VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

dnes 06:24

Hasiče v pátek odpoledne zaměstnaly dopravní nehody

Rušné odpoledně měli zlínští krajští hasiči. Nejdříve po třinácté hodině museli zasahovat u spadených stromů, které měly na svědomí nepříznivé povětrnostní podmínky. Později je zaměstnaly dopravní nehody.

dnes 05:13

Otrokovice potrápí uzavírka. MHD řád nemění

Stavební práce na opravě okružní křižovatky na silnici III/36746 u čistírny odpadních vod v Otrokovicích si vyžádají ve dnech od pondělí 31. července do neděle 6. srpna úplnou uzavírku pro silniční provoz.

včera 15:41

Děti se ve filmových ateliérech stávají animátory i reportéry

Kabinet filmové historie je po ránu zahalený šerem, světlo vydávají jen vitríny plné filmových vzácností. Mezi nimi postává asi pětadvacet dětí, včetně sedmileté holčičky, která drží plyšového krtka.

včera 14:53

Dva dny nebude MHD stát na třech zastávkách

Postupující práce silničářů na opravě vozovky v Dlouhé ulici ve Zlíně si vyžádají zrušení zastávky MHD Dlouhá ve směru z Cigánova na Náměstí Míru a zrušení zastávek Lešetín I a Díly II na lince 38 směrem k Baťově nemocnici.

včera 13:45

Podlezl plot a houbařil v zakázaném prostoru ve Vrběticích

O menší pozdvižení se ve středu odpoledne ve střežené zóně kolem muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích postaral senior ze Slavičína.

včera 13:10

Březí slonice Zola už nabrala sedmdesát kilo

Podle plánu pokračuje březost slonice Zoly ze zlínské zoo. Samice slona afrického přibrala 70 kilogramů, do porodu se ale její váha zvedne minimálně o dva metráky.

včera 05:16

Vyjádření starosty Jaroslava Budka: Zápach obtěžuje občany

Vyjádření starosty města Otrokovice Jaroslava Budka k zápachu, který obtěžuje občany města.

27.7.2017

Kopretinka a Tonda přichystali chovatelům milé překvapení

Poprvé v historii zlínské zoo a podruhé v rámci českých zahrad se podařilo rozmnožit ohrožené ary hyacintové.

27.7.2017

Počet uhynulých i odlovených divočáků dramaticky stoupá

Státní veterinární správa (SVS) dosud obdržela hlášení o nálezu 113 uhynulých divokých prasat ve Zlínském kraji.

27.7.2017

Vstup na hřbitov ve Fryštáku pouze na vlastní nebezpečí

Když byla Irena Krajčová z Fryštáku ještě malá holčička, měla 2 roky, zemřela jí maminka. Nedávno si připomínala výročí její smrti, a proto jí přišla hrob upravit a zapálit svíčku.

26.7.2017

Na prasečí mor postavte ploty a odchytové klece, navrhují odborníci

Vybudování pevného oplocení na západní a východní straně oblasti v okrese Zlín nejvíce zasažené africkým morem divokých prasat a také instalace odchytových zařízení, která přispějí k nutné redukci černé zvěře.

26.7.2017

Potvrzeno. Nakažená byla i tři prasata na Klečůvce

Tři divoká prasata nalezená ve zlínské Klečůvce zahynula na africký mor. Potvrdily to výsledky Státní veterinární správy.

26.7.2017

V Otrokovicích si lidé nevyvětrají. Kafilérie zapáchá více než obvykle

Přestože není zápach v Otrokovicích ničím neobvyklým, někteří obyvatelé města si na výpary z okolních podniků stále nezvykli. V posledních dnech smrdí podle nich kafilerie. A dost. Nepříjemný odér má na svědomí jak teplé počasí, tak porucha zařízení na zpracování surovin.

25.7.2017

Porostou konečně? Současné počasí by na Zlínsku mohlo vytáhnout houby

Houbařské košíky na Zlínsku zejí prázdnotou.

AKTUALIZOVÁNO
24.7.2017

Prasečí mor mění trať "barumky", omezí i diváky

Africký prasečí mor zasáhl i do automobilového sportu, a to do toho nejprestižnějšího – Barum Czech Rally Zlín, která se pojede poslední srpnový víkend v našem kraji. 

AKTUALIZOVÁNO
23.7.2017

Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm vytopila kemp

Bílá tma, shodují se všichni návštěvníci kempu v Pozlovicích. „Padaly kroupy jako pingpongové míčky, tohle jsem ještě neviděl, byla to hrůza.

23.7.2017

„Děkovačky“ v autobusech a trolejbusech ve Zlíně zřejmě zůstanou

Nejde o žádnou novinku, jen v červenci rozšířila na více spojů MHD ve Zlíně a Otrokovicích děkovné hlášení cestujícím před příjezdem vozu do cílové stanice. „Děkujeme cestujícím, že využívají MHD a služeb Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice,“ zní v autobusech a trolejbusech.

22.7.2017

Povodně změnily vnímání armády, míní generál Voznica

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Boj s velkou vodou a jejími ničivými následky vepsaly do dějin nové hrdiny. Jedním z nich je „povodňový generál“ Petr Voznica.

22.7.2017

Bludiště v kukuřici: ztratit se lze v Otrokovicích i v Kroměříži

Je větší než fotbalové hřiště a ztratit se v něm není nijak složité. Stihnete ho projít za třicet až padesát minut a ujdete přitom necelé tři kilometry.

22.7.2017

Zlatým jablkem se o víkendu opět prošel oživlý dinosaurus

VIDEO / Výborným nápadem pro své fanoušky se blýskl jeden z členů dinousauří party, která obsadila prostory obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně na začátku prázdnin.

22.7.2017

Myslivci rozmisťovali pachové ohradníky. Ty mají zabránit migraci divočáků

VIDEO / Tisíce kelímků s pěnou a koncentrátem, stovky myslivců, desítky kilometrů. Tak v sobotu vypadala hranice Zlínského okresu od brzkých ranních hodin.

22.7.2017

Kelímky u cest? Speciální ohradníky pro prasata

Tisíce plastových kelímků „ozdobí“ už dnes silnice z Lukova do Fryštáku, přes Zlín, Lípu, Veselou, Slušovice a Hrobice. Plnit budou funkci pachových ohradníků. Na africký mor pošla už skoro šedesátka prasat.

20.7.2017

Jídlo dováželi na loďkách či člunech

SERIÁL POVODNĚ 97´/ Velkou vlnu solidarity u lidí napříč republikou vyvolaly ničivé povodně na Moravě před dvaceti lety. Například do Otrokovic v jeden povodňový večer, kdy část Baťov připomínala jedno obrovské jezero, přijel do nezaplavené části středu města jeden neznámý člověk.

20.7.2017

Silné bouřky dorazí po poledni do Čech, později na Moravu

Silné bouřky, které mohou doprovázet přívalové srážky, dnes zasáhnou celou republiku. Po poledni dorazí do Čech a na Českomoravskou vrchovinu, později odpoledne a večer se přesunou na Moravu a do Slezska. Výstraha na intenzivní bouřky platí pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj až do pátečního rána, pro ostatní regiony do dnešní půlnoci.

20.7.2017

Nenechávejte děti ani zvířata v autě. Přijde vlna veder

Extrémní vedra způsobená teplým jižním tropickým prouděním očekávají meteorologové v celém kraji. K výraznému ochlazení, a to až o deset stupňů, by mělo dojít až v pondělí.

19.7.2017

Další mimořádná opatření nařídila veterinární správa kvůli africkému moru prasat

Další mimořádná veterinární opatření, vydala Krajská veterinární správa SVS pro Zlínský kraj. Nyní budou mít majitelé honiteb ve vysoce rizikových oblastech afrického moru prasat povinnost nejpozději do pátku 22. července instalovat na hranici svých honiteb směrem do rizikové oblasti pachové ohradníky účinné proti divokým prasatům.

19.7.2017

Jít děsivým podchodem, nebo raději přeběhnout přes cestu? Hlasujte!

ANKETA/ - Město sice podchody v ulici Okružní na Jižních Svazích ve Zlíně udržuje, nicméně jejich stav není ideální. Magistrát plánuje opravy.

18.7.2017

FOTO, VIDEO: Děti si vyzkoušely studium na vysoké škole

Již popáté uspořádala Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně velmi oblíbený projekt pro děti ve věku od 4 do 17 let – JUNIOR UNIVERZITU. V letošním roce se této vyhledávané prázdninové akce zúčastnilo 54 dětí.  

18.7.2017

Bodnutí hmyzem. Co vám hrozí ? Lékaři ve Zlíně to řeší několikrát denně

Bodnutí hmyzem. Denně kvůli němu řeší několik případů lékaři na urgentím přídjmu v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Připomínají, že nejohroženějšími skupinami jsou lidé s alergií na píchnutí, s přidruženými chronickými onemocněními srdce, dýchacích cest a také pacienti vyššího věku nebo malé děti.

18.7.2017

Možnost, jak dostat bezdomovce z centra, není

„Revírem“ lidí bez domova je ve Zlíně sad Svobody u nádraží a „dálnicí“ v poslední době náměstí Míru. Důvod je zřejmý: od dubna do září se tam konají akce a na rozdíl od parku je na nich povoleno popíjet. Lidé bez domova toho hojně využívají, zato místní nešetří kritikou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení