VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

AKTUALIZOVÁNO
6.1.2017

Zlínsko sevřel mráz, situace ale není zatím vyhrocená

Region – Mrazivé počasí, husté sněžení a silný vítr svírají již několik dní i Zlínsko. Silničáři neustále projíždí silnice, práci jim od čtvrtka navíc komplikuje i silný vítr. "Projedeme silnici a za 15 minut se tam můžeme vrátit, vítr zpátky na komunikaci nafouká až dvacet centimetrů sněhu," postěžoval si v pátek ráno dispečer společnosti AVE provoz Otrokovice Miroslav Zapletal. V pozdních odpoledních hodinách byla podle jeho kolegy Jana Dostála situace o poznání klidnější.

6.1.2017

Dvacáté šesté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

5.1.2017

Jak naložit s vánočními stromky?

Zlínský kraj - V následujících dnech se většina domácností bude zbavovat použitých vánočních stromků. Jejich likvidaci řeší zejména technické služby. 

5.1.2017

Lyžaři na Zlínsku se radují. Vleky jedou

Zlínský kraj - Lyžaři nadšeně uvítali sníh a využili možnost užít si oblíbený sport na domácí půdě. Na Zlínsku jedou vleky na Svahu Zlín i v Trnavě. I Valašsko nabízí milovníkům lyžování bohaté vyžití. Areál v Karolince je denně otevřen, na Pustevnách je v provozu vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek.

AKTUALIZOVÁNO
5.1.2017

Husté sněžení dopravu vážněji nekomplikuje, ale jsou hlášeny první nehody

Zlínsko – I když první ranní informace hasičů a policie o dopravní situaci na silnicích Zlínska byly spíš optimistické, přesto husté sněžení přineslo již dopoledne první komplikace i nehody. Nejvíce krátce po jedenácté hodině dopoledne trápila řidiče sjízdnost komunikace v Petrůvce, Tichově, i ve Zlíně v části Mladcová. Podle zpráv řidičů i policie jsou zde silnice velmi těžko sjízdné.

5.1.2017

Od ledna se zvyšují platové tarify i mzdy. Zdravotní sestry vyšší platy vítají

Region –  Finanční přilepšení zdravotníkům schválila vláda a mělo by se týkat všech státních a fakultních nemocnic. V krajské nemocnici Tomáše Bati ale váhají.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2017

Zlínské firmy: nový rok startuje optimisticky

Region – „Rok 2016 byl pro nás úspěšným rokem," shoduje se většina oslovených firem ze Zlínska. Mnohé zvyšují mzdy a předpokládají další růst, včetně Continental Barum. „Zaměstnanci čerpají řadu výhod, včetně třináctého a čtrnáctého platu," prozradil za odbory Jan Skoch. V letošním roce navíc dojde ke zvýšení tarifů a nadtarifů o sedm procent.

4.1.2017

Na Zlínsku se zasekly kamiony, silnice jsou již sjízdné

Zlínsko – I když na některých místech na Zlínsku hlásí katastrofální stav silnic, zejména na Vizovicku, přesto krajští hasiči nemuseli k mimořádným událostem v souvislosti s povětrnostními podmínkami od středeční půlnoci zasahovat. „Počasí nás v kraji zatím nijak nezaměstnává," potvrdil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

4.1.2017

S bruslením na přírodních nádržích opatrně, varují vodohospodáři

Kroměřížsko – V noci i minus deset, přes den maximálně kolem nuly, takové podmínky lákají milovníky bruslení. Odborníci ale varují před tím, aby se lidé pouštěli na přírodní plochy: leckde totiž může být vrstva ledu silná jen zdánlivě.

4.1.2017

Hasiči si rozdělili medaile. Letos chtějí také stavět stanice

Zlín - Přesně dvacet krajských hasičů bylo oceněno při příležitosti zahájení nového roku 2017 Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje (HZS ZK) medailemi za věrnost nebo za vynikající sportovní výkony.

3.1.2017

Napajedelský hřebčín se raduje z letošního prvního mláděte

Napajedla – Ještě nemá jméno, ale první přírůstek letošního roku v napajedelském hřebčíně malá klisnička je podle všech, krásná a velice čilá. Narodila se v noci na úterý o dvanáct dní dříve, než chovatelé čekali.

3.1.2017

Chřipková epidemie je za dveřmi. Čeká se, jak se Vánoce odrazily na dětech

Zlínský kraj - Teplota, bolavé klouby, rýma, bolest hlavy a kašel upoutaly včera Hanu Křížovou ze Zlína na lůžko. Verdikt lékaře zněl jasně: chřipka. A zdaleka není sama. Epidemie se podle hygieniků chystá udeřit i v našem kraji. V Olomouckém kraji už s ní bojují.

3.1.2017

Tříkrálová sbírka začíná. Do ulic vyrazí tisíce koledníků

Zlínský kraj - Tříkrálová sbírka začala na Zlínsku oficiálně už včera, v Hradišti až v pátek příjezdem tří králů na náměstí. Skupinky koledníků uvidíme v regionu včetně Valašska a Kroměřížska hlavně o víkendu. Ve Vsetíně jim požehnal arcibiskup.

3.1.2017

Mráz a sníh potrvají do neděle. V sobotu klesnou teploty až k mínus dvacítce

Zlínský kraj – Čeká nás krátká mrazivá epizoda, která potrvá do 9. ledna. Následně se opět teploty vyšplhají nad nulu a zůstanou tam minimálně několik dní.

3.1.2017

Silnice jsou na Zlínsku s opatrností sjízdné. Přijde další sníh a ochlazení

Zlínsko – Hlavní silniční tahy ve Zlínském kraji byly v úterý dopoledne sjízdné se zvýšenou opatrností, na silnicích nižších tříd musejí řidiči počítat se zbytky rozježděného sněhu. Vozovky prvních tříd jsou většinou mokré po chemickém ošetření.

1.1.2017

Ohňostroj se ve Zlíně schovával za hustou mlhu

Zlín – Přeplněné náměstí s napětím očekávalo novoroční ohňostroj ve Zlíně. Bohužel – přes hustou mlhu nebylo téměř nic vidět. „Jsme rádi, že se město rozhodlo přesunout novoroční ohňostroj na prvního ledna večer, ale letos nám ho kazí počasí," konstatovala Radka Smíšková.

1.1.2017

Nezapomenutelný rok 2016 v kraji. Připomeňte si nejzásadnější události

Zlínský kraj - Někdy jen těžko uvěřitelné, jindy úsměvné, někdy kuriózní. Události uplynulého roku ve Zlínském kraji nejde shrnout do několika vět. Jsou však takové, které se nám navždy vryjí do paměti. Typickým příkladem z právě končícího roku je třeba nehoda trolejbusu z konce letních prázdnin. Fotografie vozu, který ve vzduchu držel trakční sloup, obletěla celý svět. Pozornost táhla i přeprava letounu napříč republikou z Prahy až do Kunovic. Tu-154M se v běžném provozu na silnici přece jen nevidí každý den. 

1.1.2017

Zlínský Silvestr Bus kličkoval mezi petardami

Zlín – Oslavy závěru roku si mnozí zpestřili jízdou ve speciálním autobuse. Tradiční SilvestrBus – PartyBus rozvážel zájemce po Zlínsku již počtvrté. Na palubě se o zábavu starali DJ a k dispozici byly opět i míchané drinky nebo wi-fi.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2017

Prvním miminkem roku 2017 je Aleš z Újezdu

Region – Krátce po půlnoci se ve Zlíně narodil zdravý chlapeček Aleš Jurek. „Na svět přišel spontánním porodem, stejně jako další děti, které se u nás o silvestrovské službě narodily," prozradil primář gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati, Zdeněk Adamík.

31.12.2016

Stovky lidí přišly na svěcení Červeného kříže i na svařák

Region – Několik stovek lidí se zapojilo do letošního silvestrovského pochodu k červenému kříži. Tradiční akce byla letos zpestřena i slavnostním svěcením opravené, historické památky. Červený kříž se nachází na turistické trase a každoročně se u něj poslední den v roce schází lidé z okolních obcí.

31.12.2016

Rekordní rok zoo Zlín. Jen na prodaných krevetách pro rejnoky vydělá milion

Zlín - Zlínská zoo letos znovu přepsala historické tabulky návštěvnosti. Na konci října 2016 překonala dosavadní návštěvní rekord roku 2015, do zoo už zavítalo více než 650 tisíc návštěvníků. Stává se skutečným turistickým fenoménem České republiky. Z 86 procent si zlínská zoo vystačí s vlastními příjmy. Město přispívá na provoz necelými 16 miliony korun.

30.12.2016

Chystá se Karibuni, také Tyrolský dům

Zlín - Deník představuje novinky, které plánuje Zoo Zlín v příštím roce.

30.12.2016

Dvacáté páté kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

30.12.2016

Největší mezníky roku 2016 ve Zlínském kraji

Zlínský kraj - Připomeňte si některé významné události, o kterých jste mohli v průběhu roku  na stránkách Deníku číst: krajské a senátní volby, Eurovision, Vesnice roku Kašava, demonstrace, výbuch pálenice

29.12.2016

Ohňostroje rozzáří nebe většinou až 1. ledna

Region - Silvestr a s ním spojené oslavy příchodu nového roku jsou za dveřmi. Jaké budou napříč naším regionem? Většinou se ve městech a obcích Zlínského kraje lidé sejdou v ulicích, na náměstích, kde společně přivítají rok 2017 a popřejí si do něj vše nejlepší. Na oblohu rozzářenou ohňostroji si však povětšinou budou muset počkat na první den nového roku. Jako například ve Zlíně. Ohňostroj se uskuteční v neděli 1. ledna po 18. hodině.

29.12.2016

Krásná tradice v Doubravách, na které se podílí celá vesnice

Doubravy - Stalo se již tradicí, že na Boží hod vánoční se v Doubravách připravují na příchod Ježíška. Místní folklorní soubor Doubravjánek, který letos oslavil 10. výročí svého založení, si každoročně připraví pásmo pod názvem "Živý Betlém".

29.12.2016

ANKETA: Vyberte ten nejlepší regionální kalendář na rok 2017

Zlínský kraj - Malované, umělecké či historické - pojetí kalendářů na rok 2017 se místo od místa ve Zlínském kraji liší. Obce se jimi prezentují navenek, upozorňují na výjimečnosti, které nabízí nejen obec sama, ale často i okolí. V nejednom z kalendářů jsou také významné akce, které by si místní nebo lidé, kteří si kalendář zakoupí, neměli nechat ujít. Někteří je pojali vizuálně stroze, ale jsou informačně bohaté, jiní z nich učinili téměř umělecká díla. Deník vybral některé z připravovaných kalendářů obcí a měst v kraji. A vy nyní můžete hlasovat, který je ten nej. Hlasovat v anketě Deníku můžete až do silvestrovské půlnoci. 

28.12.2016

Studenti klobouckého gymnázia darovali krev

Valašské Klobouky, Zlín – Devatenáct studentů valašskoklobouckého gymnázia se v předvánočním čase vypravilo do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, aby darovali krev. Doprovod jim dělala učitelka Renata Kamlerová. „Se studenty jsme darovali krev již počtvrté a všem moc děkuji. Vážím si jejich rozhodnutí," ocenila Kamlerová. Věří, že studenti se k dárcovství budou v budoucnu vracet.

27.12.2016

V azylovém domě čeká Daniela na vánoční zázrak

Zlín - Vánoční příběhy většinou vypráví o zázraku, o splněných přáních, o šťastných koncích. Ne pro všechny jsou ale Vánoce kouzelné, přiznává sedmatřicetiletá Daniela, která žije v Charitním domově pro matky s dětmi v tísni ve Zlíně Jižních Svazích.

26.12.2016

Ten nejmilejší dárek na celý život – novorozená miminka

Zlínský kraj – „Narodil se vám syn, narodila se vám dcera." Tyto věty patří k jedněm z nejkrásnějších oznámení v životě. O vánočních svátcích si je vyslechlo v celém Zlínském kraji minimálně dvacet rodin. Mnozí z nich si potomka obrazně řečeno rozbalili přesně na Štědrý den jako nejkrásnější vánoční dárek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies