VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2017

OBRAZEM: Vysvědčení rozdáno, prázdniny začaly. Podívejte se

Trošku nervozity, ale i těšení. Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostali v pátek žáci svá vysvědčení. 

30.6.2017

Cestování v MHD? Ve Zlíně s klimatizací

Čtvrtina všech vozidel MHD ve Zlíně a Otrokovicích má klimatizaci. Zapíná se od 26 stupňů Celsia.

30.6.2017

Modernizace tratě z Otrokovic do Vizovic má vyjít na 12 miliard

Ministerstvo dopravy se zabývá celkovými náklady na modernizaci trati Otrokovice–Vizovice, které byly oproti původním předpokladům navýšeny na 12 miliard korun.

30.6.2017

Dětský den ve Slavičíně nabídne i letos spoustu atrakcí, a všechny gratis

Dětský den ve Slavičíně nabídne i letos spoustu atrakcí, za které není třeba platit. „Vadí nám, když rodiče na akcích pro děti utratí tisíce, proto jsme díky sponzorům zajistili pro děti vše gratis," říkají pořadatelé.

29.6.2017

Vysvědčení dostane v kraji přes 70 tisíc žáků a studentů

Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostanou v pátek žáci svá vysvědčení. V kraji je v současnosti 258 základních a 66 středních škol, které v tomto školním roce navštěvovalo téměř 73 tisíc žáků.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2017

Další uhynulý divočák v Lužkovicích. Vyšetření prokázalo nákazu africkým morem

Ani přes přísná veterinární opatření se nepodařilo zabránit dalšímu výskytu afrického moru prasat na Zlínsku. V Lužkovicích bylo včera odpoledne nalezeno uhynulé sele prasete divokého.

29.6.2017

Majitelé pozemků kolem muničních skladů se mají konečně dočkat náhrad

Vlachovice-Vrbětice – Pyrotechnici a hasiči se přesunují ke skladu číslo 12, který explodoval v prosinci 2014. Podle ředitele Pyrotechnické služby ČR Michala Dlouhého půjde o náročnější zásah, ve skladu byla před explozí umístěna nebezpečnější munice než ve skladu číslo 16, na kterém se pracovalo donedávna.

29.6.2017

Bude do Baťovy nemocnice zajíždět MHD? Zpracovává se analýza

ANKETA/ Ideální by bylo zřídit v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) několik zastávek a prodloužit provozní doby zajíždějící linky tak, aby byla pro pacienty dostupnější například úrazová ambulance.

29.6.2017

Kvůli moru zakázali střílet divočáky. Nechápeme, kroutí hlavou myslivci

Mimořádná veterinární opatření nařídila Státní veterinární správa na vymezeném území na Zlínsku.

29.6.2017

FOTO, VIDEO: Kdysi krásná budova soudu jen chátrá

Stojí u vstupu do rozlehlého parku, jemuž vévodí zlínský zámek. Kdysi patřila mezi historické skvosty Zlína. Dnes je oprýskaná, pomalovaná a chátrá – tak vypadá budova bývalého okresního soudu ve Zlíně na Soudní ulici.

28.6.2017

Obce Kaňovice a Hřivínův Újezd propojí stezka podél cesty

Zhruba 700 metrů dlouhá stezka propojí ještě letos Kaňovice a Hřivínův Újezd. Obě obce spolu v různých oblastech spolupracují, pěší tak z jedné do druhé musí nyní chodit po hlavní cestě. Denně po ní projede na 2,5 tisíce aut.

28.6.2017

Roky chodili v Hostišové ke sv. Jozéfkovi. Tam ale stála socha Panny Marie

Sejdeme se na horním konci „U Jozéfka". Kde to ale je? Nad tím roky tápali nezasvěcení do místních poměrů v Hostišové. V lokalitě nazvané podle patrona rodin, šťastné hodinky smrti, tesařů, stolařů a řezbářů – svatého Josefa – jej totiž řadu let nahrazovala socha Panny Marie. Svatý Josef s Ježíškem na ruce se na své původní místo vrátil teprve před dvěma dny.

28.6.2017

Kvůli odkanalizování nyní v Lukovečku řeší smlouvy s vlastníky pozemků

Na odkanalizování celé obce se připravují v Lukovečku. Podle starosty Ludvíka Nejedlého se má týkat asi 170 domů. Zpracovaný projekt už obec má, nyní dávají dohromady smlouvy s vlastníky pozemků, přes které povede kanalizační řad.

28.6.2017

Opravy nadjezdu ve Zlíně skončí začátkem srpna

Už jen zhruba pět týdnů omezení mají před sebou řidiči jedoucí po Gahurově nadjezdu ve Zlíně: na jeho rekonstrukci dělníci finišují. Doprava je stažena ze čtyř do dvou jízdních pruhů už od začátku dubna, opět plně průjezdné pak všechny budou zřejmě od pondělí 7. srpna.

28.6.2017

FOTOGALERIE: Ve zlínské zoo uvidíte hned dvě mláďata velbloudů

V prostorném asijském výběhu mohou návštěvníci zlínské zoo obdivovat hned dvě letošní mláďata velbloudů dvouhrbých. První sameček se narodil na začátku dubna samici Olině, druhý pak v polovině května samici Jade. Oba dva zdárně prospívají a užívají si rozlehlého výběhu.

27.6.2017

Nové jízdní řády MHD: autobus na Mladcovou pojede každou půlhodinu

Na zlínskou Mladcovou už nebudou zajíždět autobusy co hodinu, ale co půl hodiny. Kromě tradičního letního provozu spojů je doprava z Kudlova na Mladcovou hlavní změnou jízdních řádů MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO). Platí od 1. července.

27.6.2017

Africký mor prasat se může šířit rychle a dramaticky, říká odborník

Jen pár metrů od zlínské nemocnice, za kterou jsou pole a les, podlehla dvě divoká prasata africkému moru. Jde o historicky první výskyt tohoto vysoce nakažlivého onemocnění prasat v České republice.

27.6.2017

Lidé chtějí vidět, jak to tenkrát Andy dělal, říká grafik

Na sítotiskovém stroji stírá růžovou barvu a dokončuje tak potisk trička s obličejem Andyho Warhola. Tričko potištěné známou grafickou technikou si pak návštěvníci výstavy Warholových děl na zámku v Holešově mohou odnést domů. Restaurátor a grafik Lubomír Tomanec jim tričko vyrobí a natiskne motiv, který si zájemci sami vyberou.

AKTUALIZOVÁNO
27.6.2017

V Česku se objevil africký mor prasat. Nákazu objevili ve Zlíně

Ještě před rokem se africký mor prasat vyskytoval v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině. Zdálo se, že České republice se vyhne. Ale v úterý ministr zemědělství Marian Jurečka potvrdil, že africký mor prasat je už i v České republice. Šok přišel vzápětí.

27.6.2017

10 věcí, které byste vědět, než vyrazíte na pouť na Velehrad

Velehrad se připravuje na nápor tisíců lidí. Oslavy Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje nabídnou i letos návštěvníkům dva dny nabité doprovodnými akcemi. Lidé se mohou těšit na koncerty, soutěže či vystoupení, největší účast se však očekává na tradiční bohoslužbě. „Jsou to asi největší oslavy při příležitosti státního svátku v Česku," připomněl tajemník akce Josef Kořenek. Všechny aktivity mohou lidé navštívit zdarma.

26.6.2017

V kraji vzniká nová prestižní vícejazyčná škola

Ve Zlínském kraji vznikl nový silný a prestižní vzdělávací komplex. Soukromá mateřská a základní škola Čtyřlístek totiž spojila síly se senátorem a podnikatelem Ivo Valentou tak, aby soukromé vzdělávání v kraji získalo novou dynamiku a energii.

25.6.2017

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

25.6.2017

Prasklý kmen stromu hasiči svázali a pak postupně pořezali

Část stromu hrozící pádem odstraňovali v sobotu profesionální hasiči v ulici Havlíčkovo nábřeží ve Zlíně.

25.6.2017

V Mysločovicích se vyplácelo na gatě. Po deseti letech předali Hanácké právo

Hanácké nářečí, jak se patří, znělo ze všech stran o víkendu v Mysločovicích. Po deseti letech se tam totiž konala dvoudenní slavnost Starý hanácký právo. V rámci něj obecní vébor předal právo, moc a povinnosti rychtářovi a radním. Každé byl vyplacené na gatě a za svoje prohřešky zaplatil ve zlatě.

25.6.2017

Nad Vincentkou vznikne expozice. Lidé tam budou jako v podmořském světě

Desítky milionů korun mají spolykat úpravy, které společnost Lázně Luhačovice plánuje ve svém areálu. Nejen lázeňští hosté by se tak ve finále mohli dočkat muzejních expozic, v nichž si budou připadat jako v podmořském světě.

25.6.2017

V Tlumačově řádí vandalové. Někdo už podruhé za měsíc poničil kašnu

Zničit a nenápadně utéct. Vandalové dali v minulých dnech pořádně zabrat kašně na náměstí a vodnímu prvku v parku u sokolovny v Tlumačově. Stranou nezůstal ani čerstvě vymalovaný podchod na vlakovém nádraží.

24.6.2017

Baťovskou architekturu Zlína můžete poznat z autobusu

14|15 BAŤŮV INSTITUT připravuje projekt komentovaných prohlídkových tras autobusem „Poznávejme baťovskou architekturu města Zlína". Prohlídky budou již brzy nabízeny školám, hotelům a dalším organizacím v cestovním ruchu. První předváděcí jízda se uskutečnila ve středu.

23.6.2017

Tisíce bublin potěšily děti i dospělé

Desítky dětí natahující ruce k pestrobarevným bublinám rozzářily zlínský Park Komenského. Svou bublinovou show je přijel potěšit Pavel Roller, coby klaun Bublíno. Při svém půlhodinovém vystoupení vytvářel bubliny různých velikostí, dokonce i takové, do nichž se děti mohly schovat.

23.6.2017

Nad ránem vyjížděly jednotky hasičů k pádům stromů a větví

Silná bouřka, která se přehnala nad ránem Zlínským krajem, znamenala i navýšení počtu výjezdů jednotek profesionálních hasičů. Celkem museli mezi čtvrtou a šestou hodinou ráno profesionální hasiči zasahovat kvůli povětrnostním podmínkám ve dvanácti případech.

23.6.2017

83 tisíc kilometrů navíc. Jízdní řády MHD se změní se od 1. července

Nové jízdní řády budou platit v síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice v tradičním změnovém termínu od 1. července 2017. Přinášejí cestujícím několik zlepšení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení