VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

7.2.2017

Dopravu ve Zlínském kraji ráno místy komplikuje mlha i námraza

Zlín - Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno místy komplikuje mlha a vozovky mohou také v některých úsecích namrzat. Silnice v regionu jsou většinou holé a vlhké nebo mokré, od středních poloh Vsetínska se na nich drží ujetý sníh.

7.2.2017

Docenti a profesor převzali dekrety

Zlín  - Noví doktoři a docenti si ve čtvrtek převzali své diplomy a jmenovací dekrety při slavnostní promoci v aule Univerzity Tomáše Bati na Mostní ulici ve Zlíně. Stalo se tak v rámci slavnostního shromáždění, které univerzita pořádá každoročně začátkem roku jako připomínku svého založení v roce 2001.

6.2.2017

Zlínský kraj chce koupit IT systém pro lepší řízení nemocnic

Zlín - Zlínský kraj chce koupit manažerský informační systém, s jehož pomocí by lépe řídil čtyři nemocnice zřizované krajem. Systém umožní sledovat, porovnávat a vyhodnocovat data ze všech nemocnic z hlediska ekonomiky i produkce zdravotnické péče, sdělil dnes novinářům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). Nyní jsou podle něj data z nemocnic nejednotná.

6.2.2017

Šušká se, že je Voroněž prodaný. Majitel mlčí

Pozlovice - Kdysi vyhledávaný pozlovický hotel stále chátrá. Ruinu ale možná čeká zásadní změna. Mezi místními se totiž špitá, že hotel Voroněž někdo za třicet milionů koupil.

5.2.2017

Jsem v důchodě velice spokojený. Užíváme si jej plnými doušky

Zlínsko – „Jsme časově nevázaní, užíváme si důchodu plnými doušky," říkají pro Deník manželé Mudříkovi ze Zlína, sedmašedesátiletý Jindřich a o dva roky mladší Oldřiška. V důchodu jsou oba už pár let. Zaručeně se prý nenudí, nevysedávají jen doma u televize, knih či křížovek.

5.2.2017

Z chudobince mají být sociální byty pro místní

Napajedla - Napajedla chystají rekonstrukci objektu bývalého chudobince, sloužit bude jako dočasné sociální bydlení. Vzniknout by zde mělo osm bytů. Budou určené pro rozvedené či samostatně bydlící matky s dětmi v nouzi.

AKTUALIZUJEME
4.2.2017

Lešetínský fašank letos patřil punkerům. Zlákal na 5 tisíc lidí

Zlín – Zhruba pět a půl tisíc nadšených lidí, čerstvá domácí zabíjačka, něco ostřejšího na zahřátí či třeba lákavě vypadající koktejly, ale hlavně bohatý kulturní program a ze všech koutů sálající výborná nálada. Nejen takový byl letošní sobotní v pořadí už osmnáctý ročník oblíbeného Lešetínského fašanku ve Zlíně. Nesl se v duchu tématu Známka punku, ve fašankovém průvodu se tak objevovaly kromě čarodějnic, medvídků či třeba pirátů punkeři s pestrobarevnými číry na hlavě.

4.2.2017

Tři stovky Zlíňanů stromy kácet nechtějí

Zlín - Více než tři stovky lidí za týden se už podepsaly pod petici za záchranu stromů v ulici Družstevní ve Zlíně na Jižních Svazích. Lidé se tak brání proti plánovanému kácení deseti vzrostlých a osmi menších stromů v této ulici.

AKTUALIZOVÁNO
3.2.2017

Tříkrálová sbírka v kraji vynesla více než 13,2 milionu korun.

Zlín – O necelý 1,5 milionu korun více než minulý rok vynesla letošní Tříkrálová sbírka ve Zlínském kraji. Celkem lidé do kasiček přispěli částkou více než 13,2 milionu korun.

3.2.2017

Třicáté čtvrté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

2.2.2017

V ovzduší je smog. Nejvíc ve Zlíně a v Meziříčí

Zlínský kraj – Polétavý prach ve Zlínském kraji znovu překročil limity, letos už počtvrté. Meteorologové vyhlásili smogovou situaci.

2.2.2017

Málo prostoru v mysločovické škole vyřeší přístavbou

Mysločovice - Nedostatek prostor trápí ZŠ v Mysločovicích, která je spádová i pro děti ze Sazovic, Hostišové, Lechotic, Míškovic a Machové. Starosta Pavel Žák vidí řešení v nové přístavbě, která by přišla na zhruba 32 milionů korun.

2.2.2017

S nedonošenými dětmi mohou být rodiče v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně celý den

Zlín – Dvě holčičky – dvojčátka porodila před několika týdny osmatřicetiletá Denisa Hálková z Hodonínska. Na svět ale přišly předčasně: Markétka se narodila o váze 1350 g, její o minutu mladší sestřička Terezka měla jen 670 g. Už skoro týden s dětmi matka pobývá v jednom z pokojů ve 4. patře pro předčasně narozené děti v porodnici Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

2.2.2017

Při výcviku chodíme se zbraní i na záchod. Jako by byla nabitá

Zlín - Ještě před deseti lety jezdívalo na vojenská cvičení jen pár nadšenců. Aktivních záložáků ale přibývá. „V naší rotě je přibližně 150 aktivních záloh," říká dvaatřicetiletý kulometník Jan Polášek, který spadá pod Krajské vojenské velitelství Zlín jako příslušník 231. pěší roty aktivní zálohy Zlín. „Dříve nás jezdívalo na vojenská cvičení jen dvacet, ale nyní přijede třeba sto vojenských záloh," zmínil.

2.2.2017

Všechny cesty jsou podle silničářů sjízdné

Zlínsko – Sjízdné bez větších potíží by měly být všechny silnice na Zlínsku. Podle dispečera společnosti AVE CZ, která se stará o údržbu hlavních silničních tahů, může jen místy ležet rozbředlý sníh na cestách.

2.2.2017

Třicáté třetí kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

1.2.2017

Silničáři mají opět plné ruce práce. Další sníh zatím problémy na cestách nedělá

Zlínsko – Se setměním museli opět ve středu na večer vyrazit do ulic silničáři na Zlínsku: sníh zase začal padat, navíc hrozí tvorba ledovky. „Je to opravdu veselé," zhodnotil po devatenácté hodině žertovně dispečer otrokovického střediska společnosti AVE CZ, která se stará o údržbu hlavních silničních tahů.

1.2.2017

OBRAZEM: Pololetní vysvědčení na Zlínsku

Zlín - Podívejte se, jak to vypadalo při předávání pololetních vysvědčení ve 3 B v základní škole Emila Zátopka ve Zlíně.

1.2.2017

Školáci jsou odvážnější. I vůči učitelům

Zlínský kraj – Jsou sebevědomější, ale na druhou stranu jim často chybí úcta k autoritám. Současní školáci mají možnosti, o jakých se dřívějším generacím ani nesnilo – třeba vlastní prezentace na počítači nebo studijní pobyty v zahraničí už v raném věku. V normálním společenském chování však mají leckdy mezery. Tak povětšinou hodnotí žáky a studenty zaměstnanci škol či třeba česká školní inspekce.

AKTUALIZOVÁNO
1.2.2017

Sněhová kalamita: Řada lidí nedorazila ani do práce

Zlínský kraj  - Uvíznuté kamiony, dopravní zácpy a hlavně husté sněžení, komplikují znovu dopravu od brzkých ranních hodin ve městech a na silnicích ve Zlínském kraji. Tvoří se dlouhé kolony, na některých místech jezdí řidiči doslova krokem. Někde jsou komunikace neprůjezdné. Například na trase Zlín-Otrokovice je to sjezd i v opačném směru nájezd na dálnici. Na sjezdu stojí kamiony, dopravu musí řídit policie. Další kamion uvízl v kopci silnici mezi Velikovou a Lukovem.

AKTUALIZOVÁNO
31.1.2017

Sníh působil komplikace v dopravě. Ve Zlíně nabíraly trolejbusy zpoždění

Zlín - Úterní husté sněžení přineslo na Zlínsko dopravní komplikace. Silnice v kraji pokryla souvislá vrstva sněhu, podle policie by řidiči proto opět měli zvýšit na svých cestách pozornost a přizpůsobit svou jízdu aktuálním stavu komunikací.

31.1.2017

Zoo Zlín řeší, kde vzít peníze na opravu lešenského zámku

Zlín - Zlínská zoo je bezesporu „vlajkovou lodí" turistického ruchu Zlínského kraje. Přesvědčivým důkazem je roční návštěvnost 670 000 osob. Zoo se snaží udržet atraktivitu pro běžné návštěvníky a navíc i vysokou odbornou úroveň. Dostát všem pravidlům však není jednoduché.

30.1.2017

Část zlínské školy bude sloužit jako zázemí Památníku T. Bati

Zlín - Zlínský kraj dá Památníku Tomáše Bati ve Zlíně k dispozici prostory střední školy v sousedství objektu, sloužit budou jako zázemí pracovníků. Novinářům to dnes ve Zlíně řekl po společném jednání krajské a městské rady hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

30.1.2017

Létají k nám i slovenští záchranáři. Zlínskou oblast piloti dobře znají

Střední Morava - Lidem ohroženým na životě od 1. ledna ze vzduchu pomáhají záchranáři ve strojích slovenské společnosti Air Transport Europe (ATE). Vyhrála Ministerstvem zdravotnictví vypsaný tendr na provozování letecké záchranné služby (LZS) v Olomouckém kraji, která často létá i do celého Zlínského kraje.

30.1.2017

Spojili košt bábovek a slivovice

Co bylo dřív? Bábovky, nebo slivovice? V Tlumačově na Zlínsku v tom mají jasno. Přece bábovky. Protože právě tam se uskutečnil košt bábovek historicky dříve než slivovice. Rozhodně tam ale před patnácti lety dostali dobrý nápad, a to obě akce spojit.

30.1.2017

Lázně Luhačovice. Kdo zaplatí údržbu oblíbené promenády?

Luhačovice - Město Luhačovice se s tamními lázněmi nedohodlo na údržbě lázeňského areálu. Zastupitelé města neschválili nový způsob financování údržby. Areál o rozloze asi 20 hektarů je v majetku lázní, které dosud platily za údržbu technickým službám tři miliony korun ročně. Lázně již delší dobu usilují o to, aby údržbu platilo město.

30.1.2017

Mrazy poleví začátkem února, smog nás potrápí i nadále

Zlínský kraj - V sevření mrazu, ale i smogu zůstane Zlínský kraj zřejmě ještě několik dní. Pro Deník to potvrdil mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

28.1.2017

Výstava hmyzu: Beseda praskala ve švech. Největší zájem byl o ochutnávku hmyzu

Otrokovice – Jako ve velkém mraveništi. Tak vypadala v sobotu dopoledne již 49. Mezinárodní entomologická výstava a výměnné dny v otrokovické Besedě.

28.1.2017

Chřipková epidemie v celém Zlínském kraji vrcholí

Zlín - Chřipková epidemie ve Zlínském kraji je na vrcholu. Nemocných s chřipkou proti minulému týdnu o 17 procent přibylo, akutní respirační onemocnění trápí o 7 % lidí více než před týdnem. V kraji stoná 2148 lidí ze 100 tisíc obyvatel.

28.1.2017

Když se smog vrátí, lidé se MHD zdarma nesvezou

Zlín - Město Zlín nemá vhodné podmínky pro vyhlašování tzv. nízkoemisních zón. Zejména za smogové situace by však ovzduší ve městě velmi prospělo, kdyby lidé méně často používali osobní automobily a dávali přednost městské hromadné dopravě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies