Zlínští Lvi bez elitních kanonýrů prohráli s Uherským Brodem

Zlín – První porážku ve Zlínské florbalové lize mužů utrpělo družstvo Zlína Lions, které nezvládlo souboj s přímým konkurentem o postup do Regionální ligy s celkem 1. AC Uherský Brod. Partii s Valašským Meziříčím už Lvi z krajského města vyhráli a proto po 12. kole v tabulce udrželi pobyt na první příčce.

6.1.2016

Ilustrační foto.Foto: František Géla

Zlínský tým s kolektivem 1. AC Uherský Brod prohrál 7:9.

,,Do zápasu se silným soupeřem jsme nastoupili bez vůdců kanadského bodování Koňaříka, Valčíka, Stavjaníka, Tichého a Martina Krkošky. Tato skutečnost dodala Slováckému celku sebevědomí. Možná i proto se po chybách v naší obraně Uherský Brod v sedmé minutě ujal vedení 2:0. Ze špatného nástupu do utkání jsme se však vzpamatovali a dokonce se nám v pětatřicáté minutě podařilo obrátit vývoj skóre na 5:4. Domácím ovšem přálo štěstí a ti díky rychlým protiútokům nakonec strhli vítězství na svoji stranu. Devátou branku jsme inkasovali až při power play," informoval o první bodové ztrátě v letošní sezoně ve Zlínské lize gólman poraženého družstva Jan Krkoška.

Ten si se svým kolektivem trochu spravil náladu výhrou na Valašským Meziříčím 8:5. ,,V souboji se snaživým protivníkem hájil naši bránu Jan Večeřa. I s naší brankářskou dvojkou jsme duel zvládli. Valachy jsme od prvních minut přestříleli a ikdyž se výsledek nerodil lehce, porotože naše hra byla neuspořádaná, vývoj střetnutí jsme kontrolovali. Ani jednou jsme v něm totiž neprohrávali. Měření sil se sedmým celkem tabulky si ovšem nejvíc užíval autor hattricku Filip Zeman," byl spokojený alespoň se skalpem známého soupeře Jan Krkoška.

Výsledky 11. a 12. kola.

1. AC UHERSKÝ BROD – ZLÍN LIONS 9:7 (2:2, 2:2, 5:3)
Branky Zlína Lions: Horník 2, Roth, Obdržálek, Kovařík, Zeman, Baran.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – ZLÍN LIONS 5:8 (1:2, 1:3, 3:3)
Branky Zlín Lions: Zeman 3, Horník 2, Baran 2, Roth.
Sestava: Jan Krkoška, Večeřa – Huťťa, Baran, Obdržálek, Lukša, Roth, Horník, Jan Kovařík, Zeman, Vicherek. (hot)

6.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Kam za sportem ve Zlínském kraji

Daniel Dlabaja.

Dlabaja se ze zámoří vrátil domů kvůli maturitě. Teď pálí za juniorku

Názor: Vidět nemoc lepšíma očima

V záplavě mezinárodních dnů čehokoliv si v našem oboru připomínáme 21. září jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Lidí s touto vážnou nemocí přibývá a jako společnost se k tomu budeme muset dřív nebo později postavit čelem. Teď to raději moc lidi nezajímá - dokud se nestarají o nemocného, na kterém jim záleží.

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

Chytil při debutu za Rangers rozhodl o výhře. Úžasný pocit, zářil

/VIDEO/Ten chlapec snad nemá limity! Hokejový útočník Filip Chytil zažil debut snů. Sedmnáctiletý odchovanec Kroměříže, jehož si v červnu vybrali Jezdci v draftu NHL z 21. místa, v úvodním přípravném zápase za první tým New York Rangers rozhodl o výhře 4:3 v prodloužení proti New Yersey Devils.

Čerepovec už s Holíkem nepočítá. Zůstane v KHL nebo se vrátí do Zlína?

Skončí už po deseti zápasech? Vedení hokejistů Čerepovce totiž zařadilo Petra Holíka na listinu volných hráčů a se zlínským odchovancem, který vstřelil jeden gól a připsal si dvě asistence, tak zřejmě nepočítá.