VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Stavby a rekonstrukce na Zlínsku

AKTUALIZOVÁNO

Město, kraj a firmy už vědí, jak bude vypadat terminál

Zlín - Zlín je zase o kousek blíž novému dopravnímu terminálu, který má vzniknout na místě dnešního autobusového nádraží. Město, kraj i soukromé firmy, kterých se stavba dotýká, mají hotovou urbanistickou studii. Právě ta je základem pro projekt.

Podjezd v Dlouhé ulici často komplikuje dopravu. S opravou se počítá až s tratí

Zlín - Podjezd v Dlouhé ulici ve Zlíně slaví letos osmdesátiny. Byl vybudován za 80 dní v dubnu 1936. Dnes jím projedou tisíce vozidel denně, stal se důležitou dopravní tepnou, která spojuje pravý a levý břeh Zlína.

Prior bazén mít nebude. Rekonstrukce začne příští rok

Zlín – Obchodní dům Prior. Kdysi jedna z dominant města ztrácela od sametové revoluce svůj lesk i slávu. Se vznikem nákupních center Čepkov a Zlaté jablko a celkovým přenesením veřejného života dál od areálu Svitu se i jí dotkl citelný odliv zákazníků a dnes stojí tak trochu na periferii zájmu. Tento stav má změnit rekonstrukce, kterou vedení firmy naplánovalo na příští rok.

AKTUALIZOVÁNO

Frekventovaný tah ve Zlíně čekají částečné uzavírky

Zlín - Polovina letošního července až červen roku 2018. Téměř dva roky potrvá oprava nadjezdu mezi centrem Zlína a Jižními Svahy. Práce se neobejdou bez omezení provozu, nikdy by však nemělo dojít k úplné uzavírce.

Ve Zlíně přibude doktorů. Nedaleko centra mají být dva lékařské domy

Zlín - Nový lékařský dům vyroste ještě do konce roku ve- dle fotbalového stadionu ve Zlíně. Další, který je v podstatě za rohem, zahajuje provoz v těchto dnech. Místní jsou rádi. Čekací doby u odborníků jsou dlouhé, poukazují. A další doktoři nedaleko centra města? Jenom dobře, říkají.

V Kvítkové ulici vyroste klinika pro prenatální péči i polyfunkční dům

Zlín – Větší komfort pacientům. To zřejmě už do roka nabídne zlínské Centrum prenatální diagnostiky a genetiky Prediko, které sídlí v prostorách tamní polikliniky.

Letos kráter, za rok univerzitní vzdělávací komplex. Podívejte se

Zlín - Stavba nového vzdělávacího komplexu pro studenty a pedagogy Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně mezi ulicemi Štefánikova 
a Hradská se sune kupředu. Stavět se začalo v červenci loňského roku a hotovo má být v roce 2017.

AKTUALIZOVÁNO

Ulice Tyršova v Malenovicích. Vznikne zde i cyklopruh

Zlín-Malenovice – Nové chodníky, komunikace i cyklistický pruh. Takové změny budou v ulici Tyršova v Malenovicích. Její revitalizace se uskuteční tento rok. Podle radnice jde o největší investiční akci pro část Zlín-Malenovice. Celková suma za tento projekt se pohybuje nad deseti miliony korun.

V Luhačovicích staví další dům s luxusními byty

Luhačovice – Luhačovice se rozrůstá o další bytový dům. Na okraji města, v Pražské čtvrti naproti Vládní vily, se staví luxusní byty. Ačkoliv ještě dělníci neopustili staveniště, všech jedenáct bytů je už prodaných.

Řidiče jedoucí z Vizovic na Bratřejov ještě čeká tříměsíční úplná uzavírka

Zlínsko - Ještě deset měsíců útrap mají před sebou obyvatelé Lhotska, pak je snad čeká zasloužený klid. Obchvat obce, který má výrazně ulevit od frekventované dopravy, má být hotový v říjnu.

AKTUALIZOVÁNO

Spojením budov vzniká ve Zlíně největší nákupní prostor. Podívejte se

Zlín – /ANKETA/ Prostor mezi budovou č. 12 a 13A ve Svitu prochází velkou proměnou. Parkování nebo nákupní molo – to jsou novinky, které by se měly veřejnosti otevřít nejpozději do letních prázdnin. Propojením budovy 13A a 13B tak vznikne největší prodejní prostor ve Zlíně.

Budovu 64 ve zlínském továrním areálu čeká velká obnova

Zlín – Areál Svitu zažívá v posledních letech a měsících nebývale rychlý rozvoj, oživení a omlazení. A už teď je jasné, že trend bude pokračovat. Skupina CREAM plánuje obří investici ve výši 300 mil Kč do revitalizace budovy 64 a pokračuje tak v urbanistické regeneraci svitovského areálu a otevírání továrny lidem.

Park, silnice či hřiště na pétanque. Milionové investice změní Lukov

Lukov - Jeden milion korun za druhým polykají v těchto dnech zásadní úpravy v Lukově. Ve finále se obyvatelé dočkají větší bezpečnosti při přecházení cesty či upraveného parku, ve kterém na obecní poměry budou mít i jednu raritu: nové hřiště na francouzskou společenskou hru pétanque. K relaxu a zábavě poslouží zejména klientům tamního domova pro seniory, který je od něj vzdálen jen přes ulici

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení