Důvod, proč Keňo směnku zfalšoval, byly prý finanční problémy. „Potřeboval jsem vyřešit určité finanční záležitosti, které mě potkaly. Požádal jsem svého známého o půjčku. Ten však po mě chtěl dva ručitele. Já měl jen jednoho, ale pak jsem se dostal do časové tísně a nestihl jsem nikoho jiného sehnat, takže jsem udělal, co jsem udělal. Moc mě to mrzí,“ kál se u soudu muž.

Petr Hýbl, jehož podpis jako ručitele Keňo na dokladu zfalšoval, se vše dozvěděl až po té, co mu od Krajského soudu v Brně přišel směnečný platební rozkaz. „Nechápal jsem, co to má znamenat. Takže jsem se zeptal Romana a on se mi přiznal, že potřeboval peníze a že udělal hloupost,“ vypovídal Petr Hýbl.

Keňo však své peníze zřejmě mohl získat i bez podvodného podpisu. „Pokud by na směnce nebyly dva podpisy, není vyloučeno, že bych mu i tak ty peníze půjčil. Známe se už nějakou dobu, bral jsem to jako přátelskou službu. Navíc jsem na něj netlačil, do kdy má ty podpisy sehnat. To bylo jen na něm,“ konstatoval podvedený Alexandr Zemek.

Přestože muži hrozilo až desetileté vězení, protože podle soudu je u trestného činu padělání a pozměňování peněz společenská nebezpečnost vysoká, od soudu odešel nakonec jen s podmínkou. Tu navrhoval při závěrečné řeči i krajský státní zástupce Roman Kafka. „Není to osoba, která by se dostávala do problému se zákonem, obžalovaný se navíc doznal. Vybočil z běžného normálního života a je nutné přihlédnout i k těmto okolnostem,“ vysvětlil důvody svého návrhu. Ten akceptoval i soudce Radomír Koudela. Půjčené peníze však musí Keňo vrátit do konce tohoto roku.

Rozsudek je pravomocný, jak Keňo tak státní zástupce se vzdal odvolání.