„Chtěl jsem syna zařadit do fotbalového výcviku, nicméně pak jsem se dozvěděl, že děti z Nedakonic jezdí trénovat do Zlechova. Vzhledem k tomu, že máme v obci krásné hřiště, považuji zbytečné cestování našich dětí za zbytečné a neúčelné,“ postěžoval si rodič, který sice zanechal své iniciály v redakci, z obav ze msty ze strany funkcionářů požádal o zachování anonymity.

Starosta obce Jiří Smělík tvrdí, že o systému trenérů mladých fotbalistů nic neví. Do modernizace hřiště ale svého času obec přispěla poměrnou částkou a je tedy, podle stěžovatelů, za chod areálu rovněž zodpovědná. „O tom, že by mladí fotbalisté museli cestovat na tréninky do Zlechova nic nevím. Pokud se týče našich investicí do hřiště, pak jsme financovali pouze zavlažování plochy,“ poznamenal Smělík.

Fotbaloví funkcionáři však kontroverzní systém tréninků nepopírají. „Trénink dětí z Tupes, Zlechova a Nedakonic jsme sloučili, proto je vozíme do Zlechova. Navíc většina dětí je právě ze Zlechova. Funguje to tak, že trenéři si děti vyzvednou a na tréninky je vozí. Vidím to tak, že tímto jednáním spíše situaci rodičům usnadňují, protože zákonným zástupců malých fotbalistů odpadají nemalé výlohy na přepravu dětí. Tento systém funguje už dva roky,“ argumentoval předseda Tělovýchovné jednoty Nedakonice Radek Balíček.

Hřiště v obci podle něj rozhodně neleží ladem. Slouží ke tréninkům dalším sportovcům a ke vzájemným utkáním.

Oslovení fotbaloví trenéři ale přístup svých kolegů za standardní nepovažují. „Úplně běžné to není. Takový systém, který souvisí s přepravováním dětí jistě není ideální. Pokud se tak ale rodiče dětí s trenéry takto domluvili, pak v tom nevidím problém,“ vyjádřil se fotbalový trenér Jiří Moravčík z Uherského Hradiště, který naopak za svými svěřenci do několika obcí Uherskohradišťska dojíždí.