VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Taneční škola: naučíme tančit děti i dospělé, navíc v pohodové atmosféře

Zlín – „Já tančit neumím, ale přiznám se, že bych o to velmi stála. Společně s manželem sledujeme různé taneční soutěže v televizi. Vím, že jisté možnosti nabízí taneční školy, a tak manžela přemlouvám, ať jen nesedíme doma a zkusíme některou z nich.

19.11.2012 1
SDÍLEJ:

LEKTOR A TANEČNÍK. Taneční mistr David Voráč tvrdí, že k výuce tance není žádný mimořádný talent nutný Foto: Archiv D. Voráče

On má ale obavu z neúspěchu, a tvrdí, že je na podobné věci antitalent," postěžovala si Karla Bečvářová ze Zlína.

Taneční mistr David Voráč a jeho kolegyně Simona Pivovarníková ze zlínské taneční školy Dance Studio Starlight shodně tvrdí, že pan Bečvář a jemu podobní lidé žijí ve velkém omylu.

„Člověk ve skutečnosti žádný mimořádný talent k základní výuce tanců nepotřebuje. Velké nadání uplatní spíše nadšenci, kteří se tomu chtějí věnovat profesionálně. V naší škole ale dokážeme naučit tančit každého, kdo má ruce a nohy. A to bez nervů, a v pohodové atmosféře," tvrdí sympatický, šestadvacetiletý tanečník a lektor David Voráč.

Jeho slova potvrzuje fakt, že do taneční školy v Dlouhé ulici ve Zlíně chodí malé děti, teenageři, lidé středního věku, a dokonce i důchodci. Jeden ze seniorských párů z jeho školy dokonce tančí závodně, a sklízí úspěchy v regionálních i celostátních soutěžích.

A podobných úspěchů dosahují i tanečníci dalších věkových kategorií, kteří zlínskou školu navštěvují. „Naším krédem je učit zájemce individuální formou, a bez stresu. Díky tomu se nám daří nejen učit tanec, ale povzbuzovat, nebo v některých případech i plně navracet lidem sebevědomí," tvrdí David Voráč, který se sám považuje za introverta.

Netají se ale tím, že i jemu výuka tance vrátila sebejistotu a naučila ho efektivní komunikaci s lidmi.

„Tanec je osvěžujícím životabudičem pro fyzičku těla, i pro osvojení si zásad etického chování. Může být, mimo jiné, velkým přínosem například pro mladé páry. Tvrdím totiž, že když partneři spolu úspěšně zvládnou taneční výuku, je to pro ně skvělá příprava do osobního života. V tomto ohledu mám rovněž vlastní cennou zkušenost," poznamenal David Voráč, který svou snahou a nadšením motivoval i několik mladých lidí s problémovou minulostí.

„Dnes jsou z těchto lidí velcí nadšenci, kteří svůj volný čas tráví zdokonalováním svého tanečního umění. Se členy našeho tanečního klubu se často setkáváme na neformálních setkáních, soustředěních, a jezdíme s nimi na soutěže," dodal David Voráč.

Do jeho školy, kterou s cennými radami navštěvují i věhlasní lektoři a tanečníci ze Slovenska a Itálie, se může přihlásit prakticky každý zájemce starší tří let, a to kdykoliv. V návaznosti na telefonické nebo e-mailové objednání mohou kurzy zhlédnout i lidé, kteří o výuce tance teprve uvažují.

Základní „pilíře" tanečního studia Dance Studia Starlight jsou tvořeny taneční školou zaměřenou na výuku společenského tance pro širokou taneční veřejnost a tanečním klubem, který se specializuje na sportovní činnost v oblasti standardních a latinskoamerických tanců.

„Na přání lze po vzájemné dohodě s lektory uspořádat také individuální taneční lekce, a to pro jednotlivce, pár či uzavřenou skupinu více párů. Náplň individuální lekce je vždy uzpůsobena potřebám zúčastněných. Zpravidla se jedná o sportovní tanečníky, nebo o taneční páry, které preferují individuální výuku před společnou výukou v rámci kurzů.

Podrobnosti o škole Dance Studio Starlight lze získat také na webu www.starlightdance.cz nebo prostřednictvím e-mailu info@starlighdance.cz 

(kO)

Autor: Redakce

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení