VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kardiocentrum ve Zlíně bude

Zlín – Dobrou zprávu se v pátek v odpoledních hodinách nečekaně dozvědělo vedení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Na základě auditu, který se uskutečnil na půdě zdravotnické instituce letos na podzim, posvětilo ministerstvo ve Zlíně vznik kardiovaskulárního centra pro dospělé.

11.12.2009 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Miroslav Kucej

Znamená to, že se tam bude moci provádět řada náročných výkonů souvisejících s onemocněním srdce. S horkou informací přijel do krajského města osobně 1. náměstek ministryně zdravotnictví Marek Šnajdr.

„Minulý týden jsme rozhodli, že zlínské Baťově nemocnici statut kardiocentra druhého typu přiznáme. Z hlediska bodového hodnocení potřebných podmínek tomu nic nebránilo,“ informoval v pátek zástupce vlády. Rozhodnutí ministerstvo zveřejní ve věstníku, který se objeví na internetu v řádu několika dnů.

Podmínky, které byly ke zřízení kardiocentra nezbytné, se dotýkaly personálního, materiálového či například technického zázemí.

„Přesto, že jsme někde shledali nedostatky, věříme, že je vedení nemocnice v dohledné době odstraní,“ vysvětlil Šnajdr.

Jedná se podle něj například o doplnění akreditace na vzdělávání zaměstnanců, posílení počtu lůžek či zřízení týmu na cévní chirurgii.

„Zhruba do roka zkontrolujeme splnění těchto podmínek,“ sdělil.

Udělení statutu kardiovaskulárního centra pro dospělé není podle Šnajdra pouze prestižní záležitostí.

„Nemocnice díky tomu bude moci v brzké době zažádat o grant ve výši okolo padesáti milionů korun,“ podotkl. Peníze budou určeny na modernizaci a dovybavení oddělení poskytujícího kardiovaskulár­ní péči.

Jednou z podmínek nezbytných k plnohodnotnému chodu centra bylo pořízení angiolinky, druhé v Baťově nemocnici.

„Potřebné prostory dostavíme v prvním čtvrtletí příštího roku. Pracovat na angiolince začneme od dubna,“ sdělil přednosta interní kliniky zlínské nemocnice, kardiolog a řešitel projektu ustavení centra Čestmír Čihalík.

Podle ředitele Baťovy nemocnice Petra Pšikala je ustavení kardiocentra významným krokem k proměně nemocnice.

„Měníme se v instituci, která bude poskytovat regionální centralizovanou péči. Jde o vysoce specializované výkony, jako například zavádění kardiostimulátorů,“ řekl Pšikal.

Autor: Gabriela Dvorníková

11.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenér Robert Svoboda

Kouč Svoboda: Panika není na místě, nedůvěra nás motivuje

 Helena Kotopulu

Helenu Kotopulu srazilo při tréninku před Moraviamanem auto

ON-LINE rozhovor s kardiologem: přibývá mladších lidí s infarktem

Proč na střední a východní Moravě přibývá mladších lidí s infarktem? Jak jej poznat a jak se zachovat? Čím si přispíváme k srdečním potížím a jak jim předcházet? Může láska způsobit vysoký tlak či dokonce arytmii? Nejen na to se můžete ptát známého českého kardiologa Zdeňka Coufala, primáře z Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Nové jízdní řády MHD: autobus na Mladcovou pojede každou půlhodinu

Na zlínskou Mladcovou už nebudou zajíždět autobusy co hodinu, ale co půl hodiny. Kromě tradičního letního provozu spojů je doprava z Kudlova na Mladcovou hlavní změnou jízdních řádů MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice (DSZO). Platí od 1. července.

Lidé chtějí vidět, jak to tenkrát Andy dělal, říká grafik

Na sítotiskovém stroji stírá růžovou barvu a dokončuje tak potisk trička s obličejem Andyho Warhola. Tričko potištěné známou grafickou technikou si pak návštěvníci výstavy Warholových děl na zámku v Holešově mohou odnést domů. Restaurátor a grafik Lubomír Tomanec jim tričko vyrobí a natiskne motiv, který si zájemci sami vyberou.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies