VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Gymnázium zůstává krajské. Budoucnost deklarovali radní

Zlín - Zastupitelé Zlínského kraje v úterý rozhodli kromě dalších bodů také o svěření či nesvěření otrokovického gymnázia do rukou tamní radnice. Verdikt je takový, že gymnázium není v ohrožení, a tudíž není důvod jeho zřizovatelské funkce převádět.

16.12.2011 2
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/Nikola Synek

„Již před časem jsme dali gymnáziu garanci, že mu žádné slučování a rušení nehrozí. Tato deklarace je podle mě velmi luxusní, a gymnázium v Otrokovicích tak zvýhodňuje mezi ostatními školami,“ sdělil názor ještě před samotným hlasováním hejtman Stanislav Mišák.

K řečnickému stolku se před verdiktem dostala i zástupkyně zhruba sedmi tisícovek petičníků Helena Martínková.

„Zastupitelé Otrokovic si uvědomují zodpovědnost, kterou by převzetím museli nést, gymnázium však k městu neodmyslitelně patří. Proto tento nápad podpořilo i sedm tisíc lidí svým podpisem s vírou lepší stability a záruk, že bude škola nadále fungovat,“ sdělila Martínková.

Jako argument hejtman vyjádřil názor, že kdyby něco podobného gymnáziu opravdu hrozilo, celému procesu by rozuměl, takto jej však příliš nechápe.

„Když za někým přijdete a chcete po něm podpis na petici s varováním, že chce někdo gymnázium zrušit, tak to samozřejmě podepíše. Kdyby to byla pravda, podepsal bych také. Bohužel je to však jen fáma. Je potřeba si položit otázku, zda Otrokovicím šlo hlavně o záchranu nebo o převod zřizovatelských funkcí. Rada kraje deklarovala jeho zachování, a tak když zůstane škola pod námi, má garanci, kdyby byla v rukou města, nikdo by nemohl zaručit, jak by skončila třeba za rok,“ vysvětlil hejtman.

K jeho názorům se přidal i radní Josef Slovák, který má na kraji školství ve své kompetenci.

„Při spojování a rušení asi dvaceti škol v kraji jsme nevzbudili takovou vlnu emocí jako v tomto případě, a to jsme o zrušení gymnázia ani vůbec neuvažovali. Opravdu se divím, proč tato fáma vůbec vznikla,“ pověděl několik minut předtím, než se zastupitelé chopili tlačítek a rozhodli o setrvání gymnázia v rukou kraje, i když předtím ještě zamítli druhý upravený návrh zastupitele Pavla Horáka.

Na rozhodnutí krajského zastupitelstva zareagoval také starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Prioritou je podle něj zachování gymnázia, a tak rozhodnutí a deklaraci přijímá.

Čekají činnost kraje

„Zastupitelstvo Zlínského kraje sice vydalo nesouhlasné stanovisko k převzetí zřizovatelských funkcí ke Gymnáziu Otrokovice městem Otrokovice, současně však deklarovalo jeho zachování, což je pro nás významným signálem a ujištěním, že tomu tak skutečně bude. Naše snaha o zachování samostatného gymnázia v Otrokovicích tedy byla v tomto ohledu naplněna. I nadále však budeme usilovat, aby škola nebyla podfinancována a prošla nezbytnými úpravami, na které již dlouho čeká. V tomto směru očekáváme aktivitu Zlínského kraje,“ uvedl Budek.

Autor: Marek Houser

16.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení