VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Praha měla Forum Media, zlínská univerzita zase KOMEDII

ZLÍN - Konference (KO)MÉDIA nabídla široké spektrum poznatků a názorů na pojmy uvedené jako variace názvu konference „KOmunikace, KOoperace, KOexistence, KOedukace, KOlize, KOrelace, KOmerce, KOmpetence, KOmpatibilita, KOmparace.“

30.10.2007
SDÍLEJ:

Konference KO(MEDIA)Foto: UTB.CZ

Konference pořádaná na zlínské UTB přinesla odborný pohled na média a marketingové komunikace

Konference přinesla odborný pohled na marketingové komunikace ze strany nejen pedagogů a studentů doktorských studijních programů, ale i odborníků z praxe. A přestože ve stejném termínu probíhala v Praze odborná konference Forum Media, zlínská (KO)MÉDIA nabídla prostor pro neformální setkání, výměnu názorů a přinesla nové podněty pro mediální teorii a praxi.

Konferenci pořádal Ústav marketingových komunikací Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s katedrou masmediálnej komunikácie a reklamy Filozofické fakulty UKF v Nitře jako 2. ročník mezinárodní konference o komunikaci, kooperaci, komerci a dalších komunikačních a mediálních tématech. Ve dnech 24. a 25. října žila zlínská fakulta ovzduším odborných příspěvků a případových studií, ukázek reklamních spotů a výsledků vědeckých výzkumů. Konferenci zahájil doc. Ing. Jaroslav Světlík, CSc., děkan fakulty a v úvodních referátech zazněly příspěvky vědeckých pracovníků jak ze slovenských univerzit, tak z fakulty multimediálních komunikací.

Spektrum příspěvků bylo široké, od sémiotiky, reklamy přes marketingový výzkum po etické aspekty reklamy a komunikace. Druhý den konference probíhal v duchu interaktivních diskusí v sekcích, které se dotýkaly marketingových komunikací z různých úhlů pohledu. Inspirativní bylo porovnání využití médií v Čechách a na Slovensku, specifika komunikace značek, etické otázky reklamy a odpovědnost v mediální komunikaci.

Diskutovaným tématem byl také vliv mediální výchovy na rozvíjení schopnosti dětí a mládeže zodpovědně a kriticky využívat média. Zcela novým prvkem v dosavadní organizaci konference byl on-line přenos vystoupení jednotlivých řečníků nejen do všech přednáškových prostor fakulty, ale také přenos po internetu. Studenti, pedagogové a široká veřejnost mohli celou konferenci sledovat na webových stránkách neon.utb.cz. Tyto stránky vytvořilo a provozovalo televizní studio Neon fakulty multimediálních komunikací, které zajistilo přenos konference „po síti“.

Tvůrci přenosu byli sami studenti fakulty, kteří s myšlenkou živého přenosu konference přišli a zrealizovali ji. Konferenci tímto způsobem sledovali nejen lidé ve Zlíně, ale i v Praze a jiných městech.

30.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Filip Chytil se stal členem organizace New York Rangers

Když Chytil inspiruje. Dluhoš se Sedlákem skončili pod vrcholem

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

O úvodní dojmy z kritizované Juniorské ligy se mohou podělit zástupci fotbalového Zlína a Slovácka. Soutěž, do které se v létě podle nařízení Ligové asociace musely oba kluby začlenit, má za sebou tři kola.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení