PLZEŇ - ZUBŘÍ 28:31 (14:18)

Konečný stav série: 0:2

Také druhý zápas potvrdil, že Plzeň rozhodně do play off patří a opět jasného favorita pořádně potrápila. Zubřané sice byli prakticky po celý zápas mírně vpředu, ale museli se mít na pozoru až do posledních minut. Domácí se dostali jen jedinkrát do vedení (9:8), jinak po celý zápas doháněli manko dvou až pěti branek.

Klíčové momenty zápasu nastaly mezi 52. a 56. minutou. To Valaši z vedení 27:26 odskočili na 29:26, a to zkušeně udrželi až do posledního hvizdu. V táboře Zubří si tak po postupu v nejkratším možném termínu mohli vydechnout.

„Potvrdilo se to, co jsme očekávali. Že utkání bude stejně vyrovnané jako to první. Byť jsme tahali stále za delší konec, tak až do koncovky nebylo zdaleka nic rozhodnuté,“ ulevil si trenér Zubří Jiří Keprt. „Jsem rád, že jsme nakonec toto utkání zvládli vítězně a že nemusíme dále plýtvat silami. Musím pochválit soupeře, za poslední čtyři měsíce udělal ohromný výkonnostní skok směrem vzhůru a s námi odehrál dvě velmi kvalitní utkání,“ dodal spokojený kouč vítězů.

Zubří: Malina, Orság – Kichner, Plšek 1, Pernica, Titkov, J. Hrstka 8/4, Třeštík, Randýsek 8, Říha, M. Hrstka 10, Mičkal, Číp 3, Mika 1.

Nejvíce branek Plzně: Šik 10/2, Vinkelhöfer 7, Šetlík 4. Rozhodčí: Kohout, Novák.

Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 5:4. Diváci: 450. Sled: 0:2, 2:4, 9:8, 11:13, 13:16, 15:19, 19:20, 21:23, 24:25, 26:27, 26:29.

Další čtvrtfinálové výsledky extraligy: Kopřivnice – Dukla Praha 25:33 (konečný stav série 0:2), Jičín – Karviná 27:29 (konečný stav série 0:2), Lovosice – Hranice 31:25 (stav série 1:1).