VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

dnes 06:03

Zlínská zoo zavlažuje tropické rostliny dešťovkou

Za vodné a stočné zaplatí zlínská zoologická zahrada ročně 1,5 milionu korun. Spotřebuje kolem čtyřiceti tisíc metrů kubických vody. Zhruba padesát procent vody čerpá zahrada z veřejného vodovodního řádu, zbytek ze studní v areálu.

dnes 05:36

Psí šampionka trénuje ukazování zubů

ROZHOVOR/ Psy Michaela Kolářová z Bystřice pod Hostýnem sportovně cvičí už pětatřicet let. V současné době mají s manželem Jirkou ve své chovatelské stanici MI-JI tři rotvajlery a dvě mladé fenky belgických ovčáků. Tři z nich jsou už psími šampiony.

dnes 05:01

Opravují poničenou sochu. Někdo ji chtěl vloni ukrást

Na zhruba 90 tisíc korun přijde renovace sochy sv. Františka Saleského v Provodově. Obec na ni získala dotaci z ministerstva zemědělství.

včera 16:35

Chodníky na hřbitově mají být hotové ještě do Dušiček

Ještě několik týdnů potrvají práce na opravě hřbitova ve Fryštáku, kam mají lidé vlivem prací omezený vstup.

včera 13:00

Názor: Vidět nemoc lepšíma očima

V záplavě mezinárodních dnů čehokoliv si v našem oboru připomínáme 21. září jako Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci. Lidí s touto vážnou nemocí přibývá a jako společnost se k tomu budeme muset dřív nebo později postavit čelem. Teď to raději moc lidi nezajímá - dokud se nestarají o nemocného, na kterém jim záleží.

včera 08:06

V létě pařáky, podzim bez babího léta a tuhou zimu nám přinesou hurikány z USA

Více jsme se potili takříkajíc ve vlastní šťávě, zapršelo jen málo. Sužovalo nás všechny vedro a sucho. Takové bylo v kostce uplynulé léto, které už v pátek minutu po dvaadvacáté hodině vystřídá astronomický podzim.

včera 04:33

Zdravotnictví čeká velký třesk. Síť nemocnic prořídne

Nic podobného se prozatím žádnému z českých ministrů nepodařilo, přestože si to všichni přáli: koncentrovat lékařskou péči do velkých nemocnic. Zrušit část malých špitálů nebo je změnit na léčebny dlouhodobě nemocných je totiž politická sebevražda.

20.9.2017

Chovanec: Policie při ostraze muničních skladů nechybovala

Rozptýlit kritiku, že policie chybovala při ostraze areálu vrbětických muničních skladů poté, co odsud lidé vynášeli zbraně, přijel ve středu přímo do areálu muničních skladů v doprovodu policejního prezidenta Tomáše Tuhého, ministr vnitra Milan Chovanec.

20.9.2017

Je to nebezpečná práce. Jakákoliv chyba nás může potrestat těžkým zraněním

ROZHOVOR/ Kromě ptáků a veverek mohou lidé v korunách stromů zahlédnout i člověka s motorovou pilou. S největší pravděpodobností jím bude arborista neboli osoba pečující o stromy rostoucí mimo les. V okolí Zlína se o kaštany či javory stará například dvaatřicetiletý Ondřej Koutek z Otrokovic, který pracuje jako stromolezec už pět let. V rozhovoru prozrazuje nejen to, co je náplní jeho povolání, ale také jak může být nebezpečné a zároveň krásné.

20.9.2017

Oprava silnice v ulici Přílucká ve Zlíně si vyžádá uzavírku

Motoristé, pozor. Plná uzavírka bude platit 25. září – 1. října (mimo vozy MHD) ve zlínských ulicích Přílucká a Pančava, a to v úseku od zastávky MHD Přílucká po točnu MHD Příluky.

19.9.2017

Fotografické soutěži ve Zlíně se blíží uzávěrka

Příjem fotografií do fotosoutěže vyhlášené v rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů končí v neděli 24. září. Příznivci fotografování mohou soutěžit ve dvou kategoriích – Krajina a Outdoorové sporty a do každé z nich zaslat prostřednictvím elektronického formuláře tři fotografie.

19.9.2017

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 1. třídy ZŠ Tečovice, prvňáčků 1. ZŠ Provodov a 1. A a 1.B ZŠ Halenkovice. Už ve středu ve Zlínském deníku.  

19.9.2017

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Rovných deset milionů korun vyčlenil Zlínský kraj ve svém rozpočtu na dotační program, kterým chce přilákat filmaře do regionu a vrátit tak Zlínskému kraji pověst filmové destinace. Podpořeny budou hrané, dokumentární či animované filmy určené pro distribuci v kinech či v televizním vysílání.

19.9.2017

Diabetiků v kraji přibývá. Ženy tvoří větší polovinu

 „Mám rád tučné maso, bůček. Zbožňuju pečenou kačenu, kterou umí moje žena skvěle připravit. Ale míváme ji jen někdy. No, a k tomu přece patří malá štamprlička, nebo ne?“ vyjmenovává dietologické hříchy Jiří Jorda ze Zlína, kterým čas od času neodolá, přestože ví, že se neslučují s představou o zdravém stravování.

19.9.2017

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

19.9.2017

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

19.9.2017

Nejspokojenější jsme s turismem, trápí nás výše platů

Říjnové volby do poslanecké sněmovny jsou za dveřmi. Deník si proto nechal od společnosti SANEP udělat exkluzivní výzkum spokojenosti obyvatel Zlínského kraje. Podle odpovědí více než pětistovky obyvatel by se politici měli zaměřit na zvyšování platů nebo ceny vodného a stočného.

19.9.2017

Napajedla postaví pro řidiče 124 nových míst

S nedostatkem parkovacích míst se potýkají i v Napajedlích. Město s více než 7200 obyvateli plánuje zbudovat 124 nových míst.

18.9.2017

Křeček nebo dálnice? Ve Fryštáku se zatím podepsala padesátka lidí

ANKETA/ Zhruba pět tisíc lidí se už aktuálně podepsalo fyzicky či na internetu pod dvojici petic na podporu projektů dálnice D49 Hulín-Fryšták a D55 Otrokovice-Staré Město Břeclav. Příprava obou staveb trvá už více než 15 let, přičemž je soustavně blokována několika ekologickými spolky.

17.9.2017

Nárůst hazardu si město Zlín pohlídá

Počet míst, kde lze provozovat automaty a další hazardní hry, klesne ve Zlíně ze současných 65 adres na 46. Stanovuje to vyhláška, kterou město přijalo.

16.9.2017

Práce silničářů v Gahurově ulici ve Zlíně vrcholí

Práce na rekonstrukci silničního nadjezdu v Gahurově ulici ve Zlíně a přilehlých úseků vozovky vrcholí. Ve druhé polovině září budou silničáři obnovovat povrch vozovky v dvousetmetrovém úseku mezi nadjezdem a Baťovou vilou.

16.9.2017

Na Zlínsku se rodí více chlapců

Více lidí zemřelo než se narodilo, více lidí se vystěhovalo než přistěhovalo. Od počátku roku ve Zlínském kraji ubylo obyvatel o 728 na 582 970 osob. Proti stejnému období minulého roku klesl počet sňatků (o 2,3 %) a počet přistěhovalých (o 0,7 %).

15.9.2017

Město prodlouží od října autobusovou linku 51 v Malenovicích

Lidé zejména ze sídliště v Malenovicích se mohou radovat. Dočkají se většího komfortu dopravy. Autobusová linka MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice č. 51 ve Zlíně-Malenovicích se od 1. října 2017 prodlouží o pět zastávek a zhruba 2,3 kilometru jízdy. Obyvatelům části Malenovic se zkrátí docházkové vzdálenosti k MHD a zlepší se možnosti přestupu na další linky.

15.9.2017

Uspěje Slavkov? Porota vybere Vesnici roku 2017

Už v sobotu 16. září budeme znát vítěze soutěže Vesnice roku. Vyhlášení 23. ročníku soutěže se uskuteční v Luhačovicích na Jarmarku venkova. Zlínský kraj reprezentuje obec Slavkov ze Slovácka.

14.9.2017

Padlo první sele v červené zóně

V takzvané červené zóně, zamořené oblasti africkým morem na Zlínsku, ulovil myslivec ve Fryštáku-Dolní Vsi první sele. Poraženo bylo v oblasti nacházející se vně pachových ohradníků. V tzv. vysoce rizikové oblasti ohraničené pachovými ohradníky se smí střílet pouze dospělá zvířata. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

14.9.2017

350 sedaček z Velkého kina míří na Slovensko

Celkem 350 sedaček z hlediště Velkého kina míří na Slovensko. Koupila je společnost Darton z Komárna, jeden kus za 18 EUR. "Sedačky budou novému majiteli předány po zaplacení kupní ceny,“ prohlásil náměstek primátora Jiří Korec.

14.9.2017

ON-LINE: Úvodní zápas EL fotbalistů Fastavu Zlín s Šeriffem Tiraspol

VIDEA / OBSÁHLÁ FOTOGALERIE / Ševci na úvod EL vyválčili s Tiraspolem bezbrankovou remízu. Náš on-line končí, děkujeme za pozornost.

14.9.2017

Hlavní zlínská pošta omezí provoz

Pozor, v úterý 19. září omezí hlavní zlínská pošta z technických důvodů provoz. Omezení se dotkne stovek lidí, je směřováno na dopolední hodiny.

14.9.2017

U Hulína cvičí hasiči, policisté a záchranáři

Na odbočce z dálnice na 265 kilometru u Hulína se koná od 11 hodin taktické cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Zkoušejí zásah při nehodě osobního automobilu a dodávky. Informoval o tom za krajské hasiče Pavel Řezníček. (hed)

13.9.2017

Korunovační klenoty budou k vidění ve Zlíně

Jedinečná putovní výstava mistrovských replik Českých korunovačních klenotů, mnoha dalších exponátů a tematických zajímavostí ze středověku a doby Karla IV. zavítá na podzim do Zlína. Návštěvníci dostanou možnost dokonale poznat největší český poklad bez mnohahodinových front.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení