VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jablka sebereme. Ale jen z cesty a chodníku

Zlín - Na otázky čtenářů Zlínského deníku v on­line rozhovoru odpovídal ředitel Technických služeb Zlín František Kostelník.

24.10.2009 1
SDÍLEJ:

Šéfem Technických služeb Zlín je František Kostelník.Foto: DENÍK/Matej Slávik

Prosím vás, pane řediteli, obracím se na vás s takovým možná trochu divným dotazem. Co mám dělat, když vidím, že je chodník znečištěný zvratky, koho se dovolat, aby to uklidil? Děkuji. Novotný
Dobrý den, pane Novotný, jako všechny činnosti i čištění chodníků je dle lokalit časově určeno - tzn., že pracovníci TS mají stanoveny úklidové rajony, kde provádějí strojní čištění chodníků. Některé úseky se provádí denně, jiné 1x/týdně, či 1x/14 dnů dle jejich zatřídění podle důležitosti. V případě, že v některé lokalitě se následný den po úklidu toto znečištění objeví, informujte o této skutečnosti dispečera TS Zlín, který zajistí dle možností úklid.

Dobrý den, pane řediteli, občas jedu kolem sídla technických služeb a zaráží mě, kolik odpadu je tam naskladněného. Nestíhají to na třídicích linkách roztřídit? Neuvažujete o tom, že by se třídilo třeba na víc směn? Děkuji za odpověď. je mi líto, že se lidé snaží třídit, a odpad se válí po sběrném dvoře. třídič
Dobrý den. Nashromážděný odpad na sběrném dvoře TS v Loukách je vždy řádně roztříděn a připraven pro další odběratele. Je samozřejmé, že nastávají určitá období (Vánoce, teplé letní měsíce), kdy se na dvoře tento odpad nakumuluje a jeho zpracování trvá delší dobu, než je obvyklé. Pokud se větší množství nedaří likvidovat v normální pracovní době, jsou pravidelně organizovány mimořádné směny v odpoledních časech či sobotách.

Zajímalo by mne, jak se popeláři chrání před nejrůznějšími infekcemi. Přece jen ten hnus, co bývá v kontejnerech, musí představovat značné riziko. zvědavec
Dobrý den. Pracovníci přicházející do styku s nebezpečnými odpady, a to nejenom pracovníci svozu, ale i pracovníci na sběrných dvorech, třídírně apod. musí být pravidelně preventivně očkováni. Toto jim naše společnost zajišťuje.

Zhruba před rokem jsem ve vašich řadách spatřila sympatického černocha. Zajímalo by mne, jak se k vám dostal, zda u vás ještě pracuje a jak jste s jeho prací spokojen? anna k.
Uvedený pracovník u nás opravdu pracuje, a to na dohodu o činnosti. Pochází z Angoly a stává se opravdu středem zájmu hlavně při pracech spojených se zimní údržbou. S jeho prací jsme spokojeni.

Přiznám se, že mne velmi přitahuje práce sekáče na takové té jezdící sekačce. Mám rád motokáry, a vaše sekačky se mi líbí. Co mám udělat pro to, abych se k této práci dostal? gorila
Dobrý den. Tuto práci v městě provádí odbor městské zeleně. V případě Vašeho zájmu se prosím kontaktujte přímo na tomto odboru.

Co hodláte dělat se stovkami pohňápaných jablek, které napadaly mezi paneláky na řadě míst Zlína? Páchne to tam a mně se to hnusí. Děkuji za odpověď grand
Dobrý den. Pokud se Váš dotaz týká jablek spadnutých na chodník nebo komunikaci – tyto bychom v rámci čištění měli zajistit my. Pokud se jedná o jablka spadlé na městskou zeleň - to bohužel neprovádí TS, ale je třeba se obrátit na odbor městské zeleně, která tuto činnost zajišťuje.

Dobrý den. Zajímalo by mne, jak bych měla postupovat v situaci, kdy si zlomím na namrzlém chodníku, který patří městu, nohu a budu několik týdnů, možná měsíců v pracovní neschopnosti. Kdo mi uhradí škodu a má vůbec cenu se o něco takového snažit? Díky Karin
Dobrý den, Karin. Samozřejmě nikomu nepřeji, aby ho taková událost potkala, ale v důsledku vzniku určité závady ve schůdnosti se to přihodit může. Pro tyto případy by měl být majitel chodníku nebo komunikace pojištěný. V případě Vašeho dotazu město Zlín takové pojištění zřízeno má a je možné pojistnou událost takto řešit. Je však nutné mít na zřeteli, že podobně jako u řidičů i u chodců zákon (č.13/97 Sb) posuzuje závadu ve schůdnosti jako takovou změnu ve schůdnosti, kterou nemůže chodec předvídat při pohybu přizpůsobeném dopravně-technickému stavu, povětrnostním situacím a jejich důsledkům.

On­line rozhovor s Františkem Kostelníkem v celém znění najdete na našem webu www.zlinskydenik.cz
24.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení