VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Berte nás vážně, žádá kraj klinika

Zlín – Peticí, pod kterou se už podepsaly stovky pacientů, si chce zlínská soukromá společnost Mediekos Labor a Osteologická akademie Zlín aktuálně vydobýt přizvání k tvorbě koncepce zdravotnictví Zlínského kraje. Ta má objasnit, jakým směrem se bude zhruba do roku 2015 ubírat zdravotnická péče ve Zlínském kraji.

16.6.2012 2
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Společnost Mediekos Labor ovšem nebyla podle jejího ředitele Pavla Novosada do koncepce vůbec zahrnuta – jako by se s ní ve zdravotnickém systému do budoucna vůbec nepočítalo.

Nestátní zdravotnické zařízení se zabývá laboratorní diagnostikou.

„Naše žádosti o zapojení do tvorby koncepce byly opakovaně úřady ignorovány a námitky proti stávající organizaci zdravotnictví jsou natolik závažné, že požaduji na základě svého více než dlouhodobého působení ve zdravotnictví kraje a na základě petice spoluúčast na tvorbě koncepce," apeluje v petici Novosad.

Diskutovaný model hierarchie zdravotnických zařízení má za cíl zkvalitnění lékařské péče o pacienty i finanční úsporu především pro kraj, který by tak nemusel kupovat drahé zdravotnické přístroje, jimiž například dávno disponují soukromé praxe. Ke zpracování ji dostala zlínská UTB.

Podle ředitele ústavu regionálního rozvoje veřejné správy a práva fakulty managamentu a ekonomiky Oldřicha Hájka se na zpracování koncepce podílela trojice tříúrovňových pracovních skupin či řídicích výborů.

„První skupina byla složena z odborníků, jako jsou zdravotní sestry nebo ambulantní pracovníci. Druhou tvoří koordinační výbor složený ze čtyř ředitelů nemocnic Zlínského kraje, představitelů privátních zařízení, šéfa záchranné zdravotnické služby či zástupce České lékařské komory," informoval Hájek. Tím tak upozorňuje, že k jednání byl přizván i soukromý zdravotnický sektor, ačkoliv tedy ne přímo ředitel společnosti Mediekos Labor.

Hájek navíc vyvrací tvrzení šéfa Novosada, že by zařízení v koncepci nefigurovalo vůbec.

„V dokumentu je zmíněno, konkrétně na straně 82. Navíc každý má nyní možnost zpracovanou koncepci připomínkovat," podotýká Hájek.

Na možnost vyjádřit se k modelu apeluje i krajská radní pro oblast zdravotnictví Hana Příleská. Jí a hejtmanu Stanislavu Mišákovi byla právě petice směrována. „Kompletně všichni zástupci jednotlivých zdravotnických zařízení k tvorbě koncepce být přizváni nemohli. Ale zato nyní mají všichni možnost podat a sepsat připomínky. Ty uvítáme a za pár měsíců je uzavřeme. I soukromé zdravotnictví má v systému své místo," hájí se Příleská.

Sepsání petice, jež podle Anny Vančurové ze Sdružení pacientů při Osteologické akademii Zlín čítá na 380 podpisů, podnítili samotní pacienti.

„Sami mě požádali, abychom nějak podpořili vyjednávání pana Novosada o účasti na tvorbě koncepce," objasnila Vančurová.

Autor: Jarmila Kuncová

16.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení