VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

7.4.2017

Na Baťově stojí první dřevěný kříž, symbol naděje

Žehnání kříže v zahradě Azylového domu Samaritán se ve čtvrtek za přítomnosti otce Bohumíra Vitáska a otce Josefa Zelinky uskutečnila na Baťově v Otrokovicích.

6.4.2017

Zoo Lešná představí nová mláďata klokanů

Zlínská zoo v pátek oficiálně představí nová mláďata klokanů rudokrkých. „V naší početné skupině 37 dospělých zvířat v současné době návštěvníci uvidí hned 12 mláďat," uvedla mluvčí zoo Romana Bujáčková.

6.4.2017

Přestavět hřiště u školy vyjde na 15 milionů. Má i vydělávat

Téměř čtyřicet let slouží hřiště u 16. základní školy Okružní ve Zlíně dětem, ale i všem místním. Zub času se na něm podepsal. Radnice ho nechá za velké peníze přestavět. Vyjde ji to na 15 milionů korun.

6.4.2017

FOTO: Strážníci mají na půjčku bavoráka. Podívejte se

Průměrná spotřeba elektromobilu BMW i3 je 20 haléřů na kilometr. To znamená, že při 6000 najetých kilometrech je úspora asi 11 tisíc korun. Ocení to v nejbližší době zlínští strážníci, kteří dostali vůz od Synot Auto na půl roku do užívání.

6.4.2017

ANKETA: Rodiče, chcete mít možnost dát děti do alternativní školy?

Co je alternativní vzdělání? Jak učitelky z alternativní školy pracují s dětmi? Jaké jsou priority? Sestavili jsme TOP 10 odlišností klasického a alternativního vzdělávání.

6.4.2017

Za dárcovství jízdenky zdarma

Pravidelné dárce krve a dárce kostní dřeně oceňují Otrokovice už 16 let. Dárcům hradí celosíťové roční jízdenky na MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a poskytuje 50% slevy do městských zařízení.

6.4.2017

Audit Deníku: Ubráníme se? Zlínsko armádě nevěří

Teroristickým útokům čelí Evropa častěji než kdy dříve. Nové bezpečnostní hrozby přiměly vládu, aby zastavila snižování výdajů na obranu. Bude Česká republika modernizovat armádu? Nebo zaručují dosavadní vládní opatření České republice dostatečnou obranyschopnost?

5.4.2017

Zlíňané jsou zklamaní. Slibovaný airbus neviděli

Nad Zlínem proletí letoun Airbus 319! Zpráva, která vyletěla v úterý, nadchla řadu fanoušků. Bohužel si na své nepřišli. K obloze jich vzhlížela dnes dopoledne spousta, ale marně. Kvůli nízké oblačnosti se kapitán letadla rozhodl na poslední chvíli změnit trasu letu.

5.4.2017

Nájemníci z Ekofermu se zlobí: Výpověď nám dali pozdě

Známá budova Ekoferm či lidově parník nebo ekáč na zlínském autobusovém nádraží, která vždy vyvolávala protichůdné názory obyvatel Zlína, padne za pár měsíců k zemi.

4.4.2017

Nechápali jsme to. Práskalo se i dveřmi

ROZHOVOR/ Zlepší se vztahy mezi vedením ČSAD Vsetín a odboráři teď, když stávku řidičů odvolali? „Mezi námi nejsou nestandardní vztahy. Jenom jsme nerozuměli důvodům stávky. A pokud budou i v budoucnu nejasné, také jim nebudeme rozumět," říká ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

4.4.2017

Hlavy vzhůru! Nízko nad Zlínem ve středu přeletí Airbus A319

Ve středu dopoledne upne jistě většina obyvatel i návštěvníku Zlína svůj zrak k obloze. Přiměje je k tomu značný hluk. Ve výšce 600 metru nad zemí proletí nad městy Zlín a Otrokovice Airbus A 319.

AKTUALIZOVÁNO
4.4.2017

Řidiči ČSAD Vsetín do ohlášené čtvrteční stávky nakonec nepůjdou

Obrovská úleva pro cestující. Ve čtvrtek nebudou muset řešit jak se dostat do práce, do školy či za lékařem. V pondělí oznámená stávka řidičů ČSAD Vsetín, ke které se ve čtvrtek chtěli připojit na podporu kolegů z ostatních regionů, se nekoná.

4.4.2017

Zlínský kraj si přijela prohlédnout desítka filmařů

„Zlínský kraj je sice od Prahy trochu dál, ale nabízí filmařům kvalitní zázemí. Určitě stojí za to, dávat jej více ve známost," říká Silva Matoušová, která pracuje při tvorbě interiérů a kostýmů pro Policii Modrava nebo dříve Dobrodružství kriminalistiky.

3.4.2017

Další etapa opravy nadjezdu začíná už tento týden

Mezi dvěma etapami oprav čepkovského mostu pracovníci jednoho z dodavatelů stavby, zlínské společnosti KKS, vybudovali nové svody dešťové kanalizace z mostu.

3.4.2017

Lidé protestují: Stožáry v CHKO nechceme

Region – Energetický koridor znovu vyvolává na Zlínsku emoce. Stožáry s elektrickými dráty má společnost E.on vybudovat v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty, místy i nad památkami a domy. Důvodem je lepší zásobování elektřinou. Zejména Slavičínsko prý nové vedení potřebuje. Obyvatelé dotčených míst se snaží přimět energetiky najít vhodnější trasu.

31.3.2017

Zoo Zlín se pyšní mimořádným odchovem jeřába laločnatého

Zoo Zlín slaví další mimořádný chovatelský úspěch. Chovatelům se opětovně podařilo odchovat vzácného jeřába laločnatého. Zlínská zoo je tak stále jedinou zoo v ČR a na Slovensku, která dokázala tento největší druh afrických jeřábů rozmnožit.

31.3.2017

Hrdinové Ceny Salvator čekají na hlasy

Studentský projekt Cena Salvator – Cena hejtmana Zlínského kraje letos udělí již čtrnácté ocenění za skutky, které někomu pomohly či dokonce zachránily život.

AKTUALIZOVÁNO
31.3.2017

Odbory zlínského Mitasu vyhlásily na 11. dubna několikahodinovou stávku

Zlín – Výstražnou stávku vyhlásili na úterý 11. dubna odboráři zlínského závodu společnosti Mitas, který vyrábí hlavně zemědělské a průmyslové pneumatiky. Požadují totiž zvýšení mezd. Výroba se v den stávky úplně zastaví na několik hodin.

30.3.2017

Zlínský park Komenského má svou mapu stromů

Zlín – Všechny dřeviny rostoucí v parku Komenského ve Zlíně mají svou mapu. První z plánované série map Putování po zlínských parcích obsahuje soupis 92 zde rostoucích druhů dřevin včetně jejich latinských názvů. Ty nejzajímavější z nich pak doplňuje základní charakteristika a fotografie.

30.3.2017

Rekonstrukce Městské sportovní haly dostala od radnice zelenou

V lednu příštího roku by se otrokovičtí sportovci mohli dočkat sportovní haly v novém kabátě. První etapu oprav schválili zastupitelé. Kontroverzním bodem při plánování byla volba nového povrchu podlahy.

30.3.2017

Babičky čtenářky ocení za přínos dětskému čtenářství

Zlín – Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně se zapojila do projektu Čtenář roku a ocení babičky čtenářky. V březnu, měsíci čtenářů, knihovny v České republice hledaly babičky čtenářky, aby mohly ocenit jejich přínos podpoře dětského čtenářství.

29.3.2017

Nové byty čeká kolaudace. V Brumově-Bylnici finišuje rozsáhlý projekt

Místo chátrající školy moderní bydlení. Tak skončila náročná rekonstrukce budovy z roku 1926. „Těšíme se nyní na předání budovy a na kolaudaci," uvedl starosta Zdenek Blanař. Firma by měla práce ukončit už na konci března. „Bylo to opravdu náročné, protože jsme každý týden stavbu kontrolovali a věnovali jí mnoho času i energie," doplnil starosta.

29.3.2017

Kouřících komínů ubylo, lépe se nám dýchá

Velký seriál Deníku pokračuje dalším ožehavým tématem – kotlíkové dotace, nová zelená úsporám, kontroly spalin z lokálních topenišť. Na jednu stranu vítaná dotace na nový kotel, na druhou stranu zásah do soukromí v podobě kotroly používaného paliva v domácnostech. Novela zákona o ochraně ovzduší i přes protesty opozice prošla.

29.3.2017

I znásilněné ženy potřebují dostat se zpět do života

ROZHOVOR / I když si to zřejmě málokdo myslí, obětí trestného činu se může stát kdokoliv z nás.

29.3.2017

Přibývá vloupání do domů. Zamykat!

Buď jde sám, nebo chodí dva. Počkají si, až majitelé opustí dům. Nebo vidí, že se domácí pohybují na zahradě či si jen na chvilku odběhli. Právě tehdy totiž většinou dům nezamykají. A to je příležitost pro zloděje. Ve Zlínském kraji se letos vloupali už do třiatřiceti domů. Nejvíce na Zlínsku, do třinácti. Vloni jich přitom zloději navštívili ani ne polovinu.

29.3.2017

Dopravní podnik posílí spoje k zoologické zahradě už od dubna

Stále více návštěvníků míří zejména o víkendových dnech z centra Zlína do areálu zoo a zámku Zlín-Lešná. Dopravní společnost Zlín-Otrokovice jim vychází vstříc a v letošním roce již od soboty 1. dubna zavede pravidelný víkendový provoz na autobusové lince 34.

28.3.2017

Schovejte ten telefon, pane učiteli, kárali žáci pedagogy

Zlín - Netradičním způsobem oslavila ZŠ Zlín Křiby Den učitelů. Žáci 9. ročníku se postavili za katedru, aby učili své učitele. Výuka zahrnovala český a anglický jazyk i matematiku.

28.3.2017

Univerzita vyzývá k zápisu do registru dárců kostní dřeně

Univerzita Tomáše Bati a Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně apelují na mladé a zdravé studentky a studenty, ale i zaměstnankyně a zaměstnance vysoké školy mezi 18–35 lety, aby se zapojili do akce Daruj šanci na život.

28.3.2017

Zubní pohotovost ve Zlíně má kazy. Krajská nemocnice by ráda problém vyřešila

Na zavřené dveře občas narazí pacienti s bolavými zuby ve zlínské nemocnici. Stává se, že stomatolog na pohotovosti jednoduše neordinuje. „Na dveřích zubní pohotovosti byl nápis, že je zavřeno, že chybí lékaři," podělila se o svou zkušenost Daniela Šušlíková.

AKTUALIZOVÁNO
28.3.2017

Vizovice jsou letošní nejlepší město pro byznys

Mají nadprůměrně vysoký podíl firem s více než padesátkou zaměstnanců, všechny místní poplatky mají nastavené na nejnižší cenu v celém regionu. Nejen takové jsou přednosti Vizovic, které jsou letošním Městem pro byznys ve Zlínském kraji

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies