VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

8.8.2017

Alzheimera odhalí vyšetření ve Zlíně dřív

Sedmdesátiletý pan Martin ze Zlína žije aktivně, přesto začal mít velké problémy s pamětí. Vzhledem k tomu, že mají v rodině Alzheimera, začal zjišťovat, jestli nemoc nezačíná propukat i u něj.

7.8.2017

Africký mor potvrdili veterináři u 82 prasat

Státní veterinární správa eviduje k pondělku 7. srpna 144 nalezených uhynulých divokých prasat.

7.8.2017

Návštěvníci koupališť jsou bordeláři

FOTOGALERIE / Ukočírovat návštěvníky koupaliště dá někdy dřinu. Všude se totiž najde řada takových, kterým se nechce s nedopalky nebo odpadky do koše a odhazují je na trávu. Nepořádek je největším nešvarem milovníků vody v regionu, všímají si provozovatelé koupališť ve Zlínském kraji. Jaké jsou další? Hlučnost, ale i liknavost rodičů.

6.8.2017

Elektronické vstupenky do zoo se ujaly. Nově je tam i bankomat

FOTOGALERIE / O elektronické vstupenky je mezi návštěvníky zlínské zoo velký zájem. Jen za pět červencových dnů si tímto způsobem koupili téměř 600 vstupenek, informovala Romana Bujáčková z oddělení marketingu.

6.8.2017

Jakmile případ vyřeším, snažím se na něj zapomenout

ROZHOVOR / Petr Hanáček je soudcem Okresního soudu ve Zlíně již čtrnáct let. Od ledna letošního roku je jeho pověřeným předsedou. Na své práci má nejraději nezávislost.

5.8.2017

Více sebevražd mužů, ale ženy to zkoušejí častěji

„Sbohem a amen.“ Tak se na svém facebookovém profilu letos na konci února rozloučil sedmatřicetiletý Jaroslav Janota z Napajedel na Zlínsku. Za několik hodin skočil z balkonu svého bytu v sedmém patře.

4.8.2017

Zápas Fastavu se Zbrojovkou si policisté ohlídají

Dohlížet na pořádek na fotbalovém stadionu i v ulicích města budou v sobotu ve Zlíně policisté i strážníci. Utkání mezi FC Fastavem Zlín a FC Zbrojovkou Brno hodnotí jako rizikové. Hrát se začíná v 17 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
4.8.2017

Hejtman Čunek hledal divočáky z vrtulníku

VIDEA, FOTOGALERIE / Vrtulníkem na prasata? Hejtman Jiří Čunek vyletěl v pátek ráno policejním vrtulníkem na kontrolu oblasti zamořené prasečím morem na Zlínsku.

AKTUALIZOVÁNO
4.8.2017

Začala stavba elektrických ohradníků. Měly by zabránit šíření afrického moru

VIDEO, FOTOGALERIE / Elektrické ohradníky začali v pátek ráno rozestavovat dělníci okolo silnice v lokalitě Zlín–Vršava. Dočasné modré oplocení má zabránit prasatům nakaženým africkým morem, aby nemoc rozšiřovala dál. Postavené ohradníky jsou pod proudem, na nebezpečí upozorňují žluté cedule.

4.8.2017

František Kytlica: včelám nejen brát, ale je třeba i dávat

FOTOGALERIE / Už zdálky je v korunách stromů slyšet hučení, jejich květy jsou obsypané včelami. Evodie neboli včelí stromy vysadil pro své včely František Kytlica, který se rozhodl, že bude včelám nejen brát, ale i dávat. Svou rozlehlou zahradu blízko Tlumačova zaplnil rostlinami a dřevinami, které včelám dají vše, co potřebují.

4.8.2017

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Přehled zajímavých víkendových akcí ve Zlínském kraji. Vyberte si a vyražte.

3.8.2017

Dopisy otci: tátovi napsal Radim Kašpar z Olomouce

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

3.8.2017

Zlínský kriminalista Baláž dostal vyznamenání za záchranu tonoucího

Vyznamenání za odvahu se dostalo v těchto dnech bývalému zlínskému policistovi, dnes šéfovi speciálního vyšetřovacího týmu Tempus Martinu Balážovi ze Zlína.

3.8.2017

Šéf městské policie: Děkuji všem, co našim strážníkům pomohli

Spěchali k případu a i přesto, že měli při průjezdu křižovatkou U Rya ve Zlíně zapnutý maják, nedokázali zabránit srážce s audi.

3.8.2017

Tropická vedra nás ještě potrápí

FOTOGALERIE / V úterý i ve středu teploměry ukazovaly přes šestatřicet stupňů, ve Zlíně v úterý teplota dokonce překonala rekord z roku 1994. Tehdy lidé na teploměrech naměřili 35,1 °C.

3.8.2017

Houbaři zapláčou, tropy nepřejí plodnicím

FOTOGALERIE / Lesy jsou v obležení houbařů, ač babku aby pohledal. Tam, kde před týdnem zapršelo, je šance na úspěch větší. Při současných vedrech ale houby brzy zajdou i tam. Na vývoj plodnic je potřeba vlhko a přes den pár stupňů nad dvacítkou. S takovým počasím nyní předpověď nepočítá.

2.8.2017

Tygři se válejí v potoce, ani lidé se nemusí vedra v zoo bát

Se současnými tropickými teplotami se zvířata ve zlínské zoo vyrovnávají naprosto bez problémů.

2.8.2017

Retrohrátky dojmou i poučí. Podívejte se

FOTOGALERIE / Staré a designově zajímavé hračky nabízí výstava Retrohrátky v Alternativě, Kulturním institutu ve Zlíně do 25. srpna. Otevřena je denně od 10 do 18 hodin, vstupné je 30 Kč.

2.8.2017

Sestra: „Až peníze uvidím, uvěřím“

„Příplatek -dotace“. Tuto novou položku podle lednového rozhodnutí vlády na svých výplatních páskách najde i kolem 1500 zdravotních sester ve Zlínském kraji již za pár dní.

2.8.2017

Myslivci už kvůli moru odlovili přes tisíc prasat

 Africký prasečí mor zřejmě někdo zavlekl do regionu úmyslně. Myslí si to Krajská veterinární správa, která už podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Tomu nebo těm, kdo za šíření nakažlivé nemoci zvířat stojí, hrozí odnětí svobody na jeden rok.

2.8.2017

Podpořte cyklistiku ve městě, třeba jízdou na lehokole

Na společnou projížďku na kolech do širokých ulic večerního Zlína po trase dlouhé přibližně 18 km zve vedení Magistrátu města Zlína. Start i cíl jsou na náměstí Míru. Vyráží se v pátek 4. srpna v 19:30.

1.8.2017

Kolapsy z horka: starší lidé plní ambulance

Na interní ambulanci Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně bylo včera do třetí hodiny odpoledne ošetřeno 25 lidí mezi 23 a 92 lety.

1.8.2017

Nedostatek dětských lékařů je problémem nejen ve Zlínském kraji

V celém Zlínském kraji podle generálního ředitele Lázní Luhačovice Eduarda Bláhy chybí dětští lékaři. V Luhačovicích je podle jeho slov nedostatek doktorů obecně, zejména pak těch se specializací na rehabilitační a dětské lékařství.

1.8.2017

Studenti si setkání s mistrem váží

ROZHOVOR / Akademie světoznámého houslového virtuosa Václava Hudečka pomáhá v Luhačovicích vyrůst nadaným žákům v obdivuhodné sólisty, profesory i koncertní mistry. V čem je Akademie Václava Hudečka jedinečná? Čím se liší od dalších hudebních kurzů?

1.8.2017

Jitka Bílková: Ideální sestra? Se silou Ramba, s velkým srdcem a očima i vzadu

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Náměstkyně pro nelékařské zdravotnictví a kvalitu Uherskohradišťské nemocnice Jitka Bílková odpovídala čtenářům Deníků na jejich dotazy k práci a kompetencím zdravotních sester.

1.8.2017

Jdou příkladem v úsporách, odevzdali stovky televizí

Občané Valašských Klobouk aktivně využívají služeb sběrného dvora a kontejnerů na elektroodpad. Svědčí o tom nemalé množství starých elektrospotřebičů, které zde přinášejí. Za loňský rok bylo touto cestou k odborné recyklaci předáno celkem 400 televizí, 166 počítačových monitorů a dalších 6,9 tuny drobných spotřebičů.

1.8.2017

Zvládneme extrémní vedra?

Vysoké teploty, slunce a dusno. Na horké dny upozorňuje Český hydrometeorologický ústav (ČHÚ). Teploty by se podle něj měly v úterý vyšplhat až k sedmatřiceti stupňům, další dny pak na teploměrech uvidíme teploty okolo třicítky.

31.7.2017

Dobrou zprávu pro zdravotní sestry přineslo zasedání zastupitelstva

Program, prostřednictvím něhož budou zdravotnickým zařízením v kraji přiděleny peníze na navýšení platů nelékařských zdravotnických pracovníků o 2 tisíce korun měsíčně, schválilo v pondělí Zastupitelstvo Zlínského kraje.

AKTUALIZUJEME
31.7.2017

Hejtman Čunek vyhlásil stav nebezpečí pro Zlínský kraj

Stav nebezpečí pro celý Zlínský kraj vyhlásil hejtman Jiří Čunek dnes od jedné hodiny odpolední v souvislosti s africkým morem prasat. . Ten bude trvat až do 29. srpna.

31.7.2017

Dopisy otci: tátovi napsal šéfredaktor Martin Nevyjel

Deník připravil literární seriál věnovaný všem otcům, tátům a tatínkům. Jmenuje se Dopisy otci a jeho smyslem je říci svému tátovi to, co jste mu možná nikdy povědět nestihli, nedokázali, nebo jen neuměli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení