VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Divadlo čeká výměna topení i nátěry jeviště

Divadelní prázdniny neznamenají, že se budova Městského divadla Zlín na dva měsíce zavře. Letní měsíce tradičně patří opravám.

9.8.2017
SDÍLEJ:

VE VÝŠKÁCH. Specialisté na výškové práce umývají venkovní rámy a okna prosklené části hlavní budovy. Musejí zvládnout 1574 m² plochyFoto: Městské divadlo Zlín

Největší letošní akcí je rekonstrukce topení v budově divadla. Spočívá v kompletní výměně zastaralého zařízení výměníkových stanic.

„Měnit se budou i staré rozvody a radiátory. Poslední větší oprava topení se dělala před pětadvaceti lety, ale řada prvků pamatuje založení budovy, takže je padesát let stará,“ popsal umělecko-technický šéf Milan Houžva s tím, že jde o investici za tři miliony korun.

Opravy se nevyhnou ani velkému sálu, kde dojde k výměně poškozených částí ocelového roštu nad jevištěm, který ve výšce 25 metrů nad hrací plochou nese technologické vybavení. Chystá se výměna lanových pohonů k ovládání zdvihadel, opravy osvětlovací technologie a celková revize vyhrazených technických zařízení.

„Plánujeme také vymalovat foyer, herecké šatny, zkušebny a kanceláře. Nový nátěr získají také všechny naše hrací plochy, například jeviště velkého sálu má 500 m², Studio Z má 70 m² a jeviště v divadelním klubu Dílna má 30 m²,“ dodal Milan Houžva.
První týden v srpnu také specialisté na výškové práce umyjí venkovní rámy a okna prosklené části hlavní budovy. Pro zajímavost – jde o 1574 m² plochy.

V uměleckých dílnách se také stále jede na plné obrátky a vzniká tam nová scéna do chystané inscenace Velký sešit pro Divadlo Petra Bezruče Ostrava.

„Dílny zajišťují nejen výrobu ke všem zlínským inscenacím, ale daří se získávat i lukrativní externí zakázky a vylepšovat celkovou soběstačnost divadla,“ zmínila mluvčí divadla Veronika Jurčová.

První premiérou následující sezony ve Zlíně bude tingl tangl Ovčáček miláček 31. srpna. (ex)

Autor: Marie Šidlová

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Výstava nejen hraček v Hulíně - v budově staré školy, kde je nyní také knihovna.

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Při třídění odpadu buďte pečliví, nabádá obec

ANKETA/ - „Třídění bioodpadu obyvatelé Tečovic vzali za své. Systém funguje. Máme z toho radost,“ říká místostarosta Tečovic Pavel Rapant. Ročně se v obci zpracuje kolem 300 tun bioodpadu. O toto množství se snižuje celková hmotnost ostatních komunálních odpadů v popelnicích, a tedy i náklady za jejich odvoz a ukládání na zlínské skládce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení