VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrátí Meziříčí dotace?

ZLÍNSKÝ KRAJ - Čtyři a půl milionu korun by mělo státu vrátit město Valašské Meziříčí, pokud v budově, určené kdysi pro děti, na Sokolské ulici nevznikne romské centrum vzdělávání a kultury. Budova chátrá, radnice se jí však vzdát nehodlá.

27.9.2007
SDÍLEJ:

Valašské MeziříčíFoto: DENÍK/archiv

Přestavbu opuštěné budovy bývalé stanice zájmových činností měla dotovat Demokratická aliance Romů. Peníze na tyto smělé plány však nemá. Na účtu jsou pouze finance poskytnuté z partnerského nizozemského města Bussum. Radnice získala objekt před dvěma lety bezplatně od státu. „Podmínkou ale bylo, že po dobu deseti let bude využívána jako centrum romské kultury a vzdělávání,“ připomněl mluvčí radnice Josef Beneš. Zatím se však nic neděje.

„Projekt je zpracován, nejasná je ale otázka financování stavebních úprav a provozu centra,“ vysvětlila místostarostka Dagmar Lacinová. Investorem úprav měla být Demokratická aliance Romů, na realizaci záměru v předpokládané hodnotě několika milionů korun ale nemá dost peněz. Peníze na úpravy budovy tak zatím chybějí. „Na zvláštním účtu je zhruba osm set tisíc korun, které na tento účel poskytlo partnerské město Bussum,“ uvedla místostarostka.

Dodavatel stavby ovšem s postojem radnice nesouhlasí. „Dohodli jsme se. Peníze budou a původní záměr s využitím budovy uskutečníme,“ oponoval včera z Varšavy představitel Demokratické alianceRomůPetr Tulia. Pokud by aliance svůj záměr nerealizovala, zvažuje radnice jiný způsob využití budovy. Podle všeho by zde mohla mít zázemí Charita.

Nicméně pro radnici nezrealizovat Romské centrum na Sokolské ulici znamená dostat se do nemalých problémů. Vrátit zpět finanční dotaci čtyři a půl milionu korun. „Smlouva je v tomto ohledu striktní. Nepochybně se ale pokusíme se státem dohodnout, aby z této podmínky slevil a svolil k využití bývalé stanice pro jiné, obecně prospěšné účely,“ uvedl místostarosta Valašského Meziříčí Jiří Pernický.

27.9.2007
SDÍLEJ:
Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Ilustrační foto

Tlak musí vytvářet trenéři a okolí, říká zlínský Jelínek

Dětství našich babiček připomíná muzeum hraček

FOTOGALERIE / Vyhozený kočárek na dvoře jedné kamarádky určený do sběru. Ten vzbudil před časem lítost u Andrey Miklasové z Hulína, slovo dalo slovo a kočárek záhy změnil majitelku. Nyní sympatickou maminku ročního chlapečka vyhledávají lidé z různých koutů naší země.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Dům U Slunce má na nádvoří novou fasádu

Historická budova domu U Slunce ve Valašských Kloboukách, v níž sídlí sociální odbor valašskoklobouckého městského úřadu a také úřad práce, absolvovala druhou část obnovy fasády.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení