdržálek, Kovařík, Zeman, Baran.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ZLÍN LIONS 5:8 (1:2, 1:3, 3:3)
Branky Zlín Lions: Zeman 3, Horník 2, Baran 2, Roth.
Sestava: Jan Krkoška, Večeřa – Huťťa, Baran, Obdržálek, Lukša, Roth, Horník, Jan Kovařík, Zeman, Vicherek. (hot)

6.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Vyšší platy potěší. Teď ale učitelé řeší, jak si přivydělat

Region - „Ze začátku se nám nový učitel nezamlouval, ale pak to bylo super," říká Katka Sedmerová ze Základní školy Komenského Zlín. „Mladý učitel dějepisu se na hodiny poctivě připravoval, vždycky nás něčím překvapil, bavilo nás to s ním fakt moc," vypráví čtrnáctiletá Katka.

Plameny pohltily celé auto. Popáleného řidiče na místě ošetřili hasiči

Otrokovice – Pravděpodobně kvůli požáru pod palubní deskou se v sobotu odpoledne ocitlo na dálnici D55 poblíž Otrokovic v plamenech osobní auto. Popáleného řidiče na místě ošetřili přivolaní hasiči.