VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

17.1.2017

Dřevnici osvětlují halogeny. Bruslení je bezpečnější

Zlín - Rádi bruslíte na přírodním ledu? Pokud ano, vydejte se třeba na řeku Dřevnici. V úseku mezi ulicemi Podvesná VII a Podvesná XI si můžete užít i večerní bruslení pod umělým osvětlením. Nainstalovaly ho tam Technické služby Zlín. Deset halogenových reflektorů na sloupech veřejného osvětlení se automaticky vypíná a zapíná v závislosti na intenzitě denního světla. Na vodních tocích, ale i třeba na rybnících či jezerech bruslí každý na vlastní nebezpečí. 

17.1.2017

V kasičkách byly žetony, rumunské mince, ruské i staré padesátníky

Zlínský kraj – Staré padesátihaléře či žetony do nákupních vozíků. I takové poklady objevují mezi finančními příspěvky do Tříkrálové sbírky charitní pracovníci. V těchto dnech ještě otevírají jednotlivé pokladničky a sčítají jejich obsah.

17.1.2017

Napajedelská cestovatelka Jana Kysilková: Na Azorech jsem se proměnila v pavouka

Napajedla - /ROZHOVOR/ Už sedmý Cestovatelský mišmaš se v sobotu uskutečnil v Napajedlích. Sál byl zcela zaplněný od první besedy. Celkem přišlo téměř 300 lidí. V úvodní přednášce mohli návštěvníci díky napajedelské cestovatelce Janě Kysilkové poznat blíže Azorské ostrovy.

17.1.2017

Malých myslivců je poskrovnu. Umí ale vyrobit krmítko nebo střílet ze vzduchovky

Region – Mysliveckých spolků, které by se věnovaly dětem a mládeži, je ve Zlínském kraji poskrovnu. Přesto se stále najdou nadšenci, kteří to nevzdávají. „Máme rádi přírodu a snažíme se, aby ji měly rády i děti a pečovaly o ni v dospělosti," říká myslivec Stanislav Migdál z Lutoniny.

16.1.2017

V případu údajného šíření HIV nepadl rozsudek, chyběla zdravotní dokumentace

Zlín – Ani další den procesu s obžalovaným Pavlem Sousedíkem nepřinesl rozhodnutí soudu, zda třiapadesátiletý muž z Vizovic vědomě roznášel virus HIV. Senátu krajského soudu ve Zlíně totiž chyběla zdravotní dokumentace poškozeného B. K.

16.1.2017

Cesty na Zlínsku jsou sjízdné bez problémů

Zlínsko – Sjízdné bez problémů by měly být všechny silnice na Zlínsku.

15.1.2017

Školní bufety končí. Doplácejí na nové limity

Region – Školních bufetů ubývá. Provoz jim zkomplikovala nová vyhláška, která přísně vymezuje, co se ve školním bufetu smí prodávat. „Je to katastrofa," říkají provozovatelé i ředitelé škol. Ve školních bufetech jdou nejvíce na odbyt nápoje, párky v rohlíku, obložené bagety a sladkosti. Ovoce nebo jogurty tam děti nekupují. Mnozí dostávají zdravou svačinu od rodičů a do bufetu si jdou spíše pro pamlsek. To je teď značně omezeno.

15.1.2017

Mišmaš v Napajedlích přilákal nejen cestovatele

Napajedla /ROZHOVOR/ – Přibývá cestovatelů, kteří si chtějí vychutnat dovolenou po svém, často i s batohem na zádech, bez jistot, zato s velkým dobrodružstvím. Láká je nejen exotika a touha poznat velmi vzdálené země, ale často touha poznat sebe sama. I o tom byl Cestovatelský mišmaš, který se v sobotu konal v Napajedlích. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo zorganizovat už sedmý ročník stále populárnějšího festivalu," shodují se organizátoři.

14.1.2017

Na nádraží v Tlumačově prasklo potrubí

Tlumačov – Vodovodní vedení opět zaměstnalo hasiče. Tentokrát v železniční stanici Tlumačov.

AKTUALIZOVÁNO
14.1.2017

Kam vyrazit za sněhem? Lyžařské areály lákají

Region - Zima jak má být a na horách to žije. Ať už jste majitelé snowboardů, lyží, běžek, sáněk či bobů, určitě vyrazíte ve svém volnu za aktivním sportem. Připravili jsme pro vás v sobotním regionálním Deníku velký přehled zimních středisek, včetně cen vleků, délky a upravenosti běžeckých tras, ubytování, půjčovny sportovního nářadí, provozní doby na svahu nebo restaurace, bufetu. 

14.1.2017

Většinou už při třetí lekci chlapi zjistí, že nejsou taneční polena

Zlín /ROZHOVOR/ - David Voráč se tanci věnuje více než deset let na profesionální úrovni. Mrzí ho, že ve Zlíně je málo tanečních prostor i klubů, přesto vzkazuje: „Nebojte se přijít si zatančit!"

13.1.2017

Jihovýchodní obchvat Otrokovic začnou stavět silničáři na podzim

Otrokovice - Že se staví jihovýchodní obchvat Otrokovic, řidiči jedoucí z Otrokovic do Zlína a naopak nijak výrazně nepocítí. Tvrdí to šéf zlínské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Karel Chudárek.

13.1.2017

Opravená silnice v Lipové praská, všímají si motoristé

Lipová - Vojenská technika, která projížděla Lipovou při řešení výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích, dala některým silnicím zabrat. Směrem do Slavičína se ale až na výtluky hned tak opravovat nebude. Silničáři se totiž vloni nejdřív vrhli na vozovku třetí třídy od haluzické křižovatky do Lipové. Tu těžká technika nepoškodila, ale cesta byla už v havarijních stavu.

13.1.2017

Dvacáté osmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

12.1.2017

Gahurův prospekt ve Zlíně je nominovaný na evropskou cenu

Zlín – Pouhých osm projektů ze 475 přihlášených z celé republiky ocení Česká komora architektů. Gahurův prospekt ze Zlína je mezi nimi. Pyšnit se může i nominací na Mies van der Rohe 2013 – Evropskou cenu za současnou architekturu.

12.1.2017

Řidiče zpomalil sníh na silnicích

Zlínský kraj – Silnice v regionu pokrývá sníh. Kritický kopec Syrákov je zatím sjízdný.

12.1.2017

Dvacáté sedmé kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

12.1.2017

Unikátní mobilní služebnu začala používat policie ve Zlíně

Zlín - Především pro zajištění bezpečnosti a potřeb Zlíňanů byl pořízen speciální obytný vůz multifunkční mobilní služebna Městské policie Zlín. Při novoročním ohňostroji měla ve Zlíně svou první ostrou premiéru. Lidé na náměstí Míru si ji zvědavě prohlíželi.

AKTUALIZOVÁNO
11.1.2017

Část Jižních Svahů byla bez vody kvůli havárii na potrubí

Zlín – Část obyvatel největšího sídliště ve Zlíně – Jižních Svahů byla ve středu od rána bez dodávky pitné vody. Důvodem podle sdělení Moravské vodárenské byla havárie na potrubí.

11.1.2017

Mráz trápí kardiaky, omezuje i zvířata v zoo

Region – Už téměř týden svírají Zlínský kraj mrazy, rtuť teploměrů v regionu ukázala teploty i minus 23 stupňů Celsia. To dělá problémy obvzláště některým skupinám obyvatel. Třeba Karel Novotný ze Zlínska je kardiak. Počasí, kdy teploty sahají hluboko pod bod mrazu mu nedělají dobře.

10.1.2017

Záchranka bude mít 13 nových sanitek. I speciální vůz pro obézní

Zlínský kraj - Třináct sanitek za pětačtyřicet milionů korun nakoupí pro záchranku Zlínský kraj. Osm vozů bude nově sloužit ve Zlíně, z toho tři na výjezdové základně na Peroutkově nábřeží, další dvě v ul. L. Váchy. Další dvě vozidla půjdou do Uherského Hradiště a po jednom pak do Kroměříže a Bystřice pod Hostýnem.

10.1.2017

Silnice jsou na Zlínsku sjízdné s opatrností

Zlínský kraj - I dnes by řidiči měli být na vozovkách velmi opatrní. Silnice jsou sice suché a sjízdné, ale na některých úsecích zledovatělé. V současné době probíhá vyšetřování nehody tří osobních aut na silnici 490 v obci Bohuslavice u Zlína.

10.1.2017

V kraji je o 1500 lidí bez práce víc. Čísla navýšily sezonní profese

Zlínský kraj - Nezaměstnaných ve Zlínském kraji v prosinci přibylo, bez práce bylo na konci měsíce 19 848 lidí. Je to o 1426 více než na konci listopadu. Podíl nezaměstnaných se tak v kraji zvýšil z listopadových 4,5 procenta na prosincových 4,9 procenta. Nárůst nezaměstnanosti se podle krajské pobočky úřadu práce Miriam Majdyšové dal čekat. „Do evidence úřadu práce přišli zejména lidé, kteří ukončili pracovní poměry v sezonních profesích," zmínila Majdyšová.

10.1.2017

Obyvatelům v Přílukách se třesou domy a praskají zdi

Zlín-Příluky - Dvacítka firem, tisíce zaměstnanců. Přesto má průmyslová zóna ve zlínských Přílukách jeden velký zádrhel: dopravu. Když se od hlavního tahu I/49 potkají dvě nákladní auta nebo trolejbusy, musí najíždět na chodníky. A co víc lidem žijícím poblíž zóny praskají kvůli přetížené silnici zdi.

9.1.2017

Silnice jsou holé a sjízdné s opatrností

Zlín – Většina komunikací na Zlínsku je sjízdná, řidiči ale musejí být opatrní. „Místy pokrývá silnice zledovatělý sníh, a to v lesních úsecích, kde mohou být i vyježděné koleje," upozornil za Správu a údržbu silnic Jaroslav Marek. Řidičům doporučuje během jízdy zvýšenou pozornost. 

AKTUALIZUJEME
9.1.2017

Nejen mráz, ale také smog trápí Zlínský kraj

Zlínský kraj - Meteorologové již vyhlásili smogovou situaci zejména na Vsetínsku a ve Zlíně. Odborníci doporučují snížit fyzickou námahu, krátce větrat a nejezdit autem, protože právě automobily situaci zhoršují. Podle ČTK překročil alespoň na polovině stanic dvanáctihodinový průměr koncentrací hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin není předpokládán jeho pokles. Podrobnosti připravujeme.

8.1.2017

Tříkrálový festival přilákal lidi navzdory mrazu

Zlín – Zima jako řemen. Přesně tak by se dalo lidově nazvat sobotní mrazivé počasí. Teplota v 6 hodin ráno klesala ve Zlíně pod 22 stupňů Celsia.

8.1.2017

Desítky lidí nazuly brusle a vyrazily si užít Dřevnici

Zlínsko – Víkend téměř jako na Sibiři. Rtuť teploměrů klesala hluboce pod deset stupňů Celsia, na někteých místech na Zlínsku až k minus 22 stupňů Celsia. Mráz, který sevřel kromě našeho kraje celé Česko, si dokonce vyžádal i první lidské oběti.

7.1.2017

Tříkráloví koledníci na Zlínsku odolali mrazu a po osmnácté rozdávali radost

Zlínsko – „My Tři králové jedem k vám, štěstí, zdraví, vinšujeme vám." Loni koledníkům komplikovala jejich cestu ledovka, letos je zase potrápil mráz. Oni se přesto nezalekli a se svou koledou zavítali do tísíců domovů, aby udělali lidem radost a přinesli užitek potřebným. Tříkrálová sbírka, kterou pořádá Charita, již po osmnácté rozeslala tisíce koledníků nejen po našem regionu, ale i v celé zemi.

AKTUALIZOVÁNO
6.1.2017

Nemocnice vyhlašují zákazy návštěv

Region – Nemocnice ve Zlínském kraji omezují návštěvy. V Uherském Brodě již zákaz vyhlásili. „Rapidně se zvyšuje nemocnost i u našich lékařů, tedy jsme návštěvy omezili již v pátek," uvedl jednatel Nemocnice s poliklinikou Uherský Brod Antonín Kubáník. „Zákaz návštěv platí ve všech lůžkových odděleních," upřesnil s tím, že v Brodě mají přibližně 90 lůžek. Ambulantní provoz zůstává v neomezeném provozu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies