Na tuto částku si měl devětadvacetiletý muž přijít za necelé dva roky, kdy měl na starost vybírání peněz z hracích automatů v hernách v Uherském Hradišti a Starém Městě. Muž v pondělí 28. března stanul u zlínského krajského osudu.

Tománek měl vždy vybrané peníze vkládat na účet společnosti. „Odvody ale prováděl později a vzniklá manka doplňoval vždy z výběrů následujícího kalendářního měsíce, čímž oddaloval zjištění vzniklého dluhu. Ten na konci června 2010, kdy se na to přišlo, činil částku přesahující devět milionů korun,“ uvedla dále státní zástupkyně Nesvadbová.

Obžalovaný měl prý pokaždé nachystanou nějakou výmluvu, proč vybrané peníze nedal do banky. „Říkal, že zapomněl nebo že peníze použil na provozovnu, která byla v minusu,“ vysvětloval manažer hracích zařízení holdingu Petr Churý. Nikoho prý nenapadlo, že by zpronevěřoval peníze. „Pracoval u nás devět let. Měl naši obrovskou důvěru. Samotného mě to velice překvapilo,“ poznamenal Churý.

Například z jedné tržby si nechával i statisícové částky. Kde skončilo všech devět milionů korun, se policii nepodařilo dohledat. Z některých důkazů ale vyplynulo, že muž velmi často sázel na různá sportovní utkání. A to i desetitisícové částky na jeden zápas.

Sám Tománek nechtěl celou záležitost nijak komentovat. Odmítl vypovídat jak v přípravném řízení, tak i dnes u soudu. Podle některých jeho bývalých kolegů se však sám muž přiznal k tomu, že peníze zpronevěřil. „Přiznal, že je to něco přes pět milionů, ale pak připustil, že to může být i víc. Skutečnou částku odhalila až následná inventura,“ uvedl dnes výkonný ředitel bezpečnostní služby, která pracuje pro holding Synot, Pavel Pavlíček.

Devětadvacetiletý muž měl podle něj několik verzí, kde všechny ty miliony skončily. „Nejprve tvrdil, že je použil pro svou potřebu. Pak přišel s tím, že je půjčil kamarádovi, který je měl zhodnotit. Nakonec tvrdil, že někomu půjčil tři miliony korun. Po tom, co od nás odešel, jsme u něj v kanceláři našli směnku na čtyři sta tisíc. Vrátit se mu mělo půl milionu korun,“ uvedl Pavlíček.

Tománek prý vedení sliboval, že přinese nějaké peníze, aby dluh ponížil. „Nakonec to bylo nějakých sto dvacet tisíc, které si sám někde půjčil. Nakonec jsme jej odvedli na policii.“ Společnost poté, co se přišlo na zpronevěru, změnila systém vyúčtování tržeb.

Tománek je nyní nezaměstnaný. Zmocněnec poškozené společnosti dnes požádal soud, aby zajistil práva na jeho družstevní byt, aby si tak zajistila nárok na náhradu škody. Mají prý obavu, že muž nebude schopen svůj dluh platit.

Hlavní líčení pokračuje i v úterý 29. března, kdy zřejmě padne rozsudek.