VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

26.12.2016

U březnické jolky si popovídaly desítky lidí

Březnice – Premiéra a hned velký úspěch, který předčil očekávání pořadatelů. Takové bylo 1. vánoční setkání u sokolské jolky v Březnici. V podvečer 1. svátku vánočního se sešlo asi 70 lidí, aby společně poseděli, popovídali si a užili si atmosféru Vánoc.

26.12.2016

Štědrý den ve zlínské nemocnici: tři novorozeňata i rybí kosti v krku

Zlín – Elen, Veronika a Stela. To jsou jména tří holčiček, které se letos narodily přímo na Štědrý den ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati (KNTB). Na svět přišly podle mluvčí Karly Havlíkové spontánním porodem. Zdravotníci ovšem také v ten den řešili desítky dalších pacientů, které museli ošetřit.

25.12.2016

Narozeného Ježíška ve Fryštáku ztvárnila teprve devítiměsíční Kačenka

Fryšták – Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh. Všechno povstalo skrze něj a bez něj nepovstalo nic, co je. V něm byl život a ten život byl světlem lidí. A to světlo svítí ve tmě a tma je nepohltila.

AKTUALIZUJEME
25.12.2016

Při štědrovečerní mši lidé ve Zdounkách zaplnili téměř celý kostel

Zdounky – Zpěv mladé dívčí kapely 4sisters se nesl při štědrovečerní mši svaté kostelem Nejsvětější Trojice ve Zdounkách, kterou sloužil tamní kněz Radomír Němeček. Bohoslužba začínala už ve dvaadvacet hodin, lidé kostel zaplnili téměř do posledního místečka.

23.12.2016

V Lukovečku koledovali. Narodil se tam i Ježíšek

Lukoveček – Zpěv vánočních koled, dobrá nálada a vůně horkého punče se nesla v předvečer Štědrého dne z Lukovečka. Snad skoro celá vesnice se tam šla na tradiční Zpívání koled u kapličky. Zazněly tam nejen známé vánoční koledy, ale také děti, mládež a dospělí sehráli živý betlém.

23.12.2016

Gratulace do Spytihněvi: jejich strom je ten nej

Zlínsko – Ozdobený desítky let starý smrček ve Spytihněvi je tím nejkrásnějším vánočním stromečkem ve Zlínském kraji. Alespoň tedy z pohledu čtenářů Deníku, kteří mohli v uplynulých dnech hlasovat na našich webových stránkách v soutěži O nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje. Vybírat mohli ze zhruba pětadvacítky vánočních krasavců, mezi něž lidé rozdělili na 2670 hlasů.

22.12.2016

Ceny benzínu budou stoupat

Zlínský kraj – Koupit litr benzinu do třiceti korun bude zřejmě už za několik týdnů minulostí. Řidiče čeká totiž další zdražení v řádu několika korun, které se podle analytika ze společnosti Chytrý Honza Františka Bostla projeví nejpozději do jara.

22.12.2016

Ve Velkém Ořechově chtějí nové víceúčelové hřiště

Velký Ořechov – Místo antukového hřiště plánují ve Velkém Ořechově vybudovat příští rok zbrusu nové, víceúčelové.

22.12.2016

Valašské Klobouky ovládly celostátní dějepisnou soutěž gymnazistů

Valašské Klobouky - Dějepis je pro Adélu Pechancovou, studentku valašskoklobouckého gymnázia, především koníčkem. Kladný vztah k historii v kombinaci s chutí soutěžit jí vynesla prvenství v celostátním kole mezinárodní Dějepisné soutěže gymnázií.

20.12.2016

Předvánoční chat s olomouckým arcibiskupem Graubnerem

Již popáté přijal pozvání k adventnímu on-line rozhovoru se čtenáři Deníku moravský metropolita Jan Graubner.

20.12.2016

Voda příští rok v kraji někde zdraží, teplo naopak zlevní

Zlínský kraj - Lidé na většině území Zlínského kraje si příští rok mírně připlatí za vodné a stočné. Cena poroste na Kroměřížsku, Uherskohradišťsku, o inflaci se zvýší i na Zlínsku, jen ve vsetínském okrese zůstane na stejné úrovni jako letos. Méně zaplatí lidé za teplo. Ceny ostatních služeb, jako je poplatek za komunální odpad, za psy i nájemné v městských bytech nebo jízdné, zůstanou ve velkých městech většinou stejné jako v letošním roce.

20.12.2016

Den pro Zuzanku ve zlínských školkách vydělal 340 tisíc

Zlín - Částku 340 tisíc korun vynesl pátý ročník Dne pro Zuzanku, který se uskutečnil v pátek 16. prosince ve Zlíně. Charitativní akce se koná vždy před Vánoci na památku Zuzanky Oškerové, která v roce 2012 v necelých pěti letech podlehla akutní leukemii.

AKTUALIZOVÁNO
20.12.2016

Policie posiluje hlídky, důvod k panice není

Zlínsko – Posílení hlídek v ulicích, nečekejte však žádné policejní manévry. Takto to bude vypadat v regionu v následujících dnech po teroristickém útoku ve Berlíně.

20.12.2016

Hrad je prázdný. Zůstaly jen vitríny

Zlín-Malenovice – Přes půl milionu sbírkových předmětů je přestěhováno v Otrokovicích. Malenovický hrad zeje prázdnotou zůstaly v něm jenom vitríny. Ty se s ohledem na svou váhu a rozměry stěhovat nebudou. Dělníci na hradě vystřídají turisty, kterých vloni přišlo přes dvacet tisíc.

19.12.2016

Napajedelský zámek už je prý prodaný. Majitelka zatím mlčí

Napajedla – Zámek v Napajedlích je prodán a s ním i přilehlý zámecký park. Takové zvěsti se šíří aktuálně mezi napajedelskými obyvateli, ale i těmi z okolí. Majitelka Eva Gajdošík, která ho před lety koupila v chátrajícím stavu, jej chtěla stůj co stůj prodat do konce roku: a zřejmě tak už opravdu učinila. Deníku to oficiálně ovšem odmítla potvrdit.

18.12.2016

V Neubuzi již podeváté obdivují betlémy

Neubuz – Skleněné, z vosku, ale i kožené. I takové betlémy mohou shlédnout tento víkend vidět zájemci a návštěvníci v Neubuzi na Zlínsku a to již devátý rok. Téměř padesátku betlémů.

17.12.2016

V Napajedlích jsou lidé součástí betlému. Podívejte se

Napajedla – Stát se na chvíli součástí betlému mohou lidé v Napajedlích. Mají tam totiž jeden unikátní s tematikou zrození Ježíška, který zdobí prostranství před tamním kinem.

17.12.2016

„Parník" u zlínského nádraží má padnout do konce června 2017

Zlín - V souvislosti s přípravou výstavby nového dopravního terminálu se začne zásadně měnit vzhled autobusového nádraží ve Zlíně. Už v první polovině roku 2017 dojde k odstranění prodejního centra, takzvaného „Ekofermu" či „parníku," který se nachází podél nadjezdu v ulici Gahurova vedoucí na Jižní Svahy.

16.12.2016

Drahé opancéřované stroje ovládnou pyrotechnici na dálku

Vlachovice-Vrbětice – Novou speciální těžkou techniku představili ve čtvrtek přímo v prostorách vrbětického areálu policisté a hasiči. Traktorbagr za bezmála deset milionů korun a pásový nakladač v hodnotě 18 milionů korun, který je jediný v České republice, mají společné to, že nově poslouží pyrotechnikům, policistům a hasičům v epicentru exploze budovy čísla 12, kam se po dokončení prací v epicentru bývalého skladu číslo 16. výhledově do tří měsíců přesunou.

16.12.2016

Nejkrásnější vánoční strom ve Zlínském kraji září ve Spytihněvi

Zlínský kraj /ANKETA BYLA UKONČENA/ – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější? Deník vyhlásil čtenářskou soutěž o Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje.

16.12.2016

Dvacáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

15.12.2016

„Dejte si svařák!" Zboží je však lákavější

Zlín – „Pojďte si dát svařák na zahřátí," láká návštěvníky v přízemí Obchodního centra Zlín-Kvítková prodávající. Místnost plná nejrůznějšího zboží, od plyšových hraček, kabelek, hrnečků či jejich sad, přes různé dekorace, ubrusy, knížky, gramofonové desky, až po dětské a dospělé oblečení je však pro mnohé lákavější. Pomůžete potřebným a ještě si uděláte radost. Tím se vyznačuje dvoudenní 7. nadějný dobročinný bazar.

15.12.2016

V bídě žije v regionu asi 1500 rodin s dětmi

Zlínský kraj - Má celkem čtyři děti, nejmladší dcera má jen pár měsíců. Rodiče jí zemřeli už před lety, žádnou jinou rodinu nemá. K tomu má manžela ve vězení, který nepracuje. Zůstala bez střechy nad hlavou a musí za něj platit dluhy. Druhé nejmladší dceři zjistili lékaři onemocnění cukrovkou. Náklady na stravu se tak zvýšily o další stokoruny. Připadá vám už teď příběh absurdní?

15.12.2016

Silnice v regionu jsou s opatrností sjízdné

Region – Silnice ve Zlínském kraji jsou mokré, na některých místech je pokrývá tenká vrstva zledovatělého sněhu. Řidiči by měli být opatrní. Sněžit má však dnes jen na Valašsku, a to nijak výrazně. Teploty se mají vyšplhat maximálně na dva stupně nad nulou. 

14.12.2016

Středeční sněžení zvýšilo počet dopravních nehod v regionu

Zlínsko - Silnice na Zlínsku kloužou a zvýšený počet dopravních nehod hovoří jasně: „Řidiči by měli ubrat na rychlosti." „V celém Zlínském kraji vzhledem k povětrnostním podmínkám dnes evidujeme nárůst dopravních nehod. Apelujeme proto na řidiče, aby tak přizpůsobili způsob jízdy a dbali zvýšené opatrnosti," uvedl za krajskou policii tiskový mluvčí Petr Jaroš.

14.12.2016

Nákupem na akci zlínské Naděje pomůžete seniorům a nemocným s Alzheimerem

Zlín - Oblečení, kabelky, hračky i keramiku koupíte na 7. nadějném dobročinném bazaru za babku. Peníze, které tam utratíte, promění Naděje v pomoc lidem, o které pečuje v Domě pokojného stáří a denním stacionáři. 

13.12.2016

Po druhé části obchvatu se snad řidiči projedou za rok

Otrokovice - Druhá polovina příštího roku. Zřejmě k tomuto termínu se mohou začít upínat naděje desetitisíců řidičů, kteří než proplétání se hustou městskou dopravou upřednostňují pohodlnou jízdu po obchvatu. Už za rok by totiž mohla být v plném proudu stavba roky kýženého a léta odkládaného jihovýchodního obchvatu Otrokovic.

13.12.2016

Obyvatel Zlínského kraje ubylo, odstěhovali se

Region - Počet obyvatel Zlínského kraje se letos za tři čtvrtletí snížil o 656 lidí. Na konci září zde žilo 584 020 lidí. Úbytek způsobilo zejména stěhování, z kraje o 580 lidí více odešlo, než se do něj přistěhovalo. Také přirozený přírůstek byl negativní, o 76 lidí více zemřelo, než bylo narozených dětí.

12.12.2016

Hledáme Nejkrásnější vánoční strom Zlínského kraje

Zlínský kraj – Jsou pestrobarevné, v noci září široko daleko a symbolizují dobu adventu a Vánoc. Náměstí měst i návsi obcí v celém regionu už zdobí vánoční stromy. Ale který z nich je ten nejkrásnější?

12.12.2016

Prostranství před I. segmentem na Jižních svazích ve Zlíně volá o pomoc

Zlín – Kdysi to bylo prostranství, kde se proháněly děti, potkávali se tu známí a senioři zde nacházeli místo pro popovídání s přáteli. Dětské prolézačky i pískoviště se skvěly novotou. Plocha před I. segmentem na sídlišti Jižní svahy ve Zlíně byla místem, kde to zkrátka žilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies