VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

28.8.2017

Švestek je málo, pálit se budou spíš meruňky

Mrzutá zpráva pro milovníky slivovice na Kroměřížsku: letos u nás přebytek nejtradičnější ovocné pálenky nejspíš nebude. Za nedostatek švestek může jak počasí, tak nemoci, a zásadně se nedařilo ani ostatnímu ovoci. Pálenice v regionu tak zachránil především jeho dovoz ze zahraničí.

27.8.2017

Obchvat Otrokovic bude brzy bez poplatku. Ale jen pro osobní auta

Po letech snažení se řidiči konečně dočkají a obyvatelům Otrokovic se značně uleví od husté dopravy. Severovýchodní část obchvatu města Otrokovice totiž přestane být zpoplatněna. A to už 1. ledna 2018.

27.8.2017

Star Rally Historic na Barumce ovládl Budil

Jubilejní 10. ročník Star Rally Historic na tratích 1. etapy Barum Rally suverénně ovládl ve voze BMW 2002 TI Stanislav Budil. Loni stříbrný český pilot ovládl soutěž s náskokem více než minuty na Francouze Paula Chieusse, jenž zlínský závod v minulosti ovládl dvakrát.

26.8.2017

Pohoda na Barumce vládla mezi diváky i jezdci rallye

Sedmačtyřicátý ročník Barum Czech Rally je v plném proudu. Do regionu se sjelo tisíce fanoušků závodu ze všech koutů republiky i ze světa. Rallye navíc letos přeje počasí, takže „barumkovou pohodu“ umocnily mimo jiné i letní teploty.

26.8.2017

Opravený dům není pro problémové, ujišťuje radnice

Uprchlíci, sociálně slabší. Strašáka v podobě nepřizpůsobivých lidí si už zase začínají dávat dohromady obyvatelé Otrokovic v souvislosti s bytovým domem v ulici J. Jabůrkové. Dříve sloužil jako ubytovna.

25.8.2017

Kuchařky z Mánesky opět zabodovaly

Třetí místo osmého ročníku celorepublikové soutěže o Nejlepší školní oběd odvezly z Prahy otrokovické kuchařky ze Základní školy Mánesova. Porotu přesvědčily krémovou polévku z pečeného květáku se sojovou smetanou.

25.8.2017

Kam zajít o víkendu ve Zlínském kraji?

Osmačtyřicátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Liptálské slavnosti vyvrcholí o víkendu v Liptále na Vsetínsku. Bohatý program folklorního svátku začal už v polovině týdne. Zahraniční hosté z Kostariky, Gruzie a Polska se představili na Všemině a ve Vsetíně.

25.8.2017

VIDEO: Pro ostré zásahy je shora zavěšen vak, který pojme až tisíc litrů vody

Policejní vrtulník krouží u Slušovic nad letištěm Bílá hlína a vypouští z vaku stovky litrů vody. Znamená to, že tam právě zuří rozsáhlý požár, který je potřeba krotit proudy vody i ze vzduchu. Čtvrtečního cvičení profesionálních a dobrovolných hasičů se včera zúčastnily jednotky ze Zlína, Slavičína, Fryštáku a Slušovic.

25.8.2017

Se startem 47. ročníku Barumky začíná hon na Kopeckého

Adrenalin motoristických fanoušků stoupá z hodiny na hodinu. Dnes v 16 hodin bude slavnostním startem ve Zlíně na náměstí Míru zahájen již 47. ročník populární a hvězdné Barum Czech Rally Zlín (25. - 27. 8. 2017).

24.8.2017

Na táboře u Zlína hygienici objevili případ salmonely. Epidemie ale nehrozí

Případy salmonely na jednom dětském táboře v okolí Zlína zjistili pracovníci Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

24.8.2017

Malé i velké: MHD ve Zlíně čeká řada změn

Prodloužení trolejbusové linky číslo 4 až k zoo Lešná, zajíždění autobusu do ulice Tyršova v Malenovicích, zavedení autobusové linky do areálu Baťovy nemocnice nebo nově i do místní části Zlín-Prštné. To jsou změny, které se v různých časových horizontech projeví v síti MHD ve Zlíně.

24.8.2017

Hledá se Tereza Pešatová. Má obvázanou paži

Šestadvacetiletá Tereza Pešatová ze Zlína se v minulosti už několikrát pokusila o sebevraždu. Je psychicky nemocná. Dnes v sedm hodin ráno odešla z domu vyhledat lékařské ošetření, ale po prohlídce z nemocnice předčasně odešla.

24.8.2017

Obecní parčík v Halenkovicích byl zanedbaný. Nově tam lidem poslouží pítko

Upravenější a modernější park budou mít už za pár měsíců v Halenkovicích. Za zhruba 650 tisíc korun tam totiž upravují ten stávající u prodejny potravin na Pláňavách.

23.8.2017

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.

23.8.2017

Otáčení autobusu ve Fryštáku: složité manévry chtějí vyřešit

Řidič autobusu opatrně odbočuje z vedlejší cesty na hlavní, když vtom do něj narazí v padesátikilometrové rychlosti nepozorný šofér osobního auta. Přesně takovému riziku katastrofického scénáře jsou denně vystaveni řidiči, cestující i pěší ve Fryštáku na náměstí. A právě to by se mělo změnit plánovanou úpravou celého náměstí.

23.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsala Alena Bartošíková z Uherského Brodu

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

23.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsal Jiří Jilík z Uherského Hradiště

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

23.8.2017

Město Otrokovice podpořilo dotací Dobrovolnické centrum ADRA

Padesátitisícovou dotací podpořila otrokovická radnice činnost Dobrovolnického centra ADRA. Rozhodli o tom členové rady města. Organizace ADRA poskytuje v Otrokovicích dobrovolnickou službu ve čtyřech sociálních a zdravotních zařízeních.

23.8.2017

Prestiž pro Zlínský kraj i dopravní omezení. Znáte klady i minusy Barumky?

„Ten týden, když se jede Barumka, mám prostě rád. Od příjezdu prvních vozů do Zlína přes páteční městskou erzetu až do ukončení závodu si užíváme s kamarády její atmosféru. Jsem rád, že ji tady máme,“ svěřil se fanoušek Barum Rally Tomáš Holý ze Zlína.

22.8.2017

Obchodní centrum hostilo autogramiádu k Barumce

Téměř tisícovka příznivců automobilového sportu si nenechala ujít úterní autogramiádu předních závodníků nadcházejícího 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín.

21.8.2017

Když se prase otočí, klec se uzavře. Hejtman nevylučuje ani trávení divočáků

FOTOGALERIE/ Odchytových klecí se žrádlem, které mají přilákat divočáky, bude na Zlínsku kvůli africkému moru prasat zatím osm. Jedna přijde na 42 tisíc korun, na dalších osm tisíc pak fotopast, která bude umístěna poblíž.

21.8.2017

Kuchaři chystají delikatesy. Blíží se Garden Food Festival

Vyzrálá hovězí masa, zvěřina, šneci, sýry, lanýže, zákusky. Pochoutky, které čekají příští víkend na návštěvníky 2. ročníku Garden Food Festivalu ve Zlíně. Vloni přišlo deset tisíc lidí.

20.8.2017

Pohoda, dobroty i Elán. Déšť padesátiny Trnkobraní nepokazil

FOTOGALERIE / Silný déšť se střídá s mrholením a pestrobarevné pláštěnky ve Vizovicích střídají tmavé oblečení návštěvníků Masters of Rock. Někteří se houfují pod stromy a slunečníky, jiní tančí bosky v dešti.

20.8.2017

Hřiště už brzy otestují děti

Nové dětské Rákosníčkovo hřiště na Obecinách roste jako z vody. Už za pár dní si jej budou moci děti vyzkoušet. V sobotu 26. srpna se uskuteční v deset hodin slavnostní otevření.

20.8.2017

Charita Luhačovice potřebuje nové, spolehlivé auto

„Čím dál častěji pociťujeme, že potřebujeme v nejbližší době obnovit náš vozový park. Proto jsme od června zahájili kampaň, díky níž chceme získat peníze na nákup nového charitního vozu od firem i jednotlivců, kteří nám chtějí pomoci,“ uvedla za Charitu Anna Martincová.

20.8.2017

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

19.8.2017

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

19.8.2017

Některé děti na obědy ve školní jídelně peníze nemají

S nadcházejícím školním rokem nastává rodičům nejen období nákupů nových pomůcek, ale také plateb školních obědů. Pro některé děti je školní teplé jídlo samozřejmostí, pro jiné naopak tím, co si nemohou dovolit.

18.8.2017

Osm milionů pro hasiče na novou zbrojnici v Lípě nemají

Novou hasičskou zbrojnici chtějí postavit v Lípě. Podle místostarostky Petry Balajkové mají zpracovanou projektovou dokumentaci, nyní jen čekají, zda uspějí s žádostí o dotaci. Bez ní se do stavby pustit nemohou. „Náklady jsou totiž kolem osmi milionů korun,“ vysvětlila.

18.8.2017

Pokálené balkony od holubů na Podlesí: Nekrmte je a plašte je, radí ornitolog

Některé lidi žijící ve zlínských ulicích Podlesí trápí přemnožení holubi. „Kálí mi na terasu, všude poletuje peří. Jsou to první, co slyším, když se ráno probudím,“ popisuje útrapy František Váňa z ulice Podlesí IV, který si na holuby stěžoval dokonce už i v diskusi na stránkách města.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení