VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

27.1.2017

Podmínky k lyžování ve Zlínském kraji jsou stále ideální

Zlínský kraj - Podmínky pro lyžování jsou v našem regionu stále ideální. Dostatek sněhu je na svazích a na horách také v běžeckých stopách. Fakt, že sníh se stále drží i mimo sjezdovky, se pozitivně projevuje na návštěvnosti, kterou by ještě měly vylepšit nadcházející prázdniny. Díky příznivému počasí se lyžuje i v níže položených areálech. Sněhové pokrývce neublíží ani denní teploty mírně nad nulou.

27.1.2017

Kloboučtí se chystají na veřejné fórum. Stanoví znovu 10 problémů města

Valašské Klobouky – Desítku největších problémů města stanoví i letos obyvatelé Valašských Klobouk. Město chystá druhým rokem veřejné fórum.

27.1.2017

Třicáté druhé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

27.1.2017

Elektromobily? Nelákají ani s možností dotace

Region – Namísto třeba oktávky tišší a k ovzduší šetrnější auto na elektřinu, takzvaný elektromobil. Možnost pořídit si jej s přispěním několikasettisícové dotace mají od poloviny listopadu loňského roku státní instituce, jako jsou obce, kraje či třeba spolky založené jimi. Úřady ve Zlínském kraji to zatím nechávají bez většího povšimnutí, přičemž podle ochránců přírody je to velká škoda, hlavně v současnosti, kdy panuje zhoršená smogová situace.

26.1.2017

Ve Vlčkové opraví rozpadající se dlažbu i loupající se kříže

Vlčková – Opravit dlažbu před kapličkou a dvojici památných křížů chtějí pro letošek ve Vlčkové. „Kříže mají už oloupanou starou barvu, je potřeba je zkulturnit, dát jim nový nátěr. Jeden je přímo u kapličky, druhý na konci obce," informoval starosta Pavel Huňa.

26.1.2017

Prasklé vodovodní potrubí mrazem je potíž. Mnohdy nelze přistavit ani cisterny

Zlínský kraj - Měla ten den dovolenou, plány, jak bude uklízet, umyje si hlavu ale brzy dopoledne vzaly za své. A důvod? Netekla voda. „Nějaká havárie kvůli mrazům. Ten den bylo až minus 15 stupňů. Cisternu kvůli mrazu vodárny nepřistavily, tak jsem musela shánět vodu v obchodě," svěřila Deníku své trable z 11. ledna letošního roku Zdena Tománková, obyvatelka Jižních Svahů ve Zlíně. Právě tam havárie vodovodního potrubí zapříčinila, že 15 ulic tohoto sídliště bylo zcela bez vody.

26.1.2017

Zimní údržba je nejdražší za posledních šest let

Zlínský kraj - Náklady na zimní údržbu krajských silnic byly do konce prosince 2016 nejvyšší za posledních šest let. Vyšplhaly se na 28,5 milionu korun.

25.1.2017

Lidé padají jak hrušky. Na ledě i na svazích

Zlínský kraj - Silnice v kraji jsou vymrzlé a suché, cesta do práce pěšky se ale v posledních dnech stává mnohdy nebezpečným dobrodružstvím. Na chodnících ve městech se totiž vytvořila silná ledovka.

25.1.2017

Už dva roky žije žena bez domova v malém stanu. Bez ohledu na venkovní teploty

Zlín – Bylo mrazivé lednové ráno. Městem chodily skupiny tří králů, které přinášely radost a požehnání do domovů. Do jednoho obydlí však určitě nešly. Jen malý kousek za nákupním centrem ve Zlíně pod Jižními Svahy se choulí malý zelený, zasněžený záplatovaný stan. Kolem dokola jen sníh. Kdo obývá letní stan, když teploměr ukazuje téměř minus 20 stupňů? Šedesátiletá Marie Běláková ze Zlína. Sama, v mrazu, v pomočeném oblečení. Navíc je opuštěná žena invalidní, nemá totiž jednu nohu.

25.1.2017

Březí slonici Zolu čeká další trénink. Co všechno musí zoo připravit?

Zlín - Žádné pamlsky, jak by se dalo čekat, Zola v březosti nedostává. Pracovníci zlínské zoologické zahrady přísně dbají na to, aby nepřibrala víc, než je zdrávo. Vyšší váha by totiž mohla způsobit komplikace při porodu. Zola může jíst do té doby jenom větve.

24.1.2017

Prestižní titul Zlatý Ámos získala učitelka z Uherského Brodu. Ale i z Kroměříže

Zlínský kraj – Působivé spojení názvu ocenění a školy pojmenované po tomtéž vynikajícím pedagogickém vzoru – Janu Ámosu Komenském. Letošní držitelkou krajského titulu Zlatý Ámos se totiž stala Alena Ježková právě z Gymnázia J. A. Komenského v Uherském Brodě. Postupuje tak do semifinále.

24.1.2017

Zemřel dlouholetý zlínský sportovní novinář Milan Oulehla

Zlín - Po dlouhé a těžké nemoci zemřel v úterý 17. ledna ve věku 82 let dlouholetý zlínský sportovní novinář Milan Oulehla. Původním povoláním stavař se věnoval od mládí sportu, aktivně hrál házenou, tenis a později ho otec dovedl ke sportovní novinařině. Dlouhá léta působil jako sportovní redaktor v regionálních novinách Naše pravda, Zlínské noviny, Region 2000, Zrno a Moravský DEN.

24.1.2017

Místa, kde se letos zdržíte. Opravy silnic a mostů půjdou do stovek milionů

Zlínský kraj - Stovky milionů korun spolykají letos největší opravy silnic a mostů napříč celým Zlínským krajem. Stěžejní bude dokončení nadjezdu v centru Zlína a oprava mostu na nadjezdu ve Vsetíně. Tam budou k dispozici řidičům stejně jako ve Zlíně namísto čtyř jízdních pruhů pouze dva. Silničáři pohnou také se stavbou D/49 z Hulína do Fryštáku. S přestávkami ji staví už od roku 2008.

24.1.2017

Ptačí chřipka? Na Kroměřížsku zatím není důvod k panice

Kroměřížsko, Přerovsko, Zlínský kraj – Už i části Kroměřížska se od pondělka týká širší ochranné pásmo související s nákazou ptačí chřipky. Jak ale Deník zjistil, prozatím není rozhodně žádný důvod k panice, opatření se totiž momentálně týkají pouze soupisu větších komerčních chovatelů drůbeže. Obyvatelé regionu se tak nemusejí obávat, že by například mohli přijít o své slepice: přinejmenším tedy za předpokladu, že dodrží už dříve daná pravidla a především zamezí kontaktu chované drůbeže s volně žijícími ptáky, především těmi vodními.

23.1.2017

Na záchod? Jen ať přijdou. Jsme lidé a třeba si dají pivo

Zlínský kraj - Snad to každý už jednou mimo domov zažil. Nutkavou potřebu vyhledat nejbližší WC. „Bylo to strašné, byla jsem ve městě a potřebovala jsem použít toaletu, jenže zkuste hledat jehlu v kupce sena. Tak jsem doslova vlétla do první restaurace," svěřila se Ilona D. ze Zlína, která postrádá v krajském městě více veřejných toalet.

22.1.2017

Lídrem kandidátky ODS za Zlínský kraj zvolili starostu Stanislava Blahu

Zlínský kraj – Současného starostu Uherského Hradiště Stanislava Blahu zvolili v sobotu 21. ledna ve Zlíně lídrem kandidátky občanských demokratů Zlínského kraje v letošních podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Na druhém místě kandidátky figuruje starosta Hulína Roman Hoza. Třetí místo obsadil ředitel střední školy Josef Slovák.

21.1.2017

Čokoládu vzali ve Zlíně útokem. Chutnala celá hala

Zlín – Čokoládové tabulky, čokoládové pralinky, horká bílá, mléčná či hořká čokoláda, čokoládové víno a pivo nebo čokoláda coby pastelka a celá řada dalších do hněda zbarvených sladkostí. Zkrátka čokoláda všude, kam se podíváš, byla po tři uplynulé dny doménou zlínské Sportovní haly Euronics. Konal se tam Čokoládový festival, jehož cílem bylo ukázat, že všemi generacemi oblíbená pochutina není jen slovo.

21.1.2017

Zraněného Coddyho Rony zahříval a chránil vlastním tělem

Zlínsko – Neuvěřitelný příběh o statečnosti, oddanosti a věrnosti. Ale také o všímavosti, ochotě a lásce ke zvířatům. Na začátku byli dva psí kamarádi a parťáci do nepohody. Rony a Coddy, šestiletý německý ovčák a osmiletý velšpringršpaněl. Oba se jednoho prosincového dne tak vylekali petard, že utekli ze zázemí svého výběhu ve Slušovicích. Zatoulali se daleko – skoro až devět kilometrů.

AKTUALIZOVÁNO
21.1.2017

Další ohnisko ptačí chřipky: v Lověšicích na Přerovsku

Přerov – V Olomouckém kraji se vyskytlo první ohnisko ptačí chřipky – nebezpečný virus byl zjištěn u chovatele drůbeže v místní části Přerova Lověšicích. Na pět set kusů drůbeže musel nechat utratit soukromý chovatel Dalibor Kubík, který v areálu své recyklační firmy chová slepice a kachny. Pracovníci krajské veterinární správy spolu s hasiči nakažená zvířata likvidovali během soboty.

20.1.2017

Třicáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

20.1.2017

Sazovice chtějí odkanalizovat celou obec

Sazovice – Podle starostky Sazovic Edity Hrbáčkové v obci plánují odkanalizování. Vše ale závisí na tom, jestli obec dostane dotaci.

20.1.2017

Třicáté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

20.1.2017

Zlínský kraj se má čím chlubit. A není to jen jídlo

Zlínský kraj - Vína ze Slovácka i Valašska, chléb z Mařatic či Střelné, slaninu a uzené ze Zlínska či sýry a škvarky z celého kraje. Nejen na tyto a jiné gastronomické dobroty, ale také na kulturu, památky, kulturní akce či třeba cyklistiku bude lákat Zlínský kraj na veletrhu Regiontour 2017 v Brně.

19.1.2017

SPZ na přání: zájem o ně je ve Zlínském kraji mizivý

Zlínský kraj - James DI0, Ninja, VIP nebo třeba FERRARI 2. I takové registrační značky (SPZ) si nechali řidiči ze Zlínského kraje vyrobit pro svá vozidla na přání.

19.1.2017

Dvacáté deváté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na základě hlasování čtenářů vyhlásíme Svatební pár Deníku. 

19.1.2017

Magistrát zaplatí pokutu kvůli rekonstrukci podchodu

Zlín – Devadesát tisíc korun musí zaplatit zlínský magistrát jako pokutu za chyby v zakázce na rekonstrukci podchodu na náměstí Práce. Sankci městu udělil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Pokuta je pravomocná.

18.1.2017

Hala za miliony, ale atleti budou jezdit jinam

Otrokovice – Město za ni dá desítky milionů korun, ale řada sportovců bude muset jezdit na tréninky jinam. Městská sportovní hala v Otrokovicích z přelomu 80. a 90. let je v havarijním stavu. Její oprava má být letos pro město největší investicí. Atleti, kterých dosud v hale trénuje asi 150, ale budou muset po rekonstrukci paradoxně jezdit až do Ostravy. Tartanový povrch v hale totiž nahradí univerzální sálový a ten atleti kvůli předepsané obuvi s hroty využívat nesmějí.

18.1.2017

Jako první v ČR: Zlínská zoo očekává narození mláděte slona afrického

Zlín – Skvělou zprávu oznámili ve středu pracovníci zlínské zoologické zahrady. Jako první v České republice se zde mohou dočkat mláděte slona afrického. Jednadvacetiletá slonice Zola je již tři měsíce březí, kontrolní testy na začátku tohoto roku tuto informaci potvrdily.

18.1.2017

Dopravu ve Zlínském kraji ztěžují silný vítr a sněhové jazyky

Zlín - Dopravu ve Zlínském kraji dnes ráno komplikuje silný vítr, kvůli němuž se místy na silnicích ve vyšších polohách tvoří sněhové jazyky. Řidiči by proto měli jet velmi opatrně, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR. Vozovky ve Zlínském kraji jsou většinou holé, jen některé cesty nižších tříd na Vsetínsku pokrývá ujetý sníh.

18.1.2017

Mrazy se vrátily. V noci naměříme místy až –18 °C

Zlínský kraj – Mrznout bude minimálně do konce týdne. Na většině území Moravy se mohou až do dnešního večera tvořit od středních poloh sněhové jazyky. Zapříčíní je i vítr, který má večer slábnout.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies