VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Zlínsko

5.7.2017

Zlín chce zakázat automaty na více místech

Zlín chystá novou vyhlášku pro hazard. Má rozšířit území, kde platí zákaz herních automatů a heren.

5.7.2017

Ze Slušovic na Liptál řidiči hazardují. Na silnici chybí roky značení

Zbytečně široká, pro řidiče neznalé terénu nebezpečná a nepřehledná, občas se tam stane nějaká dopravní nehoda.

4.7.2017

Na horách se spouští déšť, za dva dny lidé křičí do telefonu o pomoc

SERIÁL 20. VÝROČÍ POVODNÍ/ - V noci ze soboty 5. na neděli 6. července roku 1997 se v Jeseníkách z oblohy spouští prudký déšť. Vydatně prší celou noc. Hladiny potoků a řek začínají rychle stoupat, vodní toky mají největší kulminační průtoky v historii. Od 4. do 8. července spadlo na Pradědu přes 450 milimetrů srážek. 

4.7.2017

Otrokovické Štěrkoviště je v provozu

Rekreační oblast Štěrkoviště zahajuje v těchto dnech provoz, který tradičně začíná se začátkem školních prázdnin a s ohledem na počasí.

4.7.2017

Nadace Tomáše Bati se snaží přimět Zlíňany inspirovat se odkazem Baťa

Ve Zlíně vznikl prostor pro veřejné sdílení baťovských knih. Knihomodul Baťa je místem, kde si lidé knížky o Baťovi volně půjčují a vrací bez asistence někoho dalšího každý den od sedmi ráno do sedmi večer.

4.7.2017

Připravuje se petice proti stožárům s elektrickým napětím

Obyvatelé Luhačovicka a Slavičínska stále věří, že zvrátí záměr E.onu postavit napříč Bílými Karpatami třicetimetrové stožáry vysokého napětí. Chystají petici na vládu.

3.7.2017

Nejstarší obyvatelka Otrokovic oslavila sto třetí narozeniny

Veselá mysl, půl zdraví! Těmito slovy přivítala paní Helena Schádková se skleničkou vaječného koňaku v ruce zástupce z města.

3.7.2017

Nový přístroj lépe vyšetří nedoslýchavost či hluchotu

Je výjimečný tím, že dokáže měřit práh sluchu na více frekvencích. Výsledkem je objektivní audiogram, laicky řečeno lékaři nejsou odkázáni na to, kdy pacient zmáčkne tlačítko, že slyší tón.

3.7.2017

Dárců orgánů máme zoufale málo

Orgánů pro transplantaci je velký nedostatek. Bohužel přitom přibývá lidí, kteří by transplantaci orgánu nutně potřebovali.

3.7.2017

Lovit divočáky je zakázáno na celém Zlínsku

Mimořádná veterinární opatření kvůli africkému moru prasat platí na celém Zlínsku. V celém okrese je zakázáno lovit a krmit divoká prasata a monitorovat je.

3.7.2017

20 let po potopě: Dnes umíme namodelovat, co řeka zaplaví, říká hydrolog

Červencová povodeň roku 1997 byla svým rozsahem a dravostí, kdy na horních tocích devastovala koryta a strhávala lidem střechy nad hlavou, nevídanou katastrofou. Vymykala se tehdejším možnostem měření a monitorování.

3.7.2017

„Rád bych pomáhal lidem,“ říká tlumačovský deváťák

„Chci pomáhat lidem," říká Deníku šestnáctiletý Adam Bilík z Tlumačova. Jakmile si v pátek z rukou třídní učitelky převzal své poslední vysvědčení na základní škole a zavřel za sebou dveře, měl zase o krok blíž ke statutu studenta.

2.7.2017

Další uhynulá bachyně. Zemřela na africký mor?

Africký mor prasat stále straší všechny chovatele prasat i myslivce. Ve Hvozdné na Zlínsku v sobotu ráno myslivci objevili uhynulou bachyni. Zda samice divokého prasete byla nakažena africkým morem prasat, který se na Zlínsku objevil v minulém týdnu, zatím není známo.

1.7.2017

Dinosauři vřeští na návštěvníky obchodního centra ve Zlíně!

Několikametroví prehistoričtí velikáni se na tři týdny nastěhovali do zlínského Zlatého jablka.

30.6.2017

Zlínský Prior se definitivně uzavírá. Rozsáhlá rekonstrukce může začít

Zlínský Obchodní dům Prior se k 1. červenci 2017, po osmdesáti letech existence, uzavře veřejnosti. Ale jen na rok. Známou baťovskou stavbu, která patří k dominantám Zlína, čeká rozsáhlá rekonstrukce, která jí vrátí původní vzhled a vtiskne novou, moderní náplň.

30.6.2017

Těšte se na velký povodňový seriál v tištěném Deníku. Startujeme

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala i lidské životy.

30.6.2017

Velkochov je bez moru. Kontroly zamíří k chovatelům

Po třech dnech nejistoty a obav, přichází čtvrtý den dobrá zpráva pro Zlínsko. Kontrolní vzorky krve prasat, odebraných ve velkochovech v Mysločovicích a Sazovicích, neprokázaly výskyt afrického moru prasat. V pátek to oznámil tiskový mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2017

OBRAZEM: Vysvědčení rozdáno, prázdniny začaly. Podívejte se

Trošku nervozity, ale i těšení. Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostali v pátek žáci svá vysvědčení. 

30.6.2017

Cestování v MHD? Ve Zlíně s klimatizací

Čtvrtina všech vozidel MHD ve Zlíně a Otrokovicích má klimatizaci. Zapíná se od 26 stupňů Celsia.

30.6.2017

Modernizace tratě z Otrokovic do Vizovic má vyjít na 12 miliard

Ministerstvo dopravy se zabývá celkovými náklady na modernizaci trati Otrokovice–Vizovice, které byly oproti původním předpokladům navýšeny na 12 miliard korun.

30.6.2017

Dětský den ve Slavičíně nabídne i letos spoustu atrakcí, a všechny gratis

Dětský den ve Slavičíně nabídne i letos spoustu atrakcí, za které není třeba platit. „Vadí nám, když rodiče na akcích pro děti utratí tisíce, proto jsme díky sponzorům zajistili pro děti vše gratis," říkají pořadatelé.

29.6.2017

Vysvědčení dostane v kraji přes 70 tisíc žáků a studentů

Na většině základních a středních škol ve Zlínském kraji dostanou v pátek žáci svá vysvědčení. V kraji je v současnosti 258 základních a 66 středních škol, které v tomto školním roce navštěvovalo téměř 73 tisíc žáků.

AKTUALIZOVÁNO
29.6.2017

Další uhynulý divočák v Lužkovicích. Vyšetření prokázalo nákazu africkým morem

Ani přes přísná veterinární opatření se nepodařilo zabránit dalšímu výskytu afrického moru prasat na Zlínsku. V Lužkovicích bylo včera odpoledne nalezeno uhynulé sele prasete divokého.

29.6.2017

Majitelé pozemků kolem muničních skladů se mají konečně dočkat náhrad

Vlachovice-Vrbětice – Pyrotechnici a hasiči se přesunují ke skladu číslo 12, který explodoval v prosinci 2014. Podle ředitele Pyrotechnické služby ČR Michala Dlouhého půjde o náročnější zásah, ve skladu byla před explozí umístěna nebezpečnější munice než ve skladu číslo 16, na kterém se pracovalo donedávna.

29.6.2017

Bude do Baťovy nemocnice zajíždět MHD? Zpracovává se analýza

ANKETA/ Ideální by bylo zřídit v areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) několik zastávek a prodloužit provozní doby zajíždějící linky tak, aby byla pro pacienty dostupnější například úrazová ambulance.

29.6.2017

Kvůli moru zakázali střílet divočáky. Nechápeme, kroutí hlavou myslivci

Mimořádná veterinární opatření nařídila Státní veterinární správa na vymezeném území na Zlínsku.

29.6.2017

FOTO, VIDEO: Kdysi krásná budova soudu jen chátrá

Stojí u vstupu do rozlehlého parku, jemuž vévodí zlínský zámek. Kdysi patřila mezi historické skvosty Zlína. Dnes je oprýskaná, pomalovaná a chátrá – tak vypadá budova bývalého okresního soudu ve Zlíně na Soudní ulici.

28.6.2017

Obce Kaňovice a Hřivínův Újezd propojí stezka podél cesty

Zhruba 700 metrů dlouhá stezka propojí ještě letos Kaňovice a Hřivínův Újezd. Obě obce spolu v různých oblastech spolupracují, pěší tak z jedné do druhé musí nyní chodit po hlavní cestě. Denně po ní projede na 2,5 tisíce aut.

28.6.2017

Roky chodili v Hostišové ke sv. Jozéfkovi. Tam ale stála socha Panny Marie

Sejdeme se na horním konci „U Jozéfka". Kde to ale je? Nad tím roky tápali nezasvěcení do místních poměrů v Hostišové. V lokalitě nazvané podle patrona rodin, šťastné hodinky smrti, tesařů, stolařů a řezbářů – svatého Josefa – jej totiž řadu let nahrazovala socha Panny Marie. Svatý Josef s Ježíškem na ruce se na své původní místo vrátil teprve před dvěma dny.

28.6.2017

Kvůli odkanalizování nyní v Lukovečku řeší smlouvy s vlastníky pozemků

Na odkanalizování celé obce se připravují v Lukovečku. Podle starosty Ludvíka Nejedlého se má týkat asi 170 domů. Zpracovaný projekt už obec má, nyní dávají dohromady smlouvy s vlastníky pozemků, přes které povede kanalizační řad.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení