VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

AKTUALIZOVÁNO
30.12.2015

Policie obvinila z požáru Libušína muže, který odpovídal za opravu komína

Pustevny – Kriminalisté v tomto týdnu ukončili vyšetřování předloňského požáru chaty Libušín na Pustevnách. Z podílu na požáru obvinil policejní komisař padesátiletého muže z Karvinska, který byl v roce 2007 odpovědný za opravu komínového tělesa národní památky.

30.12.2015

Kroměříž koupí budovy u stadionu. Radnici přijdou na sedm milionů

Kroměříž – Investice, o které se dlouho mluvilo, se stane realitou: kroměřížská radnice odkoupí za sedm milionů korun budovy v areálu tamního fotbalového stadionu, prodejcem je stávající vlastník, tedy společnost Rovina Group.

27.12.2015

Česká zbrojovka dodá armádě pušky a pistole za půl miliardy

Uherský Brod, Praha, Bratislava – Smlouvu na dodávku tisíců útočných pušek a pistolí uzavřelo ministerstvo obrany s Českou zbrojovkou z Uherského Brodu. Zaplatí za ně asi 476 milionů korun. Nákup zbraní kvůli doplnění zásob v polovině října odsouhlasila vláda.

AKTUALIZOVÁNO
22.12.2015

Soud s lihovou mafií: šéf Radek Březina jde na 13 let do vězení

Olomouc – Krajský soud v Olomouci v úterý dopoledne uznal vinnými všech osm mužů obžalovaných v případu takzvané lihové mafie. Soudce to oznámil při vynášení rozsudku.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO
20.12.2015

Manželské neshody skončily vraždou v obci Brusné na Kroměřížsku

Brusné – V noční můru se minulý týden poklidná adventní atmosféra změnila pro obyvatele obce Brusné a především příbuzné a známé manželského páru, který byl hlavním aktérem středeční tragédie.

19.12.2015

FOTO, VIDEO: Poznejte Malou Fatru, region velkých zážitků

Žilinský kraj – Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným," řekl by klasik při pohledu z okna. Vánoce budou patrně opět na blátě, a milovníci zimních sportů tak musí vyrazit vysoko do hor či při plánování zimní dovolené zvažovat i lokality, které dokážou v zimě velmi dobře zabavit i bez romantické sněhové pokrývky.

18.12.2015

Nemocnice v kraji vykázaly v říjnu zisk přes 60 milionů korun

Zlínský kraj – Čtyři nemocnice zřizované Zlínským krajem hospodařily na konci října se ziskem 60,6 milionu korun. „To je to o patnáct milionů korun více než za stejné loňské období," upozornil náměstek krajského hejtmana Lubomír Nečas (SPO).

11.12.2015

Benefiční koncert v Olomouci pomůže dvěma projektům organizace ADRA

Olomoucký kraj - Nezisková organizace Crosspoint z Olomouce pořádá benefiční koncert na podporu dvou projektů humanitární organizace ADRA. Vystoupí na něm bývalá sólistka Národního divadla moravskoslezského Anna Butkiewiczová, popový zpěvák a skladatel Ezy Hýbl se svou skupinou EzyWay a olomoucká hudební skupina M.E.K.A., která sdružuje pěvecké talenty všech věkových kategorií. Benefiční akce se uskuteční v prostorách BEA centra Olomouc v sobotu 12. prosince od 19 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2015

Hamé mění majitele. Propouštět se prý nechystá

Kunovice – Zhruba 4,7 miliardy korun je částka, na kterou přijde nového majitele společnost Hamé. Ta patří mezi největší zaměstnavatele na Uherskohradišťsku, kde dává práci zhruba 1500 lidem.

8.12.2015

ANKETA: Chodíte na Štědrý den na půlnoční mši?

Pro spoustu lidí je vyvrcholením Vánoc návštěva kostela nebo baziliky a štědrovečerní bohoslužba. Jak to máte vy? Chodíte na Štědrý den na půlnoční mši?

5.12.2015

Vyhrajte tablet nebo zájezd! 3. kolo literární soutěže už zná vítěze

Regionální Deník společně s Ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem vyhlásil soutěž nazvanou Studentským perem, jejímž cílem je ukázat mladým lidem krásy literární tvorby.  

4.12.2015

VIDEO: Slovácké divadlo má rekord na dosah. Už hlásí 5000 předplatitelů

Uherské Hradiště - V říjnu Slovácké divadlo odhalilo heslo kampaně k předplatnému Jsme první! - Společně do knihy rekordů. Jak už heslo vypovídá, divadelníci společně s diváky usilují o zápis do České knihy rekordů jako činoherní divadlo s největším počtem předplatitelů. Vyjde to i přesto, že Hradiště je nejmenším městem v republice, které vlastní stálý profesionální soubor? Vždyť jen o něco málo větší Cheb má přes dva tisíce předplatitelů a je podle tamních divadelníků na vrcholu.

4.12.2015

Vítězové soutěže Svatební pár deníku 2015 si převzali prsten s brilianty

Uherské Hradiště – Vítězové soutěže Svatební pár Deníku 2015 manželé Lucie a Petr Bujáčkovi ze Suché Loze si v uherskohradišťské redakci Deníku převzali hlavní výhru klání, zlatý prsten s brilianty v hodnotě 15 tisíc korun. Ten jim osobně předal autor šperku a majitel ateliéru Filip Zbyněk Zimčík.

2.12.2015

Hrdina z Uherského Brodu získal Cenu Michala Velíška

Praha, Uherský Brod – Desátou Cenu Michala Velíška získal Jiří Nesázal, který zasáhl proti střelci z Uherského Brodu. Díky jeho odvaze unikli spolu s ním z restaurace další dva muži. Porota vybrala tři finalisty z 98 nominovaných, o vítězi rozhodli lidé v hlasování na webu.

AKTUALIZOVÁNO
1.12.2015

Zámek a Podzámecká zahrada připadnou církvi, Květná ne

Kroměříž, Praha – Arcibiskupský zámek v Kroměříži i tamní Podzámeckou zahradu vydá stát církvi. Definitivní rozhodnutí o převodu známé památky v rámci majetkového vyrovnání potvrdili v úterý památkáři. Květná zahrada oproti tomu zůstane státu, protože její historický areál je provázán s novostavbami, které nelze vyčlenit a které podle zákona o restitucích vydány být nemohou.

20.11.2015

Prohrál matce úspory, pak jí podstrčil padělky nakopírované v práci

Kroměříž – Poměrně kuriozní případ padělaných peněz vyřešili na sklonku minulého týdne kroměřížští kriminalisté ve spolupráci s krajskými kolegy z odboru hospodářské kriminality. Středobodem kauzy bylo sedmadvacet falešných bankovek v celkové hodnotě 33 tisíc korun.

19.11.2015

Za muslimku v Kroměříži. Šla bych do toho znovu, říká studentka

Kroměříž – /ROZHOVOR/ Bezprecedentní teroristické útoky v Paříži se sice odehrály stovky kilometrů daleko, dopad však nepochybně budou mít i na životy Čechů a Moravanů, včetně těch v kroměřížském regionu. Především situace uprchlíků ze zemí ohrožených válkou, případně muslimů dlouhodobě usazených u nás bude nyní ještě složitější než předtím.

AKTUALIZOVÁNO
18.11.2015

Přes Zlínský kraj převáželi Francouzi zbraně. Byli dopadeni na Slovácku

Zlínský kraj – Do Francie sužované teroristickými útoky Islámského státu putovaly zbraně i přes Zlínský kraj. Stalo se tak tři měsíce po útoku v redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo, přesněji 14. dubna tohoto roku. Policie tehdy na hranicích ve Starém Hrozenkově na Slovácku zatkla dva Francouze, kteří nelegálně převáželi ze Slovenska sedm kusů expanzních zbraní a tři kusy samopalu UZI, ráže devět milimetrů s prázdnými zásobníky.

17.11.2015

Při sedmistém letošním porodu přišla ve Vsetíně na svět dvojčata

Vsetín – Porodnice ve Vsetíně je na nejlepší cestě k překonání loňského rekordního počtu porodů. Zatímco vloni napočítali zdravotníci sedm set porodů 15. prosince a mluvili přitom o rekordu, letos sedmistovka padla ještě o měsíc dříve.

17.11.2015

Sledovali jste s námi: Praha si připomíná výročí listopadových událostí

Praha /FOTOGALERIE/ - Česko si v úterý připomíná šestadvacáté výročí od studentského průvodu ze 17. listopadu 1989 i události z listopadu 1939. Konat se budou pietní shromáždění i kulturní akce. Připomínku historických okamžiků ale nejspíš především v Praze upozadí demonstrace týkající se aktuálních témat. Dohlížet na ně budou stovky policistů. Události v metropoli sledujeme online.

15.11.2015

DEN DRUHÝ: Speciál DENÍKu - vše o teroristických útocích v Paříži.

Paříž se v pátek 13. listopadu večer stala terčem zřejmě bezprecedentního teroristického útoku: při sérii násilných incidentů, při nichž zněla střelba i výbuchy bomb přišlo o život přinejmenším 126 lidí. Událost sledujeme na servru DENIK.cz také dnes.

AKTUALIZOVÁNO
14.11.2015

DEN PRVNÍ: Speciál DENÍKu - vše o teroristických útocích v Paříži

Paříž se v pátek večer stala terčem zřejmě bezprecedentního teroristického útoku: při sérii násilných incidentů, při nichž zněla střelba i výbuchy bomb přišlo o život přinejmenším 126 lidí. Událost sledujeme na servru DENIK.cz

13.11.2015

FOTO, VIDEO: V ordinaci z první republiky spatříte i rentgenové snímky

Uherské Hradiště - Jednoho z prvních soukromých gynekologů a porodníků na Moravě přibližuje výstava, která ve čtvrtek začala ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti. MUDr. Karel Masařík se stal známou hradišťskou osobností ve 30. letech 20. století a svým novátorským přístupem měnil pohled v oboru ženského lékařství.

10.11.2015

Reklamu za stěračem budou pokutovat v celém Hradišti

Uherské Hradiště - Tučné pokuty budou hrozit v Uherském Hradišti firmám a podnikatelům, kteří se rozhodnou zviditelňovat se kdekoliv na území města formou letáků vložených za stěrače automobilů. Uherskohradišťská radnice tak výrazně přitvrzuje v boji s tímto nešvarem a sankce za tento prohřešek mají začít platit už od 13. listopadu.

9.11.2015

Policie marně hledá viníka neštěstí u Střílek. Shání svědky

Střílky – Marně zatím čeká na objasnění vážná dopravní nehoda, k níž došlo uplynulou sobotu 7. listopadu nedaleko Střílek. Při střetu, o kterém Kroměřížský deník informoval v pondělním vydání, utrpěli vážné zranění dva chodci. Policie ale zatím stále nezná totožnost neznámého řidiče, který je pravděpodobným viníkem: z místa činu totiž ujel.

8.11.2015

Nastoupil do posledního vlaku do Anglie. Zachránil ho Nicholas Winton

Uherské Hradiště – Jeho bratr i s matkou zemřeli ve vyhlazovacím táboře Sobibor, nevlastní otec v Majdanku, bratranci v Osvětimi. On jediný měl to štěstí, že jej ještě před tím matka posadila do vlaku a odjel do Velké Británie. Byl totiž jedním z 669 převážně židovských českých dětí, které v roce 1939 zachránil britský makléř Nicholas Winton.

6.11.2015

VIDEO: Nad Olomoucí prosvištěl jasný meteor s "ocasem"

Olomouc – Zářící meteor proletěl ve čtvrtek v podvečer nad Olomoucí. Svědkům tohoto úkazu se jej podařilo zachytit na video. To poté sdílela na sociální síti Hvězdárna a planetárium Brno s tím, že jde o takzvaný bolid z meteorického roje Tauridy.

6.11.2015

Muzeum nabízí čokoládové pokušení i historii reklam

Kroměříž – Výstavu, která návštěvníkům přiblížuje historii čokolády, nabízí svým návštěvníkům Muzeum Kroměřížska. V Malé galerii je kromě toho k vidění také přehlídka reklam z časů našich prababiček, ve které figurovaly děti.

6.11.2015

V Olomouci zemřel pacient po zákroku policie

Olomouc – V olomoucké faultní nemocnici v noci zemřel pacient, který tam likvidoval zařízení a napadl sanitáře. Proti nezvladatelnému muži nakonec zasáhla policie. 

4.11.2015

Fantoma nemocnic dopadli v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště – Jeho trik byl jednoduchý. Nechal se s banálním problémem hospitalizovat v některé z nemocnic v České republice. Tam však namísto léčby okradl spolupacienty a následně zmizel. Jenže koncem minulého týdne udělal jednu osudovou chybu. Uchýlil se totiž do nemocnice v Uherském Hradišti, což neušlo pozornosti tamějších ochránců zákona.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies