Fotbalové naděje Tescomy si poradili s Mladou Boleslaví

Dva pokutové kopy, stejný počet červených karet a diskutabilní gól v síti domácího družstva přinesl duel starších dorostenců. Vše podstatné se přitom událo po bezbrankovém prvním poločase. Vedení se ujali hosté po Kašparově trefě, před níž signalizoval asistent rozhodčího ofsajd, hlavní arbitr však na něj nedbal a akci nechal k nelibosti mladoboleslavské lavičky dokončit. „Chápu, že se soupeř rozčiloval. Stejná věc se nám stala v utkání s Teplicemi,“ poukázal trenér zlínské devatenáctky Jan Somberg.

Jeho svěřenci přidali pojistku z pokutového kopu, proti němuž Středočeši už neprotestovali. Domácí brankář navíc vyfasoval za úder protihráče červenou. Sám postižený Železník penaltu proměnil stejně jako za několik okamžiků i domácí tým. Hosté hubené vítězství udrželi, přestože deset minut před koncem byl vyloučený záložník Motal. „Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a předvedli disciplinovaný výkon,“ chválil Somberg svůj celek na webových stránkách Tescomy.

Spokojeností zářil i kouč sedmnáctky Milan Hanko, jehož soubor nedal Středočechům naději na bodový zisk. Hosté vedli už 3:0 a kromě přelomu poločasů měli hru zcela ve své moci. Hattrickem se blýskl útočník Pazdera, který ještě na jeden gól nahrál. „Ukázali jsme řadu pohledných kombinačních akcí a navíc jsme konečně prosadili v koncovce,“ připomněl Hanko předchozí střelecká trápení.

V dalším sobotním kole přivítají dorostenci Tescomy ostravský Baník, který patří v obou věkových kategoriích ke špičce soutěže. Starší jsou třetí, mladší pátí. (pf)

I. FOTBALOVÁ LIGA DOROSTENCŮ

MLADÁ BOLESLAV 19 – TESCOMA ZLÍN „19“ 1:2 (0:0).

Branky Zlína: 53. Kašpar, 75. Železník z pen. Sestava Zlína: Dostál – Kocián, Sokol, Macek, Kašpar – Mika, Bublák, Grygar (71. Řezníček), Motal, Železník (80. Červenka) – Hudák (52. Haloda). Trenér: Jan Somberg.

MLADÁ BOLESLAV 17 – TESCOMA ZLÍN 17 1:5 (1:3).

Branky Zlína: 6., 26. a 60. Pazdera, 25. Kurtin, 76. Šumbera z pen. Sestava Zlína: Zapletal – Zábojník, Jugas, Hájek, Čelůstka – Mezírka, Řepa, Pospíšil (70. Kutra), Šumbera – Kurtin (62. Starec), Pazdera (68. Cvešper). Trenér: Milan Hanko.