VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj finančně pomůže pěti obcím z Kroměřížska s územními plány

KROMĚŘÍŽSKO - Další obce z kroměřížského regionu se připravují změnit své územní plány. Některé na zpracování nové projektové dokumentace dokonce využijí dotace Zlínského kraje. Mezi pětadvaceti obcemi, které kraj podpoří, je i pět vesnic z Kroměřížska. Úřad mezi žadatele rozdělí celkem tři miliony korun.

10.7.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

„Projekty vybraných uchazečů již doporučila krajská rada ke schválení. Podpora kraje nepřesáhne osmdesát procent nákladů jednotlivého projektu. Do dotačního programu se přihlásilo sedmatřicet obcí z celého kraje,“ informoval mluvčí krajského úřadu Patrik Kamas s tím, že zastupitelstva peníze použijí k zaplacení prací odborných firem a projektantů.

Jeden z nejvyšších příspěvků na zpracování územního plánu vůbec, a to sto padesát pět tisíc šest set korun, získaly od Zlínského kraje Pačlavice. „Souvisí to s naší rozlohou. Katastrální území obce a jejích obou částí se rozkládá na více jak patnácti stech hektarech. Zpracování jako takové nás bude dohromady stát skoro tři čtvrtě milionu korun. Čekáme jen na dotaci, abychom na tom mohli začít pracovat,“ sdělil starosta Pačlavic Pavel Čech. Mezi dalšími obcemi z Kroměřížska, které kraj podpoří, jsou Střížovice, Troubky-Zdislavice a Střílky, jenž dostanou po sto tisících, a Počenice-Tetětice, které obdrží dotaci ve výši sto třicet sedm tisíc šest set korun.

„Koncept plánu už máme vyhotovený. Příspěvek použijeme na třetí etapu zpracování územního plánu,“ dodal starosta Střílek Milan Endlicher.
Územní plánování je dlouhodobý proces, který obce připravují nezávisle na sobě i několik let a který je pak závazný pro výstavbu v lokalitách. Zastupitelstva jej schvalují, jakmile se nakupí potřeby nebo se změní plány obce.

„Těmito změnami lokality prochází jednou za čas. Kraj se rozhodl, že některým zejména malým vesnicím usnadní toto zpracování dokumentů. V průběhu čtyř let jsme podpořili asi už stovku,“ dodal krajský mluvčí Kamas. V loňském roce v tomto programu podalo na kraj žádost dvacet obcí, z nichž byly všechny podpořeny.

10.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve středu ve Zlínském deníku: prvňáčci ze ZŠ Tečovice, Provodova a Halenkovic

Natáčení v Kroměříži. Ilustrační foto

Kraj chce vrátit filmaře do regionu, vytvořil program na podporu filmu

Posnídal termix s rohlíkem. Pak Bartoš nastřílel pět branek

Vyspal se, posnídal termix s rohlíkem a šel na věc. Výsledek? Pět gólů.

Výstava obrazů Františka Chmelaře ve Zlíně: malíř, který psal básně

Galerie Václava Chada na zlínském zámku vystavuje obrazy Františka Chmelaře. Expozice „Malíř, který psal básně“ představuje Chmelařovu krajinnou i figurální tvorbu. Doplňujícím prvkem je pak autorova osobní korespondence.

Nejlepší sociální pracovníci v kraji: sedm žen a jeden muž

Marie Dostálková se dostala k sociální práci přirozeně: její maminka narozená v roce 1920 docela běžně chodila po dědině a pomáhala jakékoliv sousedce, babičce a pak i jejím čtyřem dětem.

Učitelé: Dokud platy nezvýší, nevěříme tomu

„Vidina malého platu nás neodradila. Je to spíše práce o tom, jestli vás to baví, či ne,“ říká pro Deník čtyřiadvacetiletá učitelka Alena Hiršová z Napajedel. Letos v červnu ukončila studium na olomoucké univerzitě, obor učitelství pro první stupeň, a v září nastoupila coby učitelka do 2. základní školy Napajedla, kam sama coby školačka chodila.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení