VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Batole "hlídala" babička pod parou. Rodiče si pro něj přišli v podobném stavu

Zlín – Opilá „babička", matka i otec. Vážnému nebezpečí vystavili teprve 18měsíčního chlapečka jeho nejbližší. Žalostný příběh, v němž sehráli negativní roli jeho podnapilí rodiče a babička, se začal odvíjet v centru Zlína v pondělí 5. října 2015 večer.

6.10.2015 6
SDÍLEJ:

Babička trochu přebralaFoto: PČR

Minutu po osmé hodině přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení, že v prostoru provozovny s rychlým občerstvením na náměstí Práce se nachází silně podnapilá žena, která má na rukou batole. Dotyčná měla nejprve ležet i s dítětem v mezidveřním prostoru podniku, kde s ním měla zacházet takovým způsobem, že jí málem upadlo na zem.

Na místo proto ihned vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka, která se zkontaktovala s obsluhou provozovny. Od té se strážníci dozvěděli, že se zde dotyčná nenachází a odešla pryč. Poté, co hlídka MP Zlín prověřovala okolí objektu Tržnice, se ke strážníkům přihlásily dvě dívky, které jim předaly dítě ve věku 1,5 roku.

To jim podle jejich slov zanechala podnapilá žena, která se pohybuje někde v okolí. Vzápětí strážníky kontaktoval také oznamovatel, který jim označil osobu, u níž dítě viděl. Dotyčná v důsledku podnapilosti komunikovala s největšími obtížemi, nedokázala kontrolovat své chování, ale nakonec se jí podařilo nalézt alespoň doklad totožnosti. Hlídka MP Zlín tak zjistila, že se jedná o 41letou ženu z České Třebové, která byla babičkou malého chlapce.

V průběhu řešení věci se ke strážníkům dostavili také rodiče batolete – 21letá matka z Přerova a jeho 22letý otec z České Třebové. Oba byli také zjevně pod vlivem alkoholu a situace začala poměrně rychle nabírat na obrátkách. Na místo proto zamířila další hlídka MP Zlín, která se pokusila přispět ke zklidnění situace.

Namísto toho se strážníci dozvěděli od mladého tatínka, že by se mu měli postavit osobně, aby se konečně dozvěděli, kdo je tady ten největší chlap. Své výhrůžky dotyčný prokládal těmi nejvulgárnějšímu urážkami, které si stihl osvojit během svého dosavadního života, a kterými si nejspíš sám dodával kuráž.

Poté co vytrvale ignoroval výzvy k prokázání totožnosti a začal své výhrůžky fyzickým napadením uskutečňovat, museli strážníci použít k překonání jeho odporu donucovací prostředky. Mladý muž se tak ocitnul na zemi s pouty na rukou, což muselo být pro největšího chlapa jistě trochu zklamáním.

O další výstup se postarala 41leté babička, která poté, co neuspěla s hlasitým křikem, obviňováním zakročujících strážníků ani s vyluzováním jiných neurčitých zvuků, vytáhla zbraně těžkého kalibru. Přímo na místě se totiž začala obnažovat a tak se nejen strážníkům, ale i kolemjdoucím mohl naskytnout pohled na intimní partie jejího alkoholem znaveného těla.

Tou dobou již na místo dorazila posádka zdravotnické záchranné služby i hlídka Policie ČR. Strážníci také vyrozuměli terénní pracovnici Oddělení sociálně – právní ochrany dětí Magistrátu města Zlína.

Následné orientační vyšetření prokázalo, že v organizmu obnažující se babičky, která „hlídala" svého vnuka, koluje přes 2,2 promile alkoholu, u matky dítěte pak 1,8 promile a v případě agresivního tatínka vykázal analyzátor alkoholu v dechu hodnotu 1,7 promile.

Osud přítomných osob byl následující: Nezletilého chlapce si převzala pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí, která jej převezla k umístění do dětského centra (dříve dětský domov). Agresivního muže převezla hlídka MP Zlín k bezpečnému vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Obnažující se babičku pak zajistila hlídka Policie ČR do policejní cely.

Aniž bychom předcházeli důsledkům protiprávního jednání pro všechny zúčastněné, jisté prozatím je, že tento večer se do jejich rodinné kroniky zlatým písmem jistě nezapíše.

Autor: Lukáš Fabián

6.10.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení