VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětské tábory jsou pod dozorem

Zlínský kraj - Krajská hygienická stanice eviduje ve Zlínském kraji k 1. červenci 2009 sto jedna letních táborů a podobných akcí pro děti. Jako každoročně plánuje hygiena jejich kontroly.

14.7.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

I v letošním roce se Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně zaměří především na dodržování požadavků na ubytování, zásobování pitnou vodou, stravování a podmínek pro osobní hygienu. Hygiena překontroluje také zdravotní způsobilost , a to jak dětí, tak osob podílejících se na zotavovací akci.

„Stejně jako v minulých letech budou kontroly probíhat na ohlášených zotavovacích akcích, případně při podání podnětu,“ uvedla vedoucí kroměřížského oddělení hygieny dětí a mladistvých Soňa Rudolfová.

„K nejzávažnějším závadám zjištěných v loňském roce patří nedostatky při stravování a zásobování pitnou vodou, kde hrozí riziko onemocnění dětí“ sdělila Rudolfová. Konkrétně šlo o prošlé doby spotřeby u potravin, nevhodné skladování a manipulaci s potravinami či nedostatek pracovních ploch. V zásobování pitnou vodou se zpravidla jednalo o předložení nevyhovujícího či žádného protokolu o rozboru vody.

Pochybení se našla také v podmínkách ubytování, kde byl zaznamenán nedostatek úložných prostor pro odkládání osobních věcí, nepořádek či nevyhovující stanové plachty. „Na horních lůžkách patrových postelí navíc v několika případech spali děti mladší deseti let, což neodpovídá předpisům,“ doplnila hygienička.

Podle jejích slov nebyly v letošním roce na dětských táborech prozatím shledány žádné závažné nedostatky.

„Na našem táboře ve Vizovicích byla kontrola provedena právě dnes,“ uvedla reprezentantka zlínského centra dětské relaxace Hana Líbalová.

Letošní počty dětí na táborech jsou oproti předchozím rokům stávající či klesající. Došlo dokonce i ke zrušení některých nahlášených akcí. Průměrný počet dětí na táborech se v současné době pohybuje v rozmezí 35 až 40 dětí ve věku od sedmi do třinácti let.

Autor: Gabriela Dvorníková

14.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kanadská borůvka

Za borůvkami nemusíte do lesa, můžete je mít i na balkóně

Následky nehody obytného vozidla v Bohuslavicích u Zlína
5

Obytný vůz skončil v korytě potoka

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Proč na střední a východní Moravě přibývá mladších lidí s infarktem? Jak jej poznat a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může láska způsobit vysoký tlak či dokonce arytmii? Nejen na to se můžete ptát známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Deník připravuje seriál ke 20. výročí povodní na Moravě

Před dvaceti lety povodně zpustošily celou střední Moravu. Stoletá voda napáchala hrozivé škody a brala lidské životy.

Kapitán ševců Pazdera: Oslavy byly mírné, přestože jsme dostali volno

To mu už nikdo neodpáře. Pod ziskem premiérového Česko-slovenského superpoháru bude navždy uveden coby kapitán zlínských fotbalistů Lukáš Pazdera. Odchovanec ševců do puntíku naplnil důvěru trenéra Bohumila Páníka, jenž jej do role šéfa kabiny pro prestižní duel jmenoval.

Prasklý kmen stromu hasiči svázali a pak postupně pořezali

Část stromu hrozící pádem odstraňovali v sobotu profesionální hasiči v ulici Havlíčkovo nábřeží ve Zlíně.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies