Druhá ze tří etap tohoto projektu tak vznikne příští rok. „S výstavbou asi sedm set metrů dlouhého úseku zpevněné cyklotrasy bychom měli začít v dubnu. Povede od středu obce směrem k Rokytnici a poslouží i pro místní dopravu,“ upřesnil starosta Šanova Alois Krejčí.

Jeho slovenský protějšek má ve druhé fázi propojení úkol lehčí. „Děláme turistické značení, které obnáší instalaci dvaadvaceti směrovek a sedmi velkých informačních tabulí o okolních památkách,“ uvedl starosta Horné Súči Juraj Ondračka.

Dodal, že třetí etapou, která se teď projektově připravuje, by se obě strany měly spojit. „V plánu je výstavba cyklotrasy v délce necelé dva kilometry, která se tak dostane až ke hranicím s Českem. Tam bychom se měli potkat s úsekem vedeným od šanovského lyžařského vleku,“ nastínil Ondračka.

Obě obce si od tohoto kroku slibují rozvoj turistického ruchu. „Touto druhou fází se napojíme na cyklotrasu vedoucí k Pitínu a dále na Uherský Brod a Hradiště. Také by bylo vhodné propojit tuto trasu se Slavičínem, z něhož vede nová cyklostezka k Luhačovicím,“ poznamenal Krejčí.

Šanov i Horná Súča momentálně chystají všechny nutné podklady k tomu, aby mohly podat žádost o dotaci na třetí etapu v únoru příštího roku. Bez peněz z Evropské unie by se totiž taková akce nedala uskutečnit.

Dohromady je jen tato druhá část projektu vyjde přibližně na šest milionů korun, z čehož asi 750 tisíc půjde na značení slovenské části a zbytek na výstavbu cyklotrasy v Šanově. Tato obec se na ní bude podílet desíti procenty z celkové částky.