VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Obchvat Holešova otevřeli řidičům. O dva měsíce dřív

Holešov – Pátkem je otevřen jihovýchodní obchvat Holešova. Skončila tak rok trvající silniční uzavírka ve směru na Bystřici pod Hostýnem. Původní plán přitom počítal až s říjnovým termínem, zkrácení objížďky samozřejmě všichni vítají.

30.8.2013
SDÍLEJ:

Po roční uzavírce silnice Holešov – Dobrotice se otevřel nový jihovýchodní obchvat Holešova. Foto: DENÍK/Pavla Klára Urbášková

Investorem stavby je Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK), na slavnostní otevření největší stavby tohoto typu v regionu přizvali silničáři i zástupce holešovské radnice, kraje a dodavatelských fi­rem.

Od prvních úvah o obchvatu města uplynulo už takřka deset let. „Projektové práce začaly v roce 2004, po osmileté přípravě jsme dospěli k zahájení realizace. Smlouva o dílo byla podepsána v květnu 2012 a v červnu téhož roku byla stavba zahájena," připomněl ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

Na otevření silnice v předstihu mají podle něj zásluhu především dodavatelské firmy.

„Chtěli jsme, aby se objížďka přes Prusinovice zbytečne nenatahovala a s novým školním rokem byla už silnice otevřena," poznamenal Malý.

Nyní čeká obchvat zkušební provozu: nebude ještě například otevřena spojnice do ulice Partyzánské okolo zámecké obory a plovárny v Holešově.

Osobní automobily ve směru od Dobrotic směřující do města pojedou po obchvatu až na křižovatku se silnicí, která vede od Žop, a po ní sjedou po ulici Bezručově do centra města.

Nákladní automobily budou používat až silnici od Přílep a budou vjíždět do Holešova po ulici Osvobození. Plný provoz s otevřením sjezdu do Partyzánské ulice bude řidičům umožněn na přelomu října a listopadu, dílčí dokončovací a terénní práce budou pokračovat až do jara 2014.

„To už ale budou hlavně administrativní věci, jako zaměření stavby, geometrický plán a odevzdání veškerých dokladů, na jaře pak ještě vegetační úpravy. Je to úleva hlavně v tom, že už nebude tak zátěžová doprava v Tučapech a Prusinovicích," dodal Malý.

Do zimy by chtěli silničáři dát do pořádku právě dosavadní objížďkové silnice: mají na to vyhrazeno zhruba pět milionů korun.

Význam stavby vyzdvihl i náměstek krajského hejtmana Jaroslav Drozd.

„U všech takových projektů, je důležitá dlouhodobost plánování. Je to celá řada strategických dokumentů, které počítají se zklidněním dopravy, ale zohlední také ekologická hlediska a efektivnost vynaložených prostředků," řekl náměstek.

Pomyslnou pásku stavby ovšem včera zatím ještě nestřihal nikdo: tedy kromě aktivistů ze Strany svobodných občanů, kteří na akci přišli tímto svérázným způsobem připomenout, že stavba vznikla nejen z financí investora, ale v podstatě z peněz všech daňových poplatníků.

Autor: Pavla Klára Urbášková

30.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení