VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baťův kanál prodlouží hlavní plavební sezonu

Zlín – Hlavní plavební sezona na unikátní vodní cestě Baťův kanál, která prochází napříč Zlínským a Jihomoravským krajem, bude letos o měsíc delší.

27.2.2010
SDÍLEJ:

Baťův kanálFoto: Archív Batacannal.cz

Zajistí to rozšíření provozu zdymadel neboli plavebních komor, které vyrovnávají rozdíl výšek na toku, a umožňují tak lodím a hausbótům cestovat po celé splavné trase. Zdymadla přitom byla dosud v plném provozu jen v červenci a srpnu.

„Na základě úspěšného jednání se správcem vodního toku Povodí Moravy a po získání potřebných finančních prostředků se časy manipulace na plavebních komorách prodlouží. V měsíci červnu tak budou fungovat ve stejném rozsahu jako v měsících červenec a srpen, tedy od úterý do neděle vždy od 10 do 18 hodin,“ uvedl manažer Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě Jiří Durďák.

Novinka rozšíří možnosti všech druhů rekreačních plaveb na Baťově kanálu, když zejména prodlouží sezonu hausbótů. Jinak než s pomocí zdymadel se totiž nemohou dostat na všechny úseky vodní cesty.

„Právě o hausbóty je mezi lidmi obrovský zájem, nyní tak můžeme uspokojit podstatně víc zájemců,“ doplnil Durďák.

Novinkou jsou také on­line rezervace

V současnosti je podle něj možné si v přístavištích na Baťově kanálu půjčit kolem třiceti obytných lodí různé velikosti a vybavení. Do začátku nové sezony by měl být navíc zaveden systém on-line rezervací hausbótů.

„Umožní zájemcům rychlou orientaci, jestli je v jimi zvoleném termínu hausbót volný, a celkově velmi zjednoduší komunikaci s provozovatelem. Právě půjčování hausbótů se stává na Baťově kanálu hitem a předpokládáme, že se zájem ještě zvýší tím spíš, že letos na březích kanálu bude otevřena páteřní cyklotrasa, která umožní kombinovat plavbu s výlety na kole,“ poznamenala ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

Baťův kanál patří do pětice hlavních turistických cílů na východní Moravě. Vloni se po něm svezlo sedmdesát tisíc turistů a desítky tisíc dalších ho navštívily po cyklostezce.

Nová sezona bude slavnostně zahájena 30. dubna v Uherském Hradišti a 1. května na dalších místech Baťova kanálu.

Autor: ČTK

27.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení