VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

11.7.2017

Jízdní kolo v trolejbusu či autobusu MHD? Není problém

Cykloturistická sezona je na vrcholu. Už druhým rokem si mohou brát cestující do trolejbusů a autobusů Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice také jízdní kola.

10.7.2017

Trojice semaforů v Bohuslavicích brzdí provoz. Křižovatka se rekonstruuje

FOTOGALERIE/ Trpělivostí se musejí na několik měsíců obrnit řidiči v Bohuslavicích u Zlína. Silničáři se tam totiž pustili do rekonstrukce částečně nepřehledné křižovatky. Dopravu ve třech směrech řídí semafory, šoféři si tak počkají na světlech několik minut. Boční cesta na Salaš je pak zjednosměrněna. Řidiči do ní z obce dojedou, zpátky ale musí využít objížďku na Malenovice a Zlín.

10.7.2017

Havarijní oprava horkovodu omezí řidiče v Otrokovicích

Z důvodu provedení havarijní opravy horkovodu Baťov v Otrokovicích přeruší Teplárna Otrokovice dodávku tepla. V ulicích Zahradní a Mánesova v blízkosti Městského koupaliště dojde k dopravnímu omezení.

10.7.2017

Vůně doslova vymazlených burgrů do Napajedel přilákala stovky lidí

Napajedla – Nádvoří Nového Kláštera v Napajedlích opět zaplnila vůně housek s pečeným masem, hudba a návštěvníci Burger Festu. Tentokrát byli ale organizátoři mnohem lépe připravení a na burgr se nečekaly žádné fronty. Restauratéři prodali přes tři tisíce burgrů.  

9.7.2017

Nesnášela jsem sama sebe. V opilosti bylo líp

„Manžel byl alkoholik, tyran a násilník,“ uvádí Kristýna Krmelová. „Když se mi konečně povedlo od něj s dítětem utéct do jiného města, najednou na mě padl stres za ty roky. Řešila jsem to nejjednodušší cestou, flaškou,“ přiznává.

8.7.2017

Obce na Vlachovicku investice odkládají. Kvůli přehradě

Pro stavbu vodní nádrže nad Vlachovicemi už Povodí Moravy připravuje potřebné podklady a dokumenty. Přehrada by mohla být dokončena kolem roku 2030.

7.7.2017

Na africký mor uhynulo už 22 divočáků, na výsledky čtyř prasat se čeká

Státní veterinární správa už ví o 34 uhynulých prasatech divokých. Africký mor zjistila u dvaadvaceti, v osmi případech byl výsledek negativní. Na čtyři výsledky se ještě čeká.

6.7.2017

Bikeři i letos pomáhají postiženým

Mladí sportovci budou opět pomáhat postiženým dětem. „Jsme nadšení, jak se bikeři dokázali spojit pro dobrou věc,“ pochválil místostarosta Brumova-Bylnice Václav Bližňák.

5.7.2017

Další mrtvá prasata na Zlínsku opět zaměstnávala veterináře i hasiče

Tentokrát u Zlína - Lůžkovic a Hvozdné. „Stejně jako v předchozích dnech byli profesionální hasiči z centrální stanice Zlín vysíláni v rámci součinnosti s pracovníky krajské veterinární správy na místa nálezů uhynulých zvířat v souvislosti s výskytem afrického moru prasat,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

5.7.2017

Olomoucká arcidiecéze bude mít dva nové biskupy, jeden pochází ze Šumperska

Dva nové pomocné biskupy bude mít olomoucká arcidiecéze. Jedním z nich je Antonín Basler, kněz původem z Olšan na Šumpersku.

5.7.2017

V chráněném bydlení v Luhačovicích našlo svůj nový domov 11 klientů

Nové chráněné bydlení, určené pro jedenáct klientů, kteří doposud žili v domovech pro osoby se zdravotním postižením, zahájilo včera provoz v Luhačovicích. Novým obyvatelům, schopným žít do velké míry aktivně a soběstačně, nabízí podmínky pro plnohodnotný život.

5.7.2017

Zlín chce zakázat automaty na více místech

Zlín chystá novou vyhlášku pro hazard. Má rozšířit území, kde platí zákaz herních automatů a heren.

5.7.2017

Ze Slušovic na Liptál řidiči hazardují. Na silnici chybí roky značení

Zbytečně široká, pro řidiče neznalé terénu nebezpečná a nepřehledná, občas se tam stane nějaká dopravní nehoda.

4.7.2017

Na horách se spouští déšť, za dva dny lidé křičí do telefonu o pomoc

SERIÁL 20. VÝROČÍ POVODNÍ/ - V noci ze soboty 5. na neděli 6. července roku 1997 se v Jeseníkách z oblohy spouští prudký déšť. Vydatně prší celou noc. Hladiny potoků a řek začínají rychle stoupat, vodní toky mají největší kulminační průtoky v historii. Od 4. do 8. července spadlo na Pradědu přes 450 milimetrů srážek. 

4.7.2017

Otrokovické Štěrkoviště je v provozu

Rekreační oblast Štěrkoviště zahajuje v těchto dnech provoz, který tradičně začíná se začátkem školních prázdnin a s ohledem na počasí.

4.7.2017

Nadace Tomáše Bati se snaží přimět Zlíňany inspirovat se odkazem Baťa

Ve Zlíně vznikl prostor pro veřejné sdílení baťovských knih. Knihomodul Baťa je místem, kde si lidé knížky o Baťovi volně půjčují a vrací bez asistence někoho dalšího každý den od sedmi ráno do sedmi večer.

4.7.2017

Připravuje se petice proti stožárům s elektrickým napětím

Obyvatelé Luhačovicka a Slavičínska stále věří, že zvrátí záměr E.onu postavit napříč Bílými Karpatami třicetimetrové stožáry vysokého napětí. Chystají petici na vládu.

3.7.2017

Nejstarší obyvatelka Otrokovic oslavila sto třetí narozeniny

Veselá mysl, půl zdraví! Těmito slovy přivítala paní Helena Schádková se skleničkou vaječného koňaku v ruce zástupce z města.

3.7.2017

Nový přístroj lépe vyšetří nedoslýchavost či hluchotu

Je výjimečný tím, že dokáže měřit práh sluchu na více frekvencích. Výsledkem je objektivní audiogram, laicky řečeno lékaři nejsou odkázáni na to, kdy pacient zmáčkne tlačítko, že slyší tón.

3.7.2017

Dárců orgánů máme zoufale málo

Orgánů pro transplantaci je velký nedostatek. Bohužel přitom přibývá lidí, kteří by transplantaci orgánu nutně potřebovali.

3.7.2017

Lovit divočáky je zakázáno na celém Zlínsku

Mimořádná veterinární opatření kvůli africkému moru prasat platí na celém Zlínsku. V celém okrese je zakázáno lovit a krmit divoká prasata a monitorovat je.

3.7.2017

20 let po potopě: Dnes umíme namodelovat, co řeka zaplaví, říká hydrolog

Červencová povodeň roku 1997 byla svým rozsahem a dravostí, kdy na horních tocích devastovala koryta a strhávala lidem střechy nad hlavou, nevídanou katastrofou. Vymykala se tehdejším možnostem měření a monitorování.

3.7.2017

„Rád bych pomáhal lidem,“ říká tlumačovský deváťák

„Chci pomáhat lidem," říká Deníku šestnáctiletý Adam Bilík z Tlumačova. Jakmile si v pátek z rukou třídní učitelky převzal své poslední vysvědčení na základní škole a zavřel za sebou dveře, měl zase o krok blíž ke statutu studenta.

2.7.2017

Další uhynulá bachyně. Zemřela na africký mor?

Africký mor prasat stále straší všechny chovatele prasat i myslivce. Ve Hvozdné na Zlínsku v sobotu ráno myslivci objevili uhynulou bachyni. Zda samice divokého prasete byla nakažena africkým morem prasat, který se na Zlínsku objevil v minulém týdnu, zatím není známo.

1.7.2017

Dinosauři vřeští na návštěvníky obchodního centra ve Zlíně!

Několikametroví prehistoričtí velikáni se na tři týdny nastěhovali do zlínského Zlatého jablka.

30.6.2017

Zlínský Prior se definitivně uzavírá. Rozsáhlá rekonstrukce může začít

Zlínský Obchodní dům Prior se k 1. červenci 2017, po osmdesáti letech existence, uzavře veřejnosti. Ale jen na rok. Známou baťovskou stavbu, která patří k dominantám Zlína, čeká rozsáhlá rekonstrukce, která jí vrátí původní vzhled a vtiskne novou, moderní náplň.

30.6.2017

Těšte se na velký povodňový seriál v tištěném Deníku. Startujeme

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala i lidské životy.

30.6.2017

Velkochov je bez moru. Kontroly zamíří k chovatelům

Po třech dnech nejistoty a obav, přichází čtvrtý den dobrá zpráva pro Zlínsko. Kontrolní vzorky krve prasat, odebraných ve velkochovech v Mysločovicích a Sazovicích, neprokázaly výskyt afrického moru prasat. V pátek to oznámil tiskový mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2017

OBRAZEM: Vysvědčení rozdáno, prázdniny začaly. Podívejte se

Trošku nervozity, ale i těšení. Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostali v pátek žáci svá vysvědčení. 

30.6.2017

Cestování v MHD? Ve Zlíně s klimatizací

Čtvrtina všech vozidel MHD ve Zlíně a Otrokovicích má klimatizaci. Zapíná se od 26 stupňů Celsia.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení