VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam se vydat za zábavou

Zlín - Kam se vydat za zábavou ve Zlínském kraji 5. prosince 2011

5.12.2011
SDÍLEJ:

Výstava betlémů v Horním RočověFoto: Deník/Mirka Strnadová

PONDĚLÍ 5. prosince

BESEDA S PROMÍTÁNÍM O BHÚTÁNU

Další z Cestovatelských večerů Šangri-la. Cestovatel Michal Thoma bude vyprávět o Bhútánu - zemi, které se pro její uzavřenost přezdívá Poslední Šangri-la. Bhútánský král dbá, aby množství cizinců nenarušilo tradiční kulturu tibetského buddhismu, která v hlubokých a obtížně dostupných himálajských údolích vzkvétá po celá staletí.

Kdy: 18.00

Kde: zámek, Zlín

ÚTERÝ 6. prosince

MIKULÁŠSKÉ ODPOLEDNE

Pro děti je připraven bohatý program doplněný o vystoupení multiinstrumentalisty Jiřího Stivína a dětského souboru z ateliéru Zebra pod vedením Markéty Kunstové. Nebudou chybět ani Mikuláš, čert a anděl.

Kdy: 17.00

Kde: hotel Baltaci Atrium, Zlín

ROZSVÍCENÍ STROMEČKU UTB

Děti i dospělí si mohou vyzkoušet zdobení perníčků nebo výrobu ozdob. Vzduch bude provoněný vánočním punčem. K poslechu hraje Valašský soubor písní a tanců Beskyd. Podvečer si zpříjemníme promítáním pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. Večer v Bloku 12 hrají Afterstrom.

Kdy: 16.00

Kde: budova U2, Univerzita T. Bati, Zlín

MY JSME MALÍ KOLEDNÍČCI

Doprovodný hudební program žáků a učitelů ZUŠ Uherské Hradiště k výstavnímu projektu Vánoce v galerii Vánoce v muzeu aneb půjdem spolu do Betléma.

Kdy: 17.00

Kde: Galerie Slováckého muzea, Uherské Hradiště

ZAHÁJENÍ VÝSTAVY NADĚŽDY ČANČÍKOVÉ OHLÉDNUTÍ

Zahájení výstavy kreseb a grafik zlínské výtvarnice. Výstava je věnována jejímu významnému životnímu jubileu.

Kdy: 17.00

Kde: Alternativa kulturní institut, Zlín

STŘEDA 7. prosince

VÁCLAV HUDEČEK A PŘÁTELÉ

První ročník nového koncertního cyklu Václav Hudeček a přátelé uzavře v pořadí již čtvrtý koncert. Půjde o vánoční koncert světového houslového virtuosa.

Kdy: 19.00

Kde: hotel Baltaci Atrium, Zlín

HOKEJ UTB vs. VÍDEŇ

Hokejový výběr zlínské UTB se postaví těm nejlepším hráčům vídeňské univerzity. Stane se tak již ve středu 7. prosince od 19 hodin na stadionu Luďka Čajky. „Čestné buly zápasu vhodí trojnásobný mistr světa Petr Čajánek. O hymny se postarají zlínští filharmonici,” sdělil kapitán domácího týmu Michal Rudecký.

Kdy: 19.00

Kde: stadion L. Čajky, Zlín

NA VÁNOCE DLÚHÉ NOCE

Předvánoční čtení, tvoření a hudba. Za zvuku vánočních příběhů a melodií si vyrobíme něco krásného na stromeček.

Kdy: 15.30

Kde: Masarykova veřejná knihovna, Vsetín

ČTVRTEK 8. prosince

VÝROČÍ GUSTAVA MAHLERA

Rok 2011 se nese ve znamení velkých oslav rakouského skladatele Gustava Mahlera, jehož místo narození je spjato s českými zeměmi. Na koncertě k výročí jeho narození zazní: V. Riedlbauch: Smrtelná ronda, J. Suk: Fantazie g moll, op. 24, G. Mahler: Symfonie č. 1 D dur. Sólista: Martina Bačová, housle. Dirigent: Stanislav Vavřínek.

Kdy: 19.00

Kde: Kongresové centrum, Zlín

ROCKOVÉ KOLEDOVÁNÍ

Koledování u stromečku se Svatým Plukem, Janem Gajdošíkem a jeho přáteli.

Kdy: 18.00

Kde: Galerie Slováckého muzea, Uherské Hradiště

MISS ZVÍŘÁTKO 2011

Do soutěže můžete přihlásit morčata, králíky, křečky, myši, želvy, nejedovaté hady, nejedovatý hmyz a pavouky. Přihlásit se můžete na e-mailovou adresu filip.mares@alcedovsetin.cz nebo osobně ve čtvrtek 8. prosince 2011, do 15 hodin v ALCEDU.

Kdy: 16.00 až 18.00

Kde: ALCEDO středisko volného času, Vsetín

PÁTEK 9. prosince

TICHÁ NOC S GENTLEMEN SINGERS

Dopřejte si chvíli klidu a rozjímání s nádhernou hudbou. Gentlemen Singers vás provedou předvánočním časem s radostí a citem. Vyslechnete duchovní skladby, adventní písně, české i světové vánoční koledy a cykly vánočních skladeb složených přímo pro Gentlemen Singers českými a zahraničními autory.

Kdy: 19.00

Kde: KD Klobučan, Valašské Klobouky

POPELKA ANEB JAK TAMBOR KE ŠTĚSTÍ PŘÍŠEL

Pohádkový muzikál v podání Dětského pěveckého sboru Comenius. Autor: Pavel Cmíral (rodák z Uherského Brodu), režie: Robert Bellan.

Kdy: 18.00

Kde: Dům kultury, Uherský Brod

SOBOTA 10. prosince

SNOWPORNING PARTY TOUR

Bude se promítat Pepe movie snowboardové video, seskládané ze záběrů od více jezdců z různých míst. Ve videu budou k vidění největší čeští srdcaři, povětšinou ti, co nebyli doposud v žádném českém videu. Afterparty s DJ Pauser a DJ DTonate (hiphop, funk, soul).

Kdy: večer

Kde: Golem club, Zlín

II. BENEFIČNÍ KONCERT ROTARIÁNÍ SVÉMU RODNÉMU MĚSTU

Účinkují Joel Bros, Barbora Valečková & Tomáš Lekeš, Collegium Classic. Výtěžek bude věnován Oblastní charitě Uherský Brod na zakoupení automobilu pro zdravotně postižené lidi.

Kdy: 17.30

Kde: Muzeum J. A. Komenského, Uherský Brod

MEDOVÝ DEN

Historie a současnost včelařství, prodej medu, medoviny, kosmetických přípravků, perníky a jejich zdobení a řada dalšího.

Kdy: 14.00

Kde: velký sál Společenského domu Sušil, Bystřice pod Hostýnem

ÚTERÝ 13. prosince

2. DOBROČINNÝ BAZAR NADĚJE

Darováním nebo koupí bižuterie, knih, hraček, gramodesek, kabelek, skla, porcelánu, oděvů, autodoplňků či známek i ubrousků přispějete na nákup speciálních matrací pro seniory či hudebních nástrojů pro mentálně postižené. Zapojte se i vy pro dobrou věc.

Kdy: 10.00 až 19.00

Kde: Masters of Rock Café, Zlín

STŘEDA 14. prosince

PŘEDVÁNOČNÍ DOBROČINNÁ AUKCE

Již pátý ročník dobročinné aukce, která má za cíl pomoci chudým obyvatelům Bangladéše. Pořádá občanské sdružení Samari ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati a se studenty Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně.

Kdy: 18.00

Kde: Baťova vila, Zlín

Kulturní servis

5.12.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení