VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

6.6.2017

Lidé šetří pitnou vodou. Na Zlínsku nejvíc z celé České republiky

Spotřeba vody ve Zlínském kraji stále klesá. V porovnání se zbytkem republiky dokonce nejvíce. Lidé si stále více uvědomují nutnost šetřit vodou.

4.6.2017

Volebním lídrem za ČSSD se stal ve Zlínskem kraji Antonín Seďa

Hradišťan Antonín Seďa bude lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji.

4.6.2017

Zákaz kouření se na Zlínsku nesetkává s výrazným odporem.

Absolutní zákaz kouření v restauracích a veřejných prostorách sice mnozí vnímají jako omezování osobních svobod, celkově ho ale respektují.

3.6.2017

Na dětském dni se to hemžilo dvojčaty. Přesto se jich rodí výrazně méně

Přibývá dětí, které se narodily ze zkumavky. „Až pět procent dětí se narodí pomocí asistované reprodukce," říká ředitel Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie Zlín David Rumpík.

3.6.2017

Chraňte své zdraví pravidelným mytím rukou

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Vzhledem k šířícím se epidemiím v různých krajích České republiky apeluje Státní zdravotní ústav na pravidelnou hygienu rukou.

3.6.2017

„Zasloužil jsem si Oscara nejen za Amadea, ale i za Valmonta,“ domnívá se Theodor Pištěk

ROZHOVOR / Prestižními cenami ověnčený Theodor Pištěk získal další sošku – Zlatý střevíček mu za jeho celoživotní práci udělili organizátoři 57. ročníku Zlín Film Festu. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal také o své duši automobilového závodníka nebo o režiséru Miloši Formanovi.

3.6.2017

Téměř 130 000 hostů přijelo do Zlína na festival

Davy nadšených dětí, úžasné filmy, skvělá atmosféra a výtečné festivalové akce i koncerty. Zlín Film Festival potěšil snad všechny účastníky, hosty nebo jen náhodné kolemjdoucí. Do města zavítala celá řada filmových hvězd z České republiky i ze zahraničí, své filmy uvedlo 89 delegací.

2.6.2017

Studentky postavily hotel z lepenky

SOUTĚŽ. Studentky Daniela Černá, Pavlína Krajčová a Jana Hyánková ze Střední průmyslové školy Zlín vytvořily z vlnité lepenky hotel Cézetko. Stavbu poslaly do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, bude známo do 7. června.

2.6.2017

Chůzí po plynovodu v Otrokovicích riskují životy také děti

Namísto, aby bezpečně přešli po lávce, hazardují se svým zdravím a životem přechodem přes nezabezpečený plynovod nad řekou Dřevnicí v Otrokovicích.

2.6.2017

Most přes jez ve Spytihněvi je neprůjezdný

Uzavřený až do listopadu letošního roku je pro řidiče most přes jez ve Spytihněvi. Povodí Moravy (PM) jej totiž opravuje. „Dojde k vybourání současné mostovky, která je ve špatném technickém stavu. Na její místo položíme novou," informoval mluvčí PM Petr Chmelař.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

"I GOT IT TETIČKO!" aneb Maturanti DD a ZŠ Vizovice 2017

O měsíci květnu se sice říká, že je lásky čas, ale pro studenty bývá nejtěžším měsícem. Schyluje se přeci k maturitě a závěrečným zkouškám. Pro každého studenta je toto období zátěžovým. A ne nadarmo se říká, že se jedná o zkoušku dospělosti.

1.6.2017

Radost dětem, které mají málo radosti – to je Vlak plný úsměvů.

200 dětí z dětských domovů, několik vozíčkářů a mentálně postižených přijelo do Zlína Vlakem plným úsměvů. „Vlak přivezl děti z dětských domovů v Praze, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě, Šumperku a dalších měst," upřesnila manažerka projektu Iva Janálová s tím, že „Vlak plný úsměvů" přijel do Zlína již po čtrnácté.

31.5.2017

Eliška vláká diváky do pohádky

Příběh o nezbedné Elišce s fantazií, která si vymyslí pohádku, aby vyřešila problémy ve škole. To je motivem nově připravovaného filmu. V jejím světě odhaluje utajovanou informaci o uzavření školy. A tak začíná fantastický příběh plný dobrodružství a humoru.

31.5.2017

Ve Hvozdné vysadí desítky stromů a keřů

Pustit se do výsadby nové zeleně chtějí v dalších dnech ve Hvozdné. Podle starosty Miroslava Válka tomu už nic nebrání, řádově tam vysadí zřejmě desítky keřů a vzrostlých stromů, a to v místě nově vzniklé návsi před tamním divadlem.

31.5.2017

Audit Deníku: S učitelským platem uživit mladou rodinu je složité

„Kariérní řád s sebou přinese opět nové papírování a úbytek času na úkor výuky, protože si učitelé budou spravovat například osobní portfolio," říká Deníku třicetiletý učitel z otrokovické Základní školy Trávníky Jan Wurst.

31.5.2017

Dva nové festivalové duby ozdobily Zlín

Krásné, tříleté doubky zasadil ve Zlíně ředitel filmového festivalu Čestmír Vančura s pomocí herce Pavla Nového i za účasti Pat a Mat a spousty dětí. „Každý rok sem přibývají dva nové stromy, i tentokrát nám se sázením pomohou hosté a děti," potvrdil Čestmír Vančura a přihodil do připravené jámy lopatu zeminy.

31.5.2017

O splachování dešťovkou je velký zájem i ve Zlínském kraji.

Šetřit pitnou vodu chce stále více lidí. Mnozí již mají na zahradách nádoby na sběr dešťové vody. Nyní mohou získat dotaci také na využití dešťové vody pro splachování, případně na využívání přečištěné vody ze sprchy a pračky.

31.5.2017

Okenní truhlíky i balkony soutěží už po patnácté

Odbor rozvoje města MěÚ Otrokovice pod patronací starosty města Jaroslava Budka vyhlašuje 15. ročník soutěže „Naše město v květech a zeleni".

31.5.2017

Už rostou! POCHLUBTE SE se svými fotkami!

Máte už svůj první letošní houbařský úlovek? Jeho fotografii zveřejníme na stránkách regionálního Deníku a na webu. Na facebooku se zase brzy dozvíte, kam vyrazit na houby.

31.5.2017

Na zahradě pracuje nahý. Pohledy sousedů mu nevadí

Co vede staršího muže k tomu, aby pracoval na zahradě svého domu úplně nahý?

31.5.2017

Koupaliště na Zlínsku lákají nově na přírodu či třeba vyhřívanou vodu

Na pěkný výhled na město, velké travnaté pláže pro lidi či třeba vyhřívanou vodu. Nejen na to sází provozovatelé či správci koupališť na Zlínsku, kteří už odpočítávají poslední hodiny chybějící do zahájení letošní sezony.

31.5.2017

Ve Vlachovicích chystají nové parcely

Na potíže s legislativou narazili ve Vlachovicích při snaze zasíťovat stavební lokality na Nivách. „Práce i prodej pozemků v nově chystané stavební lokalitě NIVY byl zastaven na začátku minulého roku stavebním úřadem," potvrdil místostarosta Radek Fryzelka.

29.5.2017

Vítejte v Nekuřácké Lhotě: průvodce kuřáka novými zákazy

V Česku se od středy přestává kouřit na většině veřejných míst. Stejně tak se výrazně zpřísní prodej a rozlévání alkoholu. Po stovkách let, kdy se v našich zemích v hospodách kouřilo, si tam už nezapálíte. 

29.5.2017

Eliška Balzerová ve Zlíně: Je tu vždycky skvělé publikum

Na letošní Zlín Film Festival přijela například i oblíbená česká herečka, známá třeba z filmů S tebou mě baví svět, Vrchní, prchni! či seriálu Nemocnice na kraji města, Eliška Balzerová.

29.5.2017

V Malenovicích se očekává nález pokladu!

U malenovického obchodního centra bude velmi rušno. V brzké době zde vznikne nové parkoviště. „U prodejny Möbelix plánujeme výstavbu 100 parkovacích míst," potvrdila Nicolla Gajdošová, marketingový manažer společnosti Möbelix.

28.5.2017

Zlínský Sporťáček nabídl padesátku různých sportů

Na jednom místě vyzkoušet co nejvíce sportů. To byl princip Sporťáčku – festivalu sportu pro děti a mládež, který se konal v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu na zlínském Stadionu mládeže.

28.5.2017

Premiéra Tehdy spolu přilákala ve Zlíně stovky lidí

V sobotu 27. května 2017 se ve zlínském Golden Apple Cinema konala premiéra nového filmu o Valašsku s názvem Tehdy spolu. Jeho autorkou je Marta Santovjáková Gerlíková. Filmu předcházel program s autogramiádou.

28.5.2017

Na festival ve Zlíně už dorazili Pavel Kříž, Jan Potměšil i Eliška Balzerová

Historická auta, filmové premiéry, koncerty, divadla či setkání se známými českými herci a herečkami už nabídl letošní 57. Zlín Film Festival 2017. 

27.5.2017

„Táta porod nestihl, byl na vojně,“ říká maminka Irena.

Zatímco současné maminky jsou už v porodnicích zvyklé na vysoký komfort, ještě před lety bylo všechno jinak.

26.5.2017

Zlín si v sobotu užije Festival Sporťáček

Wannado Festival Sporťáček 2017 si v sobotu užije Zlín! Největší náborová sportovní akce v České republice se stala od letošního roku součástí světa, který spojuje mladou generaci pomocí pohybu a moderních technologií. Přidat se může úplně každý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení