ZUBŘÍ – KARVINÁ 32:31 (16:16)

V dramatickém a bojovném utkání, které bylo reprízou finále extraligy uplynulého ročníku, vedli Valaši nad úřadujícím mistrem v průběhu utkání už o pět branek (21. – 13:8). Karviná se však nevzdávala a dovedla zápas až do nadmíru dramatické koncovky.

Za stavu 30:30 šel dvě minuty před koncem na sedmičku v zápase již čtvrtý domácí hráč Tomáš Říha a proměnil. Po neúspěšném útoku Karviné přidal půl minuty před koncem domácí Randýsek branku na 32:30 a hosté již stihli jen tři vteřiny před sirénou korigovat na Konečných 32:31 pro Zubří. Ve vypjatém utkání, které přineslo celkem čtyři červené karty, se hosté cítili ukřivděni a příliš se jim nezamlouval výkon rozhodčích. „Svým svěřencům mohu jen poděkovat za příkladnou bojovnost a nasazení, soupeři pogratulovat k vítězství. Po zápase s Lovosicemi mi bylo řečeno, že se nemám vyjadřovat na adresu rozhodčích, takže k tomu nebudu radši říkat nic. K tomu by se měli vyjádřit jiní,“ zhodnotil utkání zklamaný trenér Karviné Martin Kostelník.

V táboře Zubří zavládla velká spokojenost. Domácí celek splatil svému velkému sokovi porážku z květnového finále extraligy a zůstává tak v novém ročníku neporažen. „Nezahráli jsme bez chyb, ale přesto jsme dokázali podat solidní výkon. Pochválil bych celé mužstvo za dobrou práci. Víme, že jsme hráli s určitými rezervami, takže věřím, že to už bude jenom lepší,“ konstatoval spokojeně kouč Zubří Jiří Kekrt.

Zubří: Malina, Orság – Plšek 6, Pernica, Titkov, J. Hrstka 5, Randýsek 6, Říha 2/1, M. Hrstka 3, Vyjídák, Číp 6, Š. Krupa 3, Mika.

Karviná: Mrkva, Lefan – Pavlíček 1, Brož, Vančo 1, Sliwka 7/5, T. Heinz 4, Šulc 4, Mrozek 3, Kružík, Petrovský 5, Hastík 2, Požárek 2, Korňan 3.

Rozhodčí: Horák, Bečička. Vyloučení: 7:12. Červené karty: Plšek – Pavlíček, Petrovský, Požárek. Sedmimetrové hody: 10/5. Diváci: 800. Sled: 0:1, 2:3, 6:5, 10:8, 13:8, 15:11, 16:12, 16:18, 22:23, 25:23, 28:27, 30:27, 30:30, 32:30.