VYBRAT REGION
Zavřít mapu

INFOGRAFIKA: Přivaděči prý stačí dva pruhy

Zlínsko /INFOGRAFIKA MAPKY/ - Místo čtyř pruhů pouze dva a dořešit vliv hluku zdopravy na okolí. To doporučuje pro stavbu přivaděče rychlostní komunikace R49 zFryštáku do Zlína odborný posudek.

7.8.2009 8
SDÍLEJ:

Oranžová barva naznačuje, kudy by měl vést přivaděč od rychlostní komunikace R49 z Fryštáku do Zlína. Foto: DENÍK/Ondřej Čaník

První část posudku vlivu na životní prostředí EIA je zaměřena na úsek přivaděče od napojení na připravovanou mimoúrovňovou křižovatku ve Fryštáku až po tu u kosteleckého mos­tu.

Dokument zpracoval držitel osvědčení o odborné způsobilosti Tomáš Bajer ze společnosti ECO ENVI CONSUL. „Ke stavbě vydáváme souhlasné stanovisko, investor by však měl splnit doporučení posudku,“ uvedl Bajer.

Současná dokumentace podle něj například nemá dostatečně vyřešený vliv hluku stavby na dané území a také na přírodní složky ekosystémů a na vodní hospodářství. „Navíc doporučujeme, aby místo čtyř pruhů byl přivaděč postaven jako dvouproudá komunikace s možností v budoucnu ji případně rozšířit na čtyři pruhy,“ sdělil Bajer.

Zlínský kraj zatím nezaujal k posudku žádné stanovisko. „Dokument jsme dostali teprve před pár dny. Teď nás čeká jeho důkladné pročítání. Pak se uskuteční veřejné projednávání, na kterém mohou vznést své připomínky i občané. Závěry dokumentace, posudku a připomínek z projednávání pak odešleme na ministerstvo životního prostředí, které nám posléze vydá buď kladné, nebo záporné stanovisko na náš záměr,“ řekl za odbor dopravy a silničního hospodářství Zlínského kraje Pavel Kavan.

#nahled|http://g.denik.cz/55/01/mapka_privadec_silnice_1_denik_flash_big.jpg|http://g.denik.cz/55/01/mapka_privadec_silnice_1.jpg|Přivaděč rychlostní komunikace R49 z Fryštáku do Zlína.#

Doplnil, že v případě kladného vyjádření začne kraj zpracovávat dokumentaci pro stavební povolení, v níž by měly být detailně zapracovány i doporučení z posudku.

K prostudování expertízy se nyní chystá i Sdružení pro ekologii Kostelec. „Jednou z našich snah bylo, aby byla silnice pouze dvouproudá, což podle mých informací doporučuje i EIA. Určitě se pak zúčastníme veřejného projednávání na kraji,“ poznamenal člen sdružení Milan Julina.

Podle plánů by měl přivaděč vést od křižovatky u pomníku padlých ve Fryštáku mezi dvě části Kostelce a pod hrází přehrady se napojit na stávající komunikaci.

S vedením přes Kostelec sice občanské sdružení nesouhlasilo, nicméně jeho členové byli ochotni udělat jistý ústupek. „V krajním případě bychom přistoupili na to, aby přes nás přivaděč vedl, ale pouze tehdy, pokud by kraj pro daný úsek schválil jeho zatunelování do země,“ řekl před časem člen sdružení Ivo Kovář.

Autor: Hana Minaříková

7.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení