VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradiště: proměna koupaliště na aquapark začala

Uherské Hradiště - Koupaliště v Uherském Hradišti, které je už dva roky zavřené, se v minulých dnech proměnilo v obří staveniště. Vznikne tam totiž aquapark.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Hradišťské koupaliště se během několika posledních dnů změnilo v jedno velké staveniště. Foto: Jitka Cilečková

„V rámci přípravy rekonstrukce a stavby aquaparku byly odstraněny objekty šaten, venkovního WC, strojovny a zázemí minigolfu,“ popsal Vlastimil Skála ze společnosti Aquapark Uherské Hradiště.

Stavební práce nejsou jednoduché. Například střecha starých šaten byla zhotovena z eternitu, který obsahuje nebezpečnou látku azbest. „Z tohoto důvodu musela firma postupovat při demontáži dle předpisů o nakládání s nebezpečnými odpady. Pracovníci museli mít speciální obleky a roušky,“ informoval Skála.

Po vybourání nevyhovujících staveb začne samotná stavba aquaparku. Zatím však není jasné, která firma ji bude provádět. „O výběrové řízení na dodavatele stavby byl poměrně velký zájem. Konkrétní údaje ovšem není možné sdělit, neboť výběrové řízení dosud nebylo ukončeno a členové komise jsou vázáni mlčenlivostí,“ vysvětlil vedoucího Ekonomického odboru Městského úřadu v Uherském Hradišti Vladimír Moštěk.

O nejvhodnější nabídce by mohlo být rozhodnuto do konce září. „Poté bude nutné dodržet zákonné odvolací lhůty a následně bude uzavřena smlouva. Neodvolá-li se některý z neúspěšných uchazečů, stavba může být zahájena po podpisu smlouvy,“ řekl Moštěk.

Vlastimil Skála si přesto myslí, že za rok už bude koupaliště otevřeno. „Termín dokončení celé této investiční akce je závislý na datu zahájení výstavby. V současné době lze předpokládat, že koupání v nově rekonstruovaném areálu v létě 2010 je reálné.“

Na nový aquapark se těší i obyvatelé Uherského Hradiště. „Koupaliště a hlavně krytý bazén v Uherském Hradišti mně chybí už proto, že studuji fakultu sportovních studií a postrádám možnost tréninku v plavání. Doufám, že aquapark otevřou co nejdřív a bude cenově dostupný studentům,“ prohlásila třiadvacetiletá Martina Kolajová.

Aquapark bude financován z prostředků města. „Pro financování kapitálových výdajů města v roce 2010, mezi které bude patřit i aquapark, je nyní vypsáno výběrové řízení na poskytnutí úvěru. Podíl nákladů hrazených z úvěru dosud není určen, neboť může být stanoven až po schválení celého rozpočtu na příští rok v zastupitelstvu města,“ informoval Moštěk.

Proto podle něj ještě není možné říci konečnou částku, která bude na rekonstrukci aquaparku potřeba. „Je však možné očekávat, že cena díla včetně projektové dokumentace, stavebního dozoru, dozoru bezpečnosti práce a podobně by se mohla pohybovat kolem dvě stě padesáti milionů korun,“ dodal Moštěk.

Z původního koupaliště bude zachován jen velký padesátimetrový bazén, který bude rozdělen příčně na dvě části. „V jedné polovině bude šest plaveckých drah, druhá polovina pak bude zaměřena na atrakce. V místech zbylých venkovních bazénů, které budou zrušeny, bude vybudován nový dětský bazének s atrakcemi, občerstvení a zázemí technologie na úpravu vody,“ doplnil Skála.

(cil)

12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rihards Bukarts (vpravo čelem) v lotyšském dresu v zápase s Ruskem na MS 2017

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Jak reklamovat koupený dům či byt

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

Nebe nad krajským městem v pátek podvečer ožilo pestrobarevnými balony. Hromadný start z Olomouce se už podruhé stal součástí balonové fiesty, která se o tomto víkendu koná na Bouzově na Olomoucku.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení