VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový děkan: Univerzita má spoustu schopných lidí

ZLÍN - Petr Hlaváček je nyní oficiálním děkanem zlínské Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati. Akademický senát jej vybral už v polovině června. Včera Hlaváček složil děkanský slib. V čele fakulty nahradil Ignáce Hozu, který se stal rektorem. Funkční období Petra Hlaváčka je čtyřleté, v čele fakulty může stát nejvýše dvakrát po sobě.

11.10.2007
SDÍLEJ:

Děkan Petr HlaváčekFoto: DENÍK

Petr Hlaváček řídí fakultu technologickou


* Pane děkane, dříve jste se plně věnoval výzkumu hygieny obouvání. Co se pro vás změnilo, když jste se stal šéfem fakulty?

Své specializaci už samozřejmě nemůžu věnovat tolik času co dřív. Má nynější funkce vyžaduje více manažerských schopností, musím získat podrobnější přehled o činnostech ostatních ústavů na fakultě a neupřednostňovat žádný z nich.

* Stihl jste už vůbec za tak krátkou dobu něco pro fakultu udělat?


Jelikož jsem byl jmenován začátkem prázdnin, spíše jsem se na funkci zatím připravoval a vyřizoval spoustu agendy. Už jsme společně s proděkany domluvili pro všechny ústavy fakulty nestranný audit odborníků z Vysokého učení technického v Brně. Ti už rozdali vedoucím jednotlivých ústavů dotazníky týkající se jejich práce. V brzké době s nimi budou dělat osobní pohovory. Efektivita práce je důležitá. Smyslem odborného auditu je najít nejslabší články jednotlivých ústavů, a pokud to půjde, hledat systémové řešení pro rychlou a trvalou nápravu.

* V čem vidíte hlavní potenciál?

Jak už říkával Baťa:Nestroje nebo budovy, ale lidi. Myslím, že univerzita má spoustu schopných lidí, kterým se otvírá svět. Mají příležitosti, o kterých se nám nesnilo. A ti jsou velkou nadějí nejen pro fakultu technologickou, ale současně i přínosem pro celý region.

* Na co se chcete v budoucnu zaměřit?

Fakulta technologickámá dobré jméno nejen u nás, ale i ve světě. Toto renomé bychom chtěli udržet a prohlubovat. Musíme klást větší důraz na rozvoj publikačních činností zaměstnanců v odborných impaktovaných časopisech, zvyšovat počet doktorandů a internacionalizovat studium. Plánujeme také akreditaci nových oborů, jako jsou Krizové řízení a řízení rizik, Řízení lidských zdrojů nebo Profesní zbožíznalství.

11.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení