VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

13.5.2017

Travnatá plocha v Machové bude zavlažovaná pomocí trysek

V úpravách nového sportovního areálu, který vzniká už od loňska přestavbou bývalého koupaliště, pokračují i letos v Machové. Podle starosty Františka Klementy nedávno provedli zavlažování zatravněné plochy, a to instalováním několika trysek. „Tato plocha poslouží například pro malou kopanou a hasičům pro cvičení," informoval.

13.5.2017

Dobrkovice: Budou nové stavební pozemky?

Myšlenkou připravit nějaké obecní pozemky pro možné stavby nových rodinných domů se nyní zabývají v Dobrkovicích.

12.5.2017

V Sazovicích posvětí nový kostel, hlavní silnice bude uzavřena

Necelých 20 milionů korun spolykala stavba nového kostela svatého Václava v Sazovicích. V sobotu jej slavnostně vysvětí.

AKTUALIZOVÁNO
12.5.2017

Žena chtěla ve Zlíně krmit slona. Skončila v nemocnici

Se zlomeninou nohy skončila ve zlínské nemocnici osmašedesátiletá žena. Rozhodla se totiž krmit slonice v ohradníku známého Cirkusu Humberto, který nyní pobývá ve Zlíně.

12.5.2017

Nezaměstnanost ve Zlínském kraji klesla ve všech okresech

Úřad práce oznámil, že v měsíci dubnu ve Zlínském kraji počet uchazečů o zaměstnání klesl o 11,2 % na 16 177 osob a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl na 7702.

11.5.2017

Kleplo se do kamene. Hala bude hotová za devět měsíců

Otrokovickou sportovní halu už si převzali do rukou dělníci. Jedna z největších investic posledních let vyjde město na 67 milionů korun, dalších 11,5 dostane na dotacích.

11.5.2017

Závody zetorem pohledem redaktora: hluk, nárazy a kola ve vzduchu

REPORTÁŽ / „Absurdní," pomyslel jsem si při pohledu na vítací zprávu k nultému ročníku jízdy zručnosti traktorem a vlekem. Teď si s mírnou nedůvěrou čtu ještě jednou informace k závodu, jehož se mám sám zúčastnit jako jeden z členů posádky.

11.5.2017

Audit Deníku: Pobyt v nemocnicích je nyní těžce zneužíván

Po zrušení poplatků u lékaře se pacientům podle ředitele zlínské Charity ulevilo. „Ale za jakou cenu?" ptá se. „Nikomu se nechce platit nic navíc, ale poplatek za pobyt v nemocnici byl oprávněný," je přesvědčený Vajďák.

10.5.2017

Chytili nás za srdce! Hrdinové převzali ceny

Cena Salvator, Cena hejtmana Zlínského kraje ve středu vyvrcholila oceňováním hrdinů, jejichž činy získaly od veřejnosti nejvíce hlasů.

10.5.2017

Požádal ji o ruku přímo při vyučování na Gymnáziu v Hradišti

HLASUJTE V ANKETĚ / V jedno dubnové úterní odpoledne vchází do budovy Gymnázia v Uherském Hradišti rázným krokem mladý muž s kyticí rudých růží v ruce.

10.5.2017

Cestu do Hostišové uzavřou, dopravu ve Zlíně ztíží v září oprava ulice Dlouhá

Dvouměsíční kompletní uzavírka ztíží částečně už za několik týdnů dopravu u Hostišové. V září pak musejí řidiči počítat s komplikovanější jízdou v samém centru Zlína. Frekventovanou ulici Dlouhá čeká rovněž oprava a s tím spojené omezení.

10.5.2017

Zlínsko proti rakovině

Žluté kytičky s modrou stužkou nabízejí dnes v ulicích Zlínského kraje desítky dobrovolníků ve žlutých tričkách. Přispějte.

10.5.2017

Velké finále: vyberte s námi Mazlíčka roku

Další ročník soutěže Mazlíček roku bude brzy znát vítěze. Představujeme vám dvanáct finalistů soutěže regionálního Deníku a Českého rozhlasu Olomouc.

9.5.2017

Vyklizený Prior: má v něm být luxus

FOTO, VIZUALIZACE / Obchody v přízemí budou ve zlínském Prioru fungovat do konce června. Potom se na jednu z dominant Zlína vrhnou ve velkém dělníci.

9.5.2017

Přibude dělicích čar. Pro řidiče jsou bezpečnější

Středové čáry bude mít nově téměř 158 kilometrů silnic ve Zlínském kraji. Objeví se na vozovkách III. tříd tam, kde dosud chybí. Důvodem je podle silničářů větší bezpečnost řidičů.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

FOTO, VIDEO: Zlínské náměstí zaplnili naleštění "poršáci"

Desítky naleštěných „poršáků" a stovky obdivovatelů. Tak to vypadalo v sobotu dopoledne na zlínském náměstí Míru. Konal se tam sraz vozů Porsche, přičemž nejstarší byl zřejmě z roku 1955, konkrétně Porsche 365 B.

AKTUALIZOVÁNO
7.5.2017

FOTO, VIDEO: Sezonu na hradě Brumov zahájilo na 500 lidí

Zase o něco větší pohodlí a útulnější prostředí by mohl zřejmě už letos nabídnout svým návštěvníkům hrad Brumov. Na to ovšem potřebuje získat několikamilionovou dotaci.

7.5.2017

Ocenění převzalo na kraji 45 dobrovolných i profesionálních hasičů

Práci dobrovolných i profesionálních hasičů ocenil hejtman Jiří Čunek. Devětatřiceti hasičům předal pamětní medaile a šesti hasičům záslužná vyznamenání II. stupně.

6.5.2017

O prohlídku letadla Spitfire Royal Air Force byl zájem

Jedinečný zážitek měli návštěvníci centra Valašských Klobouk, kde si mohli prohlédnout maketu letadla Spitfire, se kterým létal Josef Balejka v jednotkách britské Royal Air Force. Unikátní maketa legendárního stíhacího letounu Spitfire v měřítku 1:1 zaujala zejména děti, které si mohly i sednout do kokpitu.

6.5.2017

„Rádi bychom našli zuby a kosti,“ prozradil archeolog Jakub Vrána.

ROZHOVOR / Důležitá dálnice D49 vedoucí přes Hulín a Fryšták až na Valašsko a Slovensko, se již připravuje. Samotná výstavba sice začne až na konci roku, ale již nyní bagry odstraňují ornici a kupí ji na obrovské hromady. Mezi mohutnými stroji, prachem a hlukem občas proběhnou i archeologové…

6.5.2017

Liják ucpal ve Slavičíně kanály. Voda zaplavovala sklepy

Ucpané kanály a zaplavené sklepy. Takové následky po sobě zanechaly páteční přívalové deště, které odpoledne zaměstnaly hasiče ve Slavičíně.

6.5.2017

Svatební pár Deníku pro rok 2016 má vítěze. Gratulujeme!

Populární soutěž Svatební pár Deníku zná své vítěze. O tom, kdo obdrží atraktivní ceny, rozhodli čtenáři Deníků na střední a východní Moravě svým hlasováním.

6.5.2017

Na kanalizaci se čeká i několik desítek let

Zlínskou část Jaroslavice dlouhodobě trápí potřeba odvodnění ulice Drahy. Řeší se to více než 15 let.

5.5.2017

Přibývá lidí, kteří volají po navrácení vodního hospodářství do rukou měst a obcí

Téměř 1500 podpisů obyvatel Zlínska už ke čtvrtečnímu dni čítá dopis, ve kterém se lidé dožadují aktivního konání vedení radnice při znovu převzetí vodního hospodářství ve Zlínském kraji. Dopis je adresovaný zastupitelům krajského města, protože právě Zlín je největším akcionářem společnosti Vodovody a kanalizace (VaK).

5.5.2017

Voda bude levnější. Lidé přesto sepisují dopis pro radnici

Je to dobrá zpráva, říká zlínská radnice. Odpůrci však tvrdí, že voda mohla být výrazně levnější už dávno. O 120 korun ročně má od příštího roku ušetřit v průměru za vodu čtyřčlenná rodina ve Zlíně. Dosud platí měsíčně cca 867 korun, za rok 10 404 korun. Kubík vody zlevní o korunu, od nového roku tedy zaplatí rodina měsíčně 857 korun, ročně pak 10 284 korun.

4.5.2017

Audit Deníku: EET v trafikách je nesmysl, zlobí se majitelka stánků

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem - kontrolním hlášením a EET. Pomohlo zavedení EET a kontrolního hlášení omezit daňové úniky?

3.5.2017

„Maminka drhla schody, když nad ní přeletěl granát,“ říká pamětník

Na začátku května roku 1945 bylo dnes devadesátiletému Zdeňku Rybkovi ze Zlína necelých osmnáct let. Jeho bratru Jaroslavovi o čtyři roky méně.

3.5.2017

Deštivé vyhlídky: týden proprší, víkend bude chladnější

Slunečné počasí, kterého jsme si užili na Prvního máje, se o týden později ve státní svátek již nezopakuje. Už včera se sluneční paprsky schovaly za mraky a zemi skrápěly dešťové kapky a podobně by tomu mělo být i po celý zbytek týdne.

AKTUALIZOVÁNO
2.5.2017

Demise vlády: co vy na to?

HLASUJTE V ANKETĚ / Premiér Sobotka se rozhodl podat demisi své vlády jako cestu koaliční krize vzniklé v souvislosti s nejasnostmi kolem majetku ministra financí Andreje Babiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies