VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chcete lepší chodníky či hřiště? Řekněte komisi

Zlín - Město blíže k lidem. To je důvod, proč se magistrát rozhodl přidělit ke každé místní části Zlína dva zastupitele a podpořil vznik komisí složených z řadových občanů. Lidé se nyní na ně mohou obracet s požadavky, které se týkají zlepšení jejich života v dané části města.

25.9.2008 8
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Petr Bělka

Projekt začal na konci léta a už přinesl první výsledky.

Například Ondřej Kapusta má na starosti Lužkovice.

„S tamními občany jsem debatoval například o rekonstrukci návsi, o instalaci osvětlení podél řeky Dřevnice či o tom, že by tamní obyvatelé uvítali multifunkční dům, kde by se mohly konat různé společenské akce,“ popsal Kapusta. Podle něj je nyní rozjednané dokončení chodníku v zatáčce, řeší se i osvětlení podél Dřevnice.

Patronem Kudlova je zase zastupitel Josef Devát.

„My plánujeme scházet se s občany minimálně jedenkrát měsíčně. Kudlov je nyní nejprogresivnější část Zlína, stavějí se tam nové byty i domy. Na setkáních se dohodneme, co budou v této části města potřebovat,“ ujistil Devát.

Staré Malenovice dostal na starost zastupitel a radní Zdeněk Blažek. „Zatím žádná schůzka nebyla. V říjnu už ale bude,“ přislíbil Blažek.

Snad bude tlak na město silnější

Pracovat už začínají i místní komise. Jejich členy jsou řadoví občané, kteří se mohli sami magistrátu přihlásit. Přestože komise mohly vzniknout ve všech šestnácti stanovených místních částech, zájem obyvatelé projevili jen v devíti z nich.

Jedná se se o Jaroslavice, Kostelec, Kudlov, Lhotku-Chlum, Louky, Štípu, starou část Malenovic, Velíkovou a lokalitu U Majáku.

„Setkali se zatím na Kudlově, v Loukách, Kostelci a v Malenovicích. Projednávali technické věci typu jak často, kdy a kde se budou scházet a začali už také projednávat jednotlivé podněty,“ popsal Tomáš Lang z odboru kanceláře primátorky.

Členem kudlovské komise je například Karel Janák. Toho však setkání příliš nenadchlo.

„Mám pocit, že nám bude pořád stejně něco diktováno, že nebudeme mít až takový vliv a že stejně bude mít rozhodující slovo radnice,“ domnívá se Janák.

Jednou z aktivit, které kudlovská komise chystá, je návštěva magistrátu s dotazy na nový územní plán. Ten byl i tématem prvního setkání v Loukách.

„Členové zatím dostali statuty, jednací řády, návrh rozpočtu pro místní část. Bavili jsme se i o tom, že 23. října bude veřejné projednání konceptu územního plánu,“ přiblížila tajemnice loucké komise Lidmila Svobodová. To, jestli místní komise splní očekávání, si zatím netroufá odhadnout.

„Snad by mohl být tlak na město silnější,“ doufá Svobodová.

Práci komisí a rovněž péči konkrétních zastupitelů z radnice zhodnotí také podle aktivisty za osamostatnění Kostelce od Zlína Iva Kováře až čas.

"Nemyslím si, že to přinese kýžený efekt. Ale uvidíme,“ podotkl Kovář.

A co si myslíte o nově zřízených komisích vy?
Svůj názor můžete připojit v diskusi pod článkem

Autor: Anna Novotná

25.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Egon Smékal

Léta na špici? Z toho mám největší radost, přiznal Egon Smékal

Autogramiáda jezdců Barum Czech Rally Zlín 2017 v obchodním centu Zlaté jablko ve Zlíně.

Na Barum Rally dorazilo 135 posádek, 16 se omluvilo

Trať městské erzety Barumky si lidé mohou v pátek večer projet na kole

Na trať městské rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín se letos nevydají pouze závodní automobily. Možnost projet si dráhu městské erzety budou mít také cyklisté z řad široké veřejnosti, a to už v pátek na akci Zlínská kola.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

První se opět prezentovali Turci. Itinerář zatím převzalo 132 pilotů

Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.

Startovní listina Barum Rally zdarma ve čtvrtečním Deníku

Deník vám ve svém zítřejším TIŠTENÉM vydání přinese zdarma startovní listinu nadcházejícího víkendového 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Kromě seznamu pilotů soudobých vozů zde najdete i účastníků 10. ročníku Star Rally. (spo)

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení