VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

14.6.2017

Zlín čeká v závěru měsíce kompletní výměna parkovacích automatů

Všech 18 parkovacích automatů bude ve Zlíně od 26. do 30. června vyměněno. V průběhu instalace nových parkovacích automatů může dojít k omezení. Platební terminály budou ale měněny postupně, vždy bude v docházkové vzdálenosti k dispozici fungující automat.

14.6.2017

Kraj sází na stipendia. Nemocnicím chybí 130 lidí

Zachraňují životy, ošetřují nemocné, je jich ale málo. Zlínský kraj se už dlouhodobě potýká s nedostatkem sester, lékařů i nelékařských zdravotních pracovníků.

14.6.2017

Na tibetské lékaře vyplázněte jazyk!

Staletími prověřené účinky Tibetské medicíny přijela do Luhačovic představit tibetská lékařka Dr. Bhuti Losang. Kouzelné bylinky doporučovala zájemcům v Boutique hotelu RADUN, v příjemném hotelovém pokojíku s balkonkem a výhledem do daleka.

14.6.2017

O nové lasery je mezi pacienty velký zájem

Kožní oddělení Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) od jara používá dva nejmodernější vysokovýkonné nové lasery. Ty nabízejí celoročně široké spektrum typů ošetření kůže.

13.6.2017

Cyklo-běh bez drog zavítá do Zlína

Trasa letošního dvanáctidenního cyklo-běhu vede přes 38 měst Čech a Moravy. Trasa čítá celkem 1250 kilometrů. Stovky dětí, známé osobnosti a hosté ji zahájili včera v Orlové.

12.6.2017

Poznáte kolii nebo irského setra? Na výstavě se sešlo devadesát čtyři plemen

Velkým dnem byla sobota například pro čtyřletého Crosbyho z Třineckého Podlesí. Jako hrdý zástupce plemena border kolie soutěžil na výstavě o titul psího šampiona. Geny ušlechtilosti a krásy měl rozhodně po kom zdědit – jeho psí otec podobnou soutěž vyhrál. Nemohl proto chybět na krajské výstavě psů, která se konala ve zlínské sportovní hale.

AKTUALIZOVÁNO
12.6.2017

Vesnicí roku Zlínského kraje je Slavkov, boduje také Žlutava

Velká konkurence, těžké rozhodování. Ani letos hodnotitelská komise neměla jednoduché, koho vybrat za letošní Vesnici roku Zlínského kraje. Prestižní titul nakonec putuje do malé obce na Slovácku, do Slavkova. Vítězství starostovi Liboru Švardalovi vyrazilo dech.

11.6.2017

Na tísňové lince musí zachovat chladnou hlavu

Operační důstojník zvedne zvonící telefon. Do sluchátek mu zazní vyděšený ženský hlas: „Prosím pomozte, stala se tu dopravní nehoda, jsou tady zranění, potřebujeme pomoc!"

10.6.2017

VIDEO: Otevřené dveře v DSZO přilákaly tisíce lidí

Prohlídka dílen, exkurze na dispečinku, průjezd myčkou vozidel, prohlídka různých typů vozů. K tomu hry a soutěže pro děti – letos operativně kvůli dešti přesunuté do zastřešeného prostředí jedné z hal – i tak vypadal o víkendu již 13. ročník dne otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice.

10.6.2017

Krajský radní pro školství Gazdík: Na praxe budou chodit i studenti gymnázií

ROZHOVOR / Nemám žádnou praxi, nic vlastně neumím, nechtějí mě nikde zaměstnat. Krajský radní pro školství Petr Gazdík, chce právě takovým myšlenkám, které srážejí české školství k zemi, zabránit.

10.6.2017

Březí slonice Zola v zoo váží dokonce méně než Kali a Ulu

Ještě rok bude trvat březost Zoly, samice slona afrického ve zlínské zoo.

9.6.2017

Živý Zlín si získává stále více fanoušků

Zlínské náměstí Míru už počtvrté v rámci projektu Živý Zlín ožilo aktivním pohybem. Desítky lidí usedly v pátek v podvečer na rotopedy a přijaly výzvu „Vydržíš co primátor?". Primátor Zlína Miroslav Adámek však letos na oblíbené akci chyběl. Jeho plány mu zhatilo onemocnění boreliózou.

9.6.2017

Další defibrilátor zachrání životy na Vizovicku

„I kdybychom zachránili třeba jen jediný lidský život, tak investice do tohoto přístroje má smysl." Těmito slovy poděkoval vedoucí vizovického obvodního oddělení PČR Michal Číž zástupcům města Vizovic za nový automatický externí defibrilátor. Ti mu jej v pondělí slavnostně předali.

8.6.2017

Guru Jára se na Filipínách ve vězení oženil

Jaroslav Dobeš alias guru Jára, který je v České republice stíhán za znásilnění nejméně 8 žen z jeho sekty, se ve filipínském vězení oženil. Jeho vyvolenou se stala třiatřicetiletá Japonka Yoko. Své ano si pár řekl letos v únoru, tato zpráva se však do České republiky dostala až před několika dny.

8.6.2017

Zoo zve na večerní procházku

Zlínská zoo poprvé zve na procházku areálem večerní zahrady. V pátek 9. června prodlužuje otevírací dobu do 21 hodin.

8.6.2017

Stavbu dálnice D49 z Hulína do Fryštáku stále blokuje křeček

Dálnice D49 z Hulína do Fryštáku je dlouho očekávanou stavbou, kterou měli v září začít stavět silničáři. Termín se ale zase odkládá. Soud totiž nyní na základě žaloby aktivistů pozastavil výjimku, díky níž mohli silničáři pracovat právě v území, kde žije chráněný křeček polní.

8.6.2017

Noc kostelů nabídne tajemný zážitek

Dveře stovek kostelů se otevřou už v pátek 9. června po celém kraji. Zvou dovnitř každého, kdo chce zažít tajemnou atmosféru a sílu těchto majestátních staveb.

8.6.2017

Boj proti komárům začíná

Zásah proti komárům plánují dnes večer v Otrokovicích na Baťově. Technické vozidlo bude aplikovat speciální postřik, který vypadá jako dým. Postřik je pro člověka neškodný, ale nedoporučuje se bezprostřední kontakt.

8.6.2017

Zlínský kraj rychle stárne. Průměrný věk obyvatel brzy překročí hranici 50 let

Seniorů stále přibývá a tento trend bude pokračovat i v dalších letech. „V roce 2050 se budou podíly obyvatel starších 65 let v řadě krajů přibližovat k hranici jedné třetiny z celé populace," uvádí Český statistický úřad s tím, že největší podíly seniorů budou žít ve Zlínském kraji a v Kraji Vysočina.

8.6.2017

Audit Deníku: Potřebných dokladů pro úřady zbytečně přibývá

Křeček, motýli a jiní živočichové blokují i ve Zlínském kraji dopravní stavby. Týká se to například stavby dálnice z Holešova do Fryštáku, která by ulevila od průjezdu kamionů i Zlínu. Osobnosti Zlínska se sice shodly na tom, že by stavební zákon měl být co nejjednodušší, ale ne všichni vidí problém v aktivistech. Mnozí upozorňují na zdlouhavý úřednický proces.

7.6.2017

Perné chvíle při evakuaci: dítě do náruče a ven

Dvacet evakuovaných osob z panelového domu v ulici Slezská ve Zlíně na Jižních Svazích si vyžádal úterní požár balkonu.

7.6.2017

Slavičínské hřiště získalo luxusní povrch

Na špatný stav fotbalového hřiště si ve Slavičíně stěžovali mnoho let. Nyní je nářkům konec. „Oslovila nás anglická firma, zda máme zájem o prezentaci jejich stroje na renovaci trávníků a my nezaváhali," popsal za fotbalový klub Petr Navrátil, který je ředitelem Základní školy Slavičín.

7.6.2017

„Mnohé kaktusy obsahují psychoaktivní drogy,“ prozradil činorodý senior

Pichlavá krása míří do zlínského divadla. K vidění budou i velmi exkluzivní rostliny, překrásné tvary, trny, květy… „První výstavu kaktusů jsme pořádali v roce 1960," prozradil za zlínský spolek pěstitelů sukulentů a kaktusů Petr Mamica z Otrokovic. Sám má doma přes 2 500 rostlin.

7.6.2017

V Sazovicích čekají na rozhodnutí o dotaci

Na rozhodnutí o přidělení dotace z ministerstva životního prostředí stále čekají v Sazovicích. Podle starostky Edity Hrbáčkové ji potřebují na stavbu nové kanalizace pro celou obec.

7.6.2017

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? V kraji se rozjel sběr podpisů pro kandidáty

ANKETA/ - Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

7.6.2017

O dotační program Dešťovka je zájem. V kraji podalo žádost 144 lidí

Šetřit pitnou vodu chce stále více lidí. Mnozí již mají na zahradách nádoby na sběr vody dešťové. Nyní mohli zájemci získat dotaci také na využití dešťové vody pro splachování, případně na využívání přečištěné vody ze sprchy a pračky.

7.6.2017

Omezení na dálnici mezi Hulínem a Otrokovicemi už brzy skončí

Už jen pár týdnů omezení a řidičům jedoucím po dálnici v úseku z Hulína do Otrokovic se uleví: s koncem června bude dálnice opět plně průjezdná. Nyní tam silničáři pracují na výměně dilatačního závěru mostu.

6.6.2017

Hejtman: Věřím, že krajská nemocnice ztrátu letos srovná

Ve ztrátě necelých devatenáct milionů korun se během letošního prvního čtvrtletí zmítala Krajská nemocnice T. Bati. Hejtman Jiří Čunek už nyní doufá, že na konci letošního roku by se mohla pohybovat v daleko lepších nižších číslech.

6.6.2017

Zlínský kraj večer zasáhnou velmi silné bouřky doprovázené krupobitím

Český hydrometeorologický ústav varoval, že dnes pozdě odpoledne a k večeru mohou region zasáhnout velmi silné bouřky, přívalové deště s krupobitím, navíc provázené silným větrem. Meteorologové dnes po poledni změnili výstrahu před silnými bouřkami na velmi silné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení