VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kaskáda: někteří lidé ji nechtějí a brání se

Zlín - [ANKETA] Do 28. července má veřejnost možnost vznést připomínky k plánované stavbě společensko-obchodního centra Kaskáda v ulici Březnická ve Zlíně.Zákonné možnosti připomínkovat všechny fáze jednání o stavbě může využít každý občan. Obrátit se musí na krajský úřad.

25.7.2008 2
SDÍLEJ:

Plánované centrum na Březnické ve ZlíněFoto: DENÍK

Část obyvatel z ulic, které by byly stavbou nejvíce dotčeny, vytvořila občanské sdružení Klidná Březnická. „Děláme to z vlastního zájmu o životní prostředí a o Zlín. Chceme se účastnit všech fází procesu schvalování stavby a připomínkovat je. Investor, kterým je firma ECM, se snaží přesvědčit veřejnost, že vše je již rozhodnuto, ale je to právě naopak. Celá věc teprve začíná a veřejnost má možnost ji měnit,“ uvedl zástupce občanského sdružení Klidná Březnická Miroslav Mach.

Sdružení je však jen jedním ze subjektů, které mají zájem se k projektu vyjádřit. „Připomínek bude celá řada. Ty se postoupí nezávislému posouzení vlivů na životní prostředí procesem EIA a další postup bude následovat. Vypracování jiných variant jsme investorovi pouze doporučili,“ informoval mluvčí Zlínského kraje Patrik Kamas.

Lidé žijící v bezprostřední blízkosti plánované stavby, nejsou úplně zajedno. „Bojím se hlavně velkého hluku a prašnosti. Domy tu stojí přímo u silnice a už teď stačí, když přejede nějaké větší auto a v domě je rámus. Kladem by mohla být nová pracovní místa, ale na druhou stranu si myslím, že druhé Zlaté jablko v centru nepotřebujeme,“ řekla Jarmila Heroldová, která žije v Mostní ulici.

Více pozitivního vidí na Kaskádě Eva Malíková z ulice Na Vyhlídce. „Myslím, že je to skvělý projekt. Zlín je potřeba víc rozvíjet, aby se stal opravdovou krajskou metropolí,“ uvedla Malíková.

Sdružení Klidná Březnická uspořádalo právě v částech, kterých by se měla stavba dotýkat, podpisovou akci. „Žádáme o odmítnutí dokumentace EIA. Chceme po investorovi, aby zpracoval další varianty projektu i pro jiné lokality ve Zlíně, například Jižní Svahy nebo areál Svitu. Akce trvá do 28. července, tentýž den pak odevzdáme podpisy na krajském úřadě. Už loni nás podpořilo 555 lidí z okolí plánované stavby, letos si myslím, že toto číslo ještě překonáme,“ informoval Mach.

Investor však i přes protesty řady lidí neočekává žádné výraznější komplikace, které by mohly plány zmařit. „Nic nenasvědčuje tomu, že by projekt neměl být realizován. Každý podobný záměr musí projít procesem schvalovacích procedur. V našich plánech je počítáno i s možným odvoláním protistran, jde o klasický proces,“ uvedla mluvčí developerské společnosti ECM Zuzana Doležalová.

Společensko-obchodní centrum Kaskáda Zlín má být jedním z nejmodernějších obchodních a kulturních projektů na Moravě. Stát by mělo ve svahu pod zimním stadionem, u ulice Březnická. Ve čtyřech kaskádově odsazených nadzemních a třech podzemních podlažích má být k dispozici přes 120 obchodních, restauračních, sportovních a společenských jednotek.

Multifunkční centrum o rozloze více než třicet tisíc metrů čtverečních nabídne až šest set bezplatných parkovacích míst. V centru jsou plánovány i kavárny, dětské koutky, fitness a welness centrum a restaurace.

Igor Dostál

Jste pro vybudování dašího centra na Březnické?

Ano.

34 %

Ne.

65 %

Je mi to jedno.

1 %

Hlasovalo: 74

Anketa byla ukončena

25.7.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Dělníci v Otrokovicích opravují chodník v části Trávníky, který je ve směru příjezdu od Kauflandu. Stávající dlažbu kompletně odstraňují.
5

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Balóny nad Olomoucí.
46

FOTO, VIDEO: Balonová show ozdobila nebe nad Olomoucí. Podívejte se

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby? Nejen na to se můžete ptát vedoucí fyzioterapeutky Kroměřížské nemocnice Pavly Zemanové. Odpovídat vám bude středu 23. srpna v čase od 10 do 11 hodin.

AKTUALIZUJEME

Déšť krajské dožínky nepokazil, v průvodu se sešlo osm stovek lidí

Osm stovek krojovaných účastníků průvodu, dožínkové věnce pro hlavního hospodáře v kraji a samozřejmě bohatý doprovodný program: i letošní oslava sklizně se v Kroměříži o uplynulém víkendu vydařila.

Zoo se raduje z dalších mláďat

Chovatelé ve zlínské zoo mají další důvod k radosti. Početná šedesátičlenná kolonie plameňáků růžových se rozrostla o čtyři mláďata. Malí plameňáci se vylíhli na začátku července a díky skvělé péči rodičů zdárně prospívají. Stejně úspěšně se daří i dvěma malým samečkům u lemurů kata.

Pamětník Jiskry Otrokovice v první lize. Byl to malý zázrak, vzpomíná Gajdůšek

Už jsou v zapomnění. Většina z nich ani nežije. Byli to přitom oni, kdo před 53 lety do Otrokovic přinesli slávu. Na malém stadionku se na škváře kopala první liga. V sezoně 1964/1965 jezdily do míst současného moderního sportovního areálu na Baťově hvězdy tehdejší doby Tomáš Pospíchal, Andrej Kvašňák, Josef Masopust nebo Ivo Viktor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení