VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem nemocnice se bude znovu jezdit v obou směrech

Zlín - /ROZŠÍŘENO/ Opětovného zobousměrnění Havlíčkova nábřeží vblízkosti zlínské Krajské nemocnice Tomáše Bati (KNTB) se možná už od ledna dočkají obyvatelé a návštěvníci krajského města. Vrátit stávající dopravní značení, které umožňuje pouze jízdu jedním směrem na ulici Pekárenskou, do původního stavu, chtějí zlínštíradní.

10.12.2008 4
SDÍLEJ:

Problematická dopravní situace u Krajské nemocnice ve Zlíně.Foto: Repro:Deník

Na jednosměrnou ulici v okolí nemocnice jsou řidiči odkázání přibližně půl roku.

„V létě provedená změna přinesla z pozitivního hlediska pouze další parkovací místa, ale za cenu výrazných negativních vlivů v jiných částech města. Proto jsme se rozhodli o navrácení původního stavu,“ sdělil náměstek primátorky Miroslav Šenkýř.

Zobousměrnění by se podle zlínské primátorky Ireny Ondrové mohli lidé dočkat možná už k 1. lednu.

„Chystáme se podat žádost na dopravní inspektorát Policie České republiky. Reagujeme na obrovskou nevoli občanů, obzvlášť z části Příluky a přilehlých částí města Zlína,“ zdůvodnila primátorka. Jak objasnila mluvčí zlínské policie Jana Bartíková, dopravní inspektorát vypracuje pro radnici posudek, ale rozhodnutí o změně zůstává na úřadu.

Parkování si má vyřešit kraj

Primátorka tvrdí, že město na sebe vlastně převzalo řešení problému s parkováním za krajskou nemocnici. V jejím okolí nechalo pokácet staré topoly, kde vznikly nové možnosti na stání. Desítky parkovacích míst tam ovšem přibyly také díky zjednosměrnění Havlíčkova nábřeží.

„Vyšli jsme nemocnici vstříc a nakonec se to obrátilo proti nám. Takže to vrátíme zpátky, a spíše vyvineme tlak na kraj, aby řešil jako zřizovatel dopravu a parkování týkající se nemocnice svými prostředky,“ zdůraznila primátorka.

Přesto, že obousměrný provoz bude platit možná už od nového roku, budou městští a krajští radní společně zasedat až v polovině ledna. Tam se bude jednat o dalším řešení dopravy a parkování v blízkosti nemocnice.

Zlínská radnice se chystá apelovat na představitele kraje, aby postavili v blízkosti nemocnice vícepodlažní parkovací dům alespoň pro zaměstnance, čímž by se podle ní odlehčilo parkování na nábřeží.

Za možnou variantu považuje magistrát také placená místa, jak je tomu v jiných městech, aby někteří lidé neužívali prostory na celý den. Dopravu by potom podle něj odlehčil v této lokalitě také nově postavený most přes řeku Dřevnici.

Jak objasnil mluvčí Krajského úřadu Patrik Kamas, v generelu rozvoje nemocnic kraj deklaruje, že v blízkosti KNTB parkovací dům postaví, a to pro čtyři stovky automobilů.

Kdy, to zatím není podle radní pro zdravotnictví Hany Příleské úplně jasné.

„V následujících měsících provedeme revizi generelu rozvoje nemocnic, takže o tom budeme ještě jednat,“ uvedla Příleská.

Pokud se na Havlíčkovo nábřeží vrátí obousměrný provoz, bude třeba řešit podle člena představenstva KNTB Jiřího Procházky úbytek parkovacích míst, jež zjednosměrněním nábřeží vznikla.

„Zrušení jednosměrky znovu způsobí dopravní chaos v bezprostředním okolí naší nemocnice. Je to další nekoncepční krok a nové představenstvo krajské nemocnice s ním nebylo seznámeno. Nevíme ani, že by předchozí představenstvo o něm jednalo,“ sdělil Procházka.

Záchranáři budou rychlejší

Potěšeni jsou naopak krajští záchranáři.

„Určitě změnu přivítáme. Při výjezdech jsme museli jezdit přes areál nemocnice nebo směrem na Příluky a protáhly se tak dojezdové časy. Průjezd ve špičku nábřežím navíc vůbec nebyl dobrý, jelikož silnice byla často ucpaná,“ vysvětlil mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Petr Olšan.

Zobousměrnění v okolí nemocnice vítá například i osmadvacetiletý řidič Jiří Šarman ze Zlína.

„Bylo na čase, protože to byl podle mně naprostý nesmysl, zřídit tam jednosměrku. Nechápu, proč jsem musel objíždět takovou trasu, abych se dostal zpátky do centra,“ poznamenal Šarman.

Jak objasnil mluvčí Krajského úřadu Patrik Kamas, v generelu rozvoje nemocnic kraj deklaruje, že v blízkosti KNTB parkovací dům postaví, a to pro čtyři stovky automobilů. Kdy, to zatím není podle radní pro zdravotnictví Hany Příleské úplně jasné.

„V následujících měsících provedeme generel rozvoje nemocnic, takže o tom budeme ještě jednat,“ uvedla Příleská.


Autor: Marie Šidlová

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení