VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

8.6.2017

Stavbu dálnice D49 z Hulína do Fryštáku stále blokuje křeček

Dálnice D49 z Hulína do Fryštáku je dlouho očekávanou stavbou, kterou měli v září začít stavět silničáři. Termín se ale zase odkládá. Soud totiž nyní na základě žaloby aktivistů pozastavil výjimku, díky níž mohli silničáři pracovat právě v území, kde žije chráněný křeček polní.

8.6.2017

Noc kostelů nabídne tajemný zážitek

Dveře stovek kostelů se otevřou už v pátek 9. června po celém kraji. Zvou dovnitř každého, kdo chce zažít tajemnou atmosféru a sílu těchto majestátních staveb.

8.6.2017

Boj proti komárům začíná

Zásah proti komárům plánují dnes večer v Otrokovicích na Baťově. Technické vozidlo bude aplikovat speciální postřik, který vypadá jako dým. Postřik je pro člověka neškodný, ale nedoporučuje se bezprostřední kontakt.

8.6.2017

Zlínský kraj rychle stárne. Průměrný věk obyvatel brzy překročí hranici 50 let

Seniorů stále přibývá a tento trend bude pokračovat i v dalších letech. „V roce 2050 se budou podíly obyvatel starších 65 let v řadě krajů přibližovat k hranici jedné třetiny z celé populace," uvádí Český statistický úřad s tím, že největší podíly seniorů budou žít ve Zlínském kraji a v Kraji Vysočina.

8.6.2017

Audit Deníku: Potřebných dokladů pro úřady zbytečně přibývá

Křeček, motýli a jiní živočichové blokují i ve Zlínském kraji dopravní stavby. Týká se to například stavby dálnice z Holešova do Fryštáku, která by ulevila od průjezdu kamionů i Zlínu. Osobnosti Zlínska se sice shodly na tom, že by stavební zákon měl být co nejjednodušší, ale ne všichni vidí problém v aktivistech. Mnozí upozorňují na zdlouhavý úřednický proces.

7.6.2017

Perné chvíle při evakuaci: dítě do náruče a ven

Dvacet evakuovaných osob z panelového domu v ulici Slezská ve Zlíně na Jižních Svazích si vyžádal úterní požár balkonu.

7.6.2017

Slavičínské hřiště získalo luxusní povrch

Na špatný stav fotbalového hřiště si ve Slavičíně stěžovali mnoho let. Nyní je nářkům konec. „Oslovila nás anglická firma, zda máme zájem o prezentaci jejich stroje na renovaci trávníků a my nezaváhali," popsal za fotbalový klub Petr Navrátil, který je ředitelem Základní školy Slavičín.

7.6.2017

„Mnohé kaktusy obsahují psychoaktivní drogy,“ prozradil činorodý senior

Pichlavá krása míří do zlínského divadla. K vidění budou i velmi exkluzivní rostliny, překrásné tvary, trny, květy… „První výstavu kaktusů jsme pořádali v roce 1960," prozradil za zlínský spolek pěstitelů sukulentů a kaktusů Petr Mamica z Otrokovic. Sám má doma přes 2 500 rostlin.

7.6.2017

V Sazovicích čekají na rozhodnutí o dotaci

Na rozhodnutí o přidělení dotace z ministerstva životního prostředí stále čekají v Sazovicích. Podle starostky Edity Hrbáčkové ji potřebují na stavbu nové kanalizace pro celou obec.

7.6.2017

Zeman, Drahoš, nebo Horáček? V kraji se rozjel sběr podpisů pro kandidáty

ANKETA/ - Vzhůru na Hrad, potřebují 50 tisíc originálních podpisů. Příznivci Miloše Zemana, Michala Horáčka a Jiřího Drahoše sbírají v těchto dnech podpisy pro jejich prezidentskou kandidaturu napříč Zlínským krajem.

7.6.2017

O dotační program Dešťovka je zájem. V kraji podalo žádost 144 lidí

Šetřit pitnou vodu chce stále více lidí. Mnozí již mají na zahradách nádoby na sběr vody dešťové. Nyní mohli zájemci získat dotaci také na využití dešťové vody pro splachování, případně na využívání přečištěné vody ze sprchy a pračky.

7.6.2017

Omezení na dálnici mezi Hulínem a Otrokovicemi už brzy skončí

Už jen pár týdnů omezení a řidičům jedoucím po dálnici v úseku z Hulína do Otrokovic se uleví: s koncem června bude dálnice opět plně průjezdná. Nyní tam silničáři pracují na výměně dilatačního závěru mostu.

6.6.2017

Hejtman: Věřím, že krajská nemocnice ztrátu letos srovná

Ve ztrátě necelých devatenáct milionů korun se během letošního prvního čtvrtletí zmítala Krajská nemocnice T. Bati. Hejtman Jiří Čunek už nyní doufá, že na konci letošního roku by se mohla pohybovat v daleko lepších nižších číslech.

6.6.2017

Zlínský kraj večer zasáhnou velmi silné bouřky doprovázené krupobitím

Český hydrometeorologický ústav varoval, že dnes pozdě odpoledne a k večeru mohou region zasáhnout velmi silné bouřky, přívalové deště s krupobitím, navíc provázené silným větrem. Meteorologové dnes po poledni změnili výstrahu před silnými bouřkami na velmi silné.

6.6.2017

Lidé šetří pitnou vodou. Na Zlínsku nejvíc z celé České republiky

Spotřeba vody ve Zlínském kraji stále klesá. V porovnání se zbytkem republiky dokonce nejvíce. Lidé si stále více uvědomují nutnost šetřit vodou.

4.6.2017

Volebním lídrem za ČSSD se stal ve Zlínskem kraji Antonín Seďa

Hradišťan Antonín Seďa bude lídrem kandidátní listiny pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny ve Zlínském kraji.

4.6.2017

Zákaz kouření se na Zlínsku nesetkává s výrazným odporem.

Absolutní zákaz kouření v restauracích a veřejných prostorách sice mnozí vnímají jako omezování osobních svobod, celkově ho ale respektují.

3.6.2017

Na dětském dni se to hemžilo dvojčaty. Přesto se jich rodí výrazně méně

Přibývá dětí, které se narodily ze zkumavky. „Až pět procent dětí se narodí pomocí asistované reprodukce," říká ředitel Kliniky reprodukční medicíny a gynekologie Zlín David Rumpík.

3.6.2017

Chraňte své zdraví pravidelným mytím rukou

Podle Světové zdravotnické organizace se až 80 % infekcí šíří špinavýma rukama. Vzhledem k šířícím se epidemiím v různých krajích České republiky apeluje Státní zdravotní ústav na pravidelnou hygienu rukou.

3.6.2017

„Zasloužil jsem si Oscara nejen za Amadea, ale i za Valmonta,“ domnívá se Theodor Pištěk

ROZHOVOR / Prestižními cenami ověnčený Theodor Pištěk získal další sošku – Zlatý střevíček mu za jeho celoživotní práci udělili organizátoři 57. ročníku Zlín Film Festu. V rozhovoru pro Deník se rozpovídal také o své duši automobilového závodníka nebo o režiséru Miloši Formanovi.

3.6.2017

Téměř 130 000 hostů přijelo do Zlína na festival

Davy nadšených dětí, úžasné filmy, skvělá atmosféra a výtečné festivalové akce i koncerty. Zlín Film Festival potěšil snad všechny účastníky, hosty nebo jen náhodné kolemjdoucí. Do města zavítala celá řada filmových hvězd z České republiky i ze zahraničí, své filmy uvedlo 89 delegací.

2.6.2017

Studentky postavily hotel z lepenky

SOUTĚŽ. Studentky Daniela Černá, Pavlína Krajčová a Jana Hyánková ze Střední průmyslové školy Zlín vytvořily z vlnité lepenky hotel Cézetko. Stavbu poslaly do soutěže Stavby z vlnité lepenky. Zda postoupí do finále, bude známo do 7. června.

2.6.2017

Chůzí po plynovodu v Otrokovicích riskují životy také děti

Namísto, aby bezpečně přešli po lávce, hazardují se svým zdravím a životem přechodem přes nezabezpečený plynovod nad řekou Dřevnicí v Otrokovicích.

2.6.2017

Most přes jez ve Spytihněvi je neprůjezdný

Uzavřený až do listopadu letošního roku je pro řidiče most přes jez ve Spytihněvi. Povodí Moravy (PM) jej totiž opravuje. „Dojde k vybourání současné mostovky, která je ve špatném technickém stavu. Na její místo položíme novou," informoval mluvčí PM Petr Chmelař.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

"I GOT IT TETIČKO!" aneb Maturanti DD a ZŠ Vizovice 2017

O měsíci květnu se sice říká, že je lásky čas, ale pro studenty bývá nejtěžším měsícem. Schyluje se přeci k maturitě a závěrečným zkouškám. Pro každého studenta je toto období zátěžovým. A ne nadarmo se říká, že se jedná o zkoušku dospělosti.

1.6.2017

Radost dětem, které mají málo radosti – to je Vlak plný úsměvů.

200 dětí z dětských domovů, několik vozíčkářů a mentálně postižených přijelo do Zlína Vlakem plným úsměvů. „Vlak přivezl děti z dětských domovů v Praze, Pardubicích, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě, Šumperku a dalších měst," upřesnila manažerka projektu Iva Janálová s tím, že „Vlak plný úsměvů" přijel do Zlína již po čtrnácté.

31.5.2017

Eliška vláká diváky do pohádky

Příběh o nezbedné Elišce s fantazií, která si vymyslí pohádku, aby vyřešila problémy ve škole. To je motivem nově připravovaného filmu. V jejím světě odhaluje utajovanou informaci o uzavření školy. A tak začíná fantastický příběh plný dobrodružství a humoru.

31.5.2017

Ve Hvozdné vysadí desítky stromů a keřů

Pustit se do výsadby nové zeleně chtějí v dalších dnech ve Hvozdné. Podle starosty Miroslava Válka tomu už nic nebrání, řádově tam vysadí zřejmě desítky keřů a vzrostlých stromů, a to v místě nově vzniklé návsi před tamním divadlem.

31.5.2017

Audit Deníku: S učitelským platem uživit mladou rodinu je složité

„Kariérní řád s sebou přinese opět nové papírování a úbytek času na úkor výuky, protože si učitelé budou spravovat například osobní portfolio," říká Deníku třicetiletý učitel z otrokovické Základní školy Trávníky Jan Wurst.

31.5.2017

Dva nové festivalové duby ozdobily Zlín

Krásné, tříleté doubky zasadil ve Zlíně ředitel filmového festivalu Čestmír Vančura s pomocí herce Pavla Nového i za účasti Pat a Mat a spousty dětí. „Každý rok sem přibývají dva nové stromy, i tentokrát nám se sázením pomohou hosté a děti," potvrdil Čestmír Vančura a přihodil do připravené jámy lopatu zeminy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení