VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turisty z Východu láká jantarová stezka

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rusům lázně, Polákům církevní památky, Ukrajincům koně, obyvatelům pobaltských zemí řemesla, tyto atrakce Moravské jantarové stezky mají zvýšit počet východních turistů ve Zlínském kraji. Nový projekt je nejrozsáhlejším počinem spolupráce krajů Moravy na podporu cestovního ruchu.

9.11.2007
SDÍLEJ:

Malenovický hradFoto: DENÍK

Stezka by měla mít příznivý dopad na ekonomickou situaci Zlínského kraje. „Máme vynikající potenciál přírodní, kulturní i lidský, který dosud nebyl plně využívaný. Příliv zahraničních návštěvníků pomůže i drobným podnikatelům, ubytovnám, hotelům a gastronomickým zařízením zvýšit zisky,“ mínil předseda správní rady Centrály cestovního ruchu východní Moravy Josef Krůžela.

Moravská jantarová stezka je nově vybudovaná značka produktu, který zahrnuje atraktivní místa celé Moravy. „Název je inspirován historií. Už od dob neolitu se podle odborníků táhla přes Moravu stará obchodní cesta,“ osvětlila ředitelka Centrály cestovního ruchu Dana Daňová.

Na trase zahraniční návštěvníci poznají nejen zámky, hrady a muzea, ale ochutnají i místní kuchyni, vína, zahrají si golf nebo se projedou po okolí na kole.

Lákadly Zlínského kraje jsou například lázně Luhačovice, degustace likérů ve Vizovicích, návštěva větrného mlýnu a poutního chrámu ve Štípě, hřebeny Beskyd, Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm, vodní cesta Baťova kanálu, letecké muzeum v Kunovicích, soubor lidových staveb v Rymicích, ranč v Kostelanech nebo kroměřížské zahrady.

„Jde o výjimečný projekt, který je zaměřený na klienty z Ruska, Pobaltí, Polska a Slovenska,“ uvedl krajský radní pro cestovní ruch Jindřich Ondruš. Tyto země nebyly vybrány náhodně. „Přes pět měsíců jsme pečlivě zkoumali poznatky cestovních kanceláří, agentur, průvodců, dat z České centrály cestovního ruchu i Českého statistického úřadu,“ sdělila Daňová.

Ukázalo se, že je vhodné zaměřit se především na východní populaci. „Pro Rusy jsme jednou z nejoblíbenějších destinací, jedinou, která nemá moře. U pobaltských zemí má naše republika také dobré jméno. Bělorusové a Ukrajinci tudy často projíždějí autobusy,“ zdůvodnila výběr Daňová.

poláci prý jezdí nejraději k moři. „Dovolená na Moravě by však pro ně mohla být zpestřením. Je třeba je zbavit obavy, že jsou zde vnímáni negativně,“ zdůraznila.

Nabídka turistických atrakcí pak byla těmto národnostem šita na míru. „Rusové mají rádi lázeňství i historii. Poláci zase aktivní pohyb a církevní památky. Obyvatelé pobaltských republik se zajímají o řemesla a folklor. Ukrajince překvapivě přitahuje agrikultura a pobyty u koní,“ vyjmenovala Daňová.
Katalogy pobytů budou distribuovány do zahraničí. „Zúčastníme se veletrhů, kde oslovíme tamější zástupce kanceláří a tour operátory. Nabídku v daných zemích bude propagovat i zahraniční zastoupení Czechtourism,“ upřesnila Daňová.

9.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení