VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

13.4.2017

Audit Deníku: Co třeba Konzervatoř třetího věku za podpory státu?

„Uvažuji o tom, že bych si mohl vyzkoušet nějaký podnik s podporou státu založit. Asi bych zkusil podnikat ve výrobě hudebních nástrojů pro starší a pokročilé. Důchodců přibývá, nemůžou najít práci, sedí doma a nudí se. Tak bych pro ně vyráběl nějaké hudební nástroje, které i při třesavce a skleróze v klidu zvládnou. A určitě bych založil Konzervatoř třetího věku," říká možná trochu s nadsázkou zlínský muzikant a skladatel Petr Kochta Kochaníček.

12.4.2017

Ve vacích mají samice 12 mláďat klokánků

Hnědá klokaní samička ve zlínské zoo nosí ve vaku sněhobílého potomka. Právě klokaními albíny je zahrada mezi návštěvníky proslulá. Skupina 37 klokanů rudokrkých ve Zlíně se významně rozrostla.

12.4.2017

Rekonstruované pokoje z projektu Malé mimi jsou plně vytížené

Díky projektu Malé mimi vznikly ve zlínské porodnici KNTB ve Zlíně nové pokoje pro maminky a jejich předčasně narozená miminka. Zájem o pobyt v nich je velký. I proto autoři myšlenky Malé mimi zakládají nadační fond, aby mohli ve své činnosti pokračovat. Projekt je v současnosti nominován na ocenění hejtmana Zlínského kraje – Cena Salvator.

12.4.2017

Kritický úsek pro auta i cyklisty: u benzinky pod Jižními Svahy ve Zlíně

Pokud rádi jezdíte na kole, koloběžce, nebo na bruslích, pozor ve Zlíně na ulici Výletní pod Jižními Svahy. A platí to i pro řidiče. Cyklisté jedoucí ze Svahů totiž často vjedou rychle a bez rozhlížení na silnici, která směřuje k nedaleké benzince. Na kritický úsek upozorňuje policie.

AKTUALIZUJEME
11.4.2017

Do stávky v Mitasu se zapojilo na pět set zaměstnanců

Zvýšení mezd nepomohlo – odboráři Mitasu chtějí víc. Dopředu ohlášená stávka zaměstnanců společnosti Mitas měla klidný průběh a konala se i přesto, že vedení společnosti zvýšilo zaměstnancům mzdy.

10.4.2017

Market na Baťově? Vyroste Billa, padne bunkr

Roky zvažovaný a plánovaný market na Baťově v Otrokovicích se zřejmě konečně stane skutečností: dočkat by se jej lidé mohli snad už v první polovině příštího roku. 

10.4.2017

Originalita a pomoc potřebným – Kabelkový veletrh vás nadchne!

Pomáhat druhým je mnohdy velmi jednoduché. Zvlášť, když přitom uděláte radost i sami sobě. Třeba tím, že si koupíte jedinečnou kabelku. Anebo – že tu nepotřebnou kabelku, která se vám doma válí kdesi na dně šuplíku, věnujete do prodeje.

10.4.2017

Otrokovice: nejdříve postaví obchvat D55 a pak železniční tunel

Dvousetmetrový železniční tunel za více než 421 milionů korun. Jeho stavba má už za pár let výrazně zkomplikovat dopravu a život v místě přetížené kvítkovické křižovatky v Otrokovicích.

9.4.2017

Kanalizaci ucpaly tuky, ubrousky, vložky. 527 tun

Kanalizační trubky, které v regionu spravuje Moravská vodárenská, byly vloni ucpané 527 tuny tuhého odpadu. Nejčastěji to byly použité tuky a oleje, vlhčené ubrousky, dámské tampony nebo vložky.

8.4.2017

Jednání o vodě. Co zdrtilo hejtmana? Soudy za 50 milionů

Vylepšit ekonomické podmínky tzv. provozního modelu, modernizovat vodovodní infrastrukturu bez dopadu na ceny vody, nalézt možnosti čerpání evropských dotací a vypracovat vizi dlouhodobého rozvoje společnosti Vodovody a kanalizace Zlín – s těmito cíli vstoupilo město Zlín do dalšího jednání ohledně složité situace ve vodárenství na Zlínsku.

7.4.2017

V Kostelci se mohou autobusy zdržet kvůli opravě vozovky

Autobusy městské dopravy na linkách 34 a 36 se budou muset v Kostelci vyhýbat silničním mechanismům nasazeným na rekonstrukci místní komunikace. V období trvajícím až do konce června proto nelze v tomto úseku sítě MHD vyloučit vznik častějších zpoždění.

7.4.2017

Na Baťově stojí první dřevěný kříž, symbol naděje

Žehnání kříže v zahradě Azylového domu Samaritán se ve čtvrtek za přítomnosti otce Bohumíra Vitáska a otce Josefa Zelinky uskutečnila na Baťově v Otrokovicích.

6.4.2017

Zoo Lešná představí nová mláďata klokanů

Zlínská zoo v pátek oficiálně představí nová mláďata klokanů rudokrkých. „V naší početné skupině 37 dospělých zvířat v současné době návštěvníci uvidí hned 12 mláďat," uvedla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

6.4.2017

Přestavět hřiště u školy vyjde na 15 milionů. Má i vydělávat

Téměř čtyřicet let slouží hřiště u 16. základní školy Okružní ve Zlíně dětem, ale i všem místním. Zub času se na něm podepsal. Radnice ho nechá za velké peníze přestavět. Vyjde ji to na 15 milionů korun.

6.4.2017

FOTO: Strážníci mají na půjčku bavoráka. Podívejte se

Průměrná spotřeba elektromobilu BMW i3 je 20 haléřů na kilometr. To znamená, že při 6000 najetých kilometrech je úspora asi 11 tisíc korun. Ocení to v nejbližší době zlínští strážníci, kteří dostali vůz od Synot Auto na půl roku do užívání.

6.4.2017

ANKETA: Rodiče, chcete mít možnost dát děti do alternativní školy?

Co je alternativní vzdělání? Jak učitelky z alternativní školy pracují s dětmi? Jaké jsou priority? Sestavili jsme TOP 10 odlišností klasického a alternativního vzdělávání.

6.4.2017

Za dárcovství jízdenky zdarma

Pravidelné dárce krve a dárce kostní dřeně oceňují Otrokovice už 16 let. Dárcům hradí celosíťové roční jízdenky na MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a poskytuje 50% slevy do městských zařízení.

6.4.2017

Audit Deníku: Ubráníme se? Zlínsko armádě nevěří

Teroristickým útokům čelí Evropa častěji než kdy dříve. Nové bezpečnostní hrozby přiměly vládu, aby zastavila snižování výdajů na obranu. Bude Česká republika modernizovat armádu? Nebo zaručují dosavadní vládní opatření České republice dostatečnou obranyschopnost?

5.4.2017

Zlíňané jsou zklamaní. Slibovaný airbus neviděli

Nad Zlínem proletí letoun Airbus 319! Zpráva, která vyletěla v úterý, nadchla řadu fanoušků. Bohužel si na své nepřišli. K obloze jich vzhlížela dnes dopoledne spousta, ale marně. Kvůli nízké oblačnosti se kapitán letadla rozhodl na poslední chvíli změnit trasu letu.

5.4.2017

Nájemníci z Ekofermu se zlobí: Výpověď nám dali pozdě

Známá budova Ekoferm či lidově parník nebo ekáč na zlínském autobusovém nádraží, která vždy vyvolávala protichůdné názory obyvatel Zlína, padne za pár měsíců k zemi.

4.4.2017

Nechápali jsme to. Práskalo se i dveřmi

ROZHOVOR/ Zlepší se vztahy mezi vedením ČSAD Vsetín a odboráři teď, když stávku řidičů odvolali? „Mezi námi nejsou nestandardní vztahy. Jenom jsme nerozuměli důvodům stávky. A pokud budou i v budoucnu nejasné, také jim nebudeme rozumět," říká ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

4.4.2017

Hlavy vzhůru! Nízko nad Zlínem ve středu přeletí Airbus A319

Ve středu dopoledne upne jistě většina obyvatel i návštěvníku Zlína svůj zrak k obloze. Přiměje je k tomu značný hluk. Ve výšce 600 metru nad zemí proletí nad městy Zlín a Otrokovice Airbus A 319.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Řidiči ČSAD Vsetín do ohlášené čtvrteční stávky nakonec nepůjdou

Obrovská úleva pro cestující. Ve čtvrtek nebudou muset řešit jak se dostat do práce, do školy či za lékařem. V pondělí oznámená stávka řidičů ČSAD Vsetín, ke které se ve čtvrtek chtěli připojit na podporu kolegů z ostatních regionů, se nekoná.

4.4.2017

Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

„Zlínský kraj je sice od Prahy trochu dál, ale nabízí filmařům kvalitní zázemí. Určitě stojí za to, dávat jej více ve známost," říká Silva Matoušová, která pracuje při tvorbě interiérů a kostýmů pro Policii Modrava nebo dříve Dobrodružství kriminalistiky.

3.4.2017

Další etapa opravy nadjezdu začíná už tento týden

Mezi dvěma etapami oprav čepkovského mostu pracovníci jednoho z dodavatelů stavby, zlínské společnosti KKS, vybudovali nové svody dešťové kanalizace z mostu.

3.4.2017

Lidé protestují: Stožáry v CHKO nechceme

Region – Energetický koridor znovu vyvolává na Zlínsku emoce. Stožáry s elektrickými dráty má společnost E.on vybudovat v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, místy i nad památkami a domy. Důvodem je lepší zásobování elektřinou. Zejména Slavičínsko prý nové vedení potřebuje. Obyvatelé dotčených míst se snaží přimět energetiky najít vhodnější trasu.

31.3.2017

Zoo Zlín se pyšní mimořádným odchovem jeřába laločnatého

Zoo Zlín slaví další mimořádný chovatelský úspěch. Chovatelům se opětovně podařilo odchovat vzácného jeřába laločnatého. Zlínská zoo je tak stále jedinou zoo v ČR a na Slovensku, která dokázala tento největší druh afrických jeřábů rozmnožit.

31.3.2017

Hrdinové Ceny Salvator čekají na hlasy

Studentský projekt Cena Salvator – Cena hejtmana Zlínského kraje letos udělí již čtrnácté ocenění za skutky, které někomu pomohly či dokonce zachránily život.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

Odbory zlínského Mitasu vyhlásily na 11. dubna několikahodinovou stávku

Zlín – Výstražnou stávku vyhlásili na úterý 11. dubna odboráři zlínského závodu společnosti Mitas, který vyrábí hlavně zemědělské a průmyslové pneumatiky. Požadují totiž zvýšení mezd. Výroba se v den stávky úplně zastaví na několik hodin.

30.3.2017

Zlínský park Komenského má svou mapu stromů

Zlín – Všechny dřeviny rostoucí v parku Komenského ve Zlíně mají svou mapu. První z plánované série map Putování po zlínských parcích obsahuje soupis 92 zde rostoucích druhů dřevin včetně jejich latinských názvů. Ty nejzajímavější z nich pak doplňuje základní charakteristika a fotografie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies