VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zoo Lešná

Zpravodajství, fotogalerie a videa ze zlínské zoologické zahrady

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

FOTOGALERIE: Ve zlínské zoo uvidíte hned dvě mláďata velbloudů

V prostorném asijském výběhu mohou návštěvníci zlínské zoo obdivovat hned dvě letošní mláďata velbloudů dvouhrbých. První sameček se narodil na začátku dubna samici Olině, druhý pak v polovině května samici Jade. Oba dva zdárně prospívají a užívají si rozlehlého výběhu.

Expozici lemurů jsme museli zrušit. Návštěvníci je přes zákaz krmili

ROZHOVOR/ Zoo ve Dvoře Králové začala preventivně nosorožcům uřezávat rohy kvůli obavám před pytláky. Napadlo to také zlínskou zoo? „Prozatím o této krajní metodě neuvažujeme. Jsme si vědomi, že jisté nebezpečí tu je, ale chceme jít spíše cestou posílení ostrahy areálu zoo," naznačila mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Zoo Zlín řeší, kde vzít peníze na opravu lešenského zámku

Zlín - Zlínská zoo je bezesporu „vlajkovou lodí" turistického ruchu Zlínského kraje. Přesvědčivým důkazem je roční návštěvnost 670 000 osob. Zoo se snaží udržet atraktivitu pro běžné návštěvníky a navíc i vysokou odbornou úroveň. Dostát všem pravidlům však není jednoduché.

Březí slonici Zolu čeká další trénink. Co všechno musí zoo připravit?

Zlín - Žádné pamlsky, jak by se dalo čekat, Zola v březosti nedostává. Pracovníci zlínské zoologické zahrady přísně dbají na to, aby nepřibrala víc, než je zdrávo. Vyšší váha by totiž mohla způsobit komplikace při porodu. Zola může jíst do té doby jenom větve.

Jako první v ČR: Zlínská zoo očekává narození mláděte slona afrického

Zlín – Skvělou zprávu oznámili ve středu pracovníci zlínské zoologické zahrady. Jako první v České republice se zde mohou dočkat mláděte slona afrického. Jednadvacetiletá slonice Zola je již tři měsíce březí, kontrolní testy na začátku tohoto roku tuto informaci potvrdily.

Chystá se Karibuni, také Tyrolský dům

Zlín - Deník představuje novinky, které plánuje Zoo Zlín v příštím roce.

Rekordní rok zoo Zlín. Jen na prodaných krevetách pro rejnoky vydělá milion

Zlín - Zlínská zoo letos znovu přepsala historické tabulky návštěvnosti. Na konci října 2016 překonala dosavadní návštěvní rekord roku 2015, do zoo už zavítalo více než 650 tisíc návštěvníků. Stává se skutečným turistickým fenoménem České republiky. Z 86 procent si zlínská zoo vystačí s vlastními příjmy. Město přispívá na provoz necelými 16 miliony korun.

FOTO, VIDEO: Zoo boduje. Nově láká na surikaty. Podívejte se

Zlín - Surikaty patří mezi nejoblíbenější obyvatele zlínské zoo. Jejich dvanáctičlenná skupina se v červnu znovu rozrostla. Návštěvníci mohou v expozici v etiopské oblasti nyní obdivovat tři měsíční mláďata.

Lemuři jsou velcí milovníci slunce. Tlupa se rozrostla o dva samečky

Zlín - Čtyřčlenná tlupa lemurů ve zlínské zoo se rozrostla o dva malé samečky, dvojčata. „Dvouměsíční mláďata již často opouštějí bezpečí máminých zad a svými zábavnými kousky baví všechny návštěvníky zoo," říká mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Nejmladší zlínská slonice Ulu slavila dvacetiny. Dostala i dort z pamlsků

Zlín – „Všechno nejlepšííí," nese se v sobotu po poledni ze zlínské zoologické zahrady. Do třinácté hodiny zbývá už jen pár minut, když ve sloním pavilonu a u toho venkovního se kupí davy lidí: od dětí přes dospělé až po seniory. Všichni nedočkavě vyhlížejí okamžik, kdy začne pravá sloní oslava. Nejmladší ze tří slonic, Ulu, má totiž narozeniny – slaví dvacetiny.

Dželadí sameček se narodil v únoru

Zlín - Dželady rozmnožuje zlínská zoo jako jediná v České republice. Daří se jí i v rámci mezinárodního srovnání skupina se rozrostla už o pět mláďat. Nejmladší sameček se narodil letos v únoru (na snímku).

AKTUALIZOVÁNO

Zoo obývají tři tygří mláďata. Josef může být se svou rodinou

Zlín – Jedenáctiletá samice Tanja
a pětiletý samec Josef ze zlínské zoo mají spolu podruhé mláďata. Jména pro tři tygry ussurijské vyberou zřejmě jejich kmotři a veřejnost. Raritou je, že jsou tygřata i samice společně s otcem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení