Příchozí, kterých bylo o slunečném dni požehnaně, se tak mohli nejen napít známého léčivého pramene, ale koupit si i nejrůznější výtvory šikovných tvůrců a dozvědět se něco o dávných tradičních postupech výroby.

„Je to hezké, že se tady na Moravě ty zvyky ještě tak dodržují,“ poznamenala Marta Pavlíčková z Roudnice nad Labem.

Lázeňští hosté prý byli dobrými zákazníky. „Za půl hodiny jsem měla všechno vykoupeno,“ zasmála se perníkářka ze Slavičína Marie Hlavicová. Na akci byla podruhé. „Letos to je ještě vydařenější než minule. Ani jsem se neohlédla a všechny perníky byly pryč,“ doplnila Hlavicová.

Pohodovou atmosféru dokreslovala i cimbálová muzika Hora z Kunovic i slunce prosvítající prosklenou halou. „Je to tady opravdu příjemné. Lidé jsou velmi milí a moc se mi tu líbí,“ svěřila se Marie Kočišová z Vnorov, která na akci vystavovala figurky z kukuřičného šús­tí.

Sama se této činnosti věnuje více než deset let. „Naučila mě to moje tchýně Ludmila Kočišová, která je výrobou postaviček z kukuřičného šústí na Slovácku proslulá,“ poznamenala Kočišová.

Lidé se tlačili i u stánku s vyškrabovanými barevnými kraslicemi, u výroby proutěných košíků a tatarů nebo u řezbáře Jana Cvešpera. Ten co chvíli zatrylkoval na píšťalku, kterou právě vyráběl.

I dřevěné výtvory se lázeňským hostům líbily. Například Stanislav Hrachovec ze Znojma pořídil píšťalku pro vnuka. „Dám mu ji, až se vrátíme s manželkou z lázní domů. Moc se mi to tady líbí, je vidět, že se tady tradice ještě dodržují,“ prohodil muž.