VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kříže i medaile: kdo je od bojovníků obdržel?

Zlínsko – Za podporu Českého svazu bojovníků za svobodu, šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa či efektivní činnost při organizaci vzpomínkových akcí a za dlouhodobou péči o bývalé vojáky a vojenské veterány. Nejen za to byla ve čtvrtek ve Zlíně předána ocenění v podobě Záslužných křížů a medailí II. stupně od představitelů Českého svazu bojovníků za svobodu, kteří si letos připomínají 70 let od svého založení.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Zleva Vladimír Kruliš; Ondřej Andrys ; Tomáš Zatloukal; Stanislav Mišák; Jaroslav Vodička; Radek Henner ; Miroslav Adámek (primátor Zlína) a Oldřich Hájek. Další z oceněných se slavnostního aktu nezúčastnili ze zdravotních důvodů či pracovní vytíženosti. Foto: DENÍK/Barbora Štáblová

Mimořádnost akce konané v pětihvězdičkovém Hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně podtrhlo vystoupení věhlasného souboru Boni Pueri a předního českého hudebníka Felixe Slováčka.

ZÁSLUŽNÝ KŘÍŽ

Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje (již držitel medailí Českého svazu bojovníků za svobodu III., II. a I. stupně )
Za dlouhodobou a výraznou podporu činností Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS), za dlouhodobou popularizaci národních odbojových aktivit v průběhu druhé světové války na území Zlínského kraje (zejména na Valašsku), za dlouhodobou, laskavou a citlivou péči o válečné veterány a bývalé partyzány ze Zlínského kraje, za důsledný přístup v oblasti bezpečnosti a krizového řízení a za podporu profesionálních i dobrovolných složek Integrovaného záchranného systému na území Zlínského kraje, za zásluhy v oblasti podpory svobody a demokracie a za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa.

Tomáš Zatloukal, ústřední školní inspektor (již držitel medailí Českého svazu bojovníků za svobodu III., II. a I. stupně a Záslužného kříže Mezinárodního řádu Křižovníků s červeným srdcem)
Za dlouhodobou a výraznou podporu činností ČSBS, za dlouhodobou podporu posilování národní hrdosti, lidské důstojnosti a rovnosti občanů, za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobou a záslužnou práci v oblasti výchovy a vzdělávání v tématech národního boje za svobodu, v tématech obrany svobody a demokracie a také v oblasti výchovy a vzdělávání v bezpečnostních tématech.

Ondřej Andrys, náměstek ústředního školního inspektora (již držitel medailí Českého svazu bojovníků za svobodu III., II. a I. stupně a držitel Záslužného kříže Mezinárodního řádu Křižovníků s červeným srdcem)
Za dlouhodobou a výraznou podporu činností ČSBS, za dlouhodobou podporu posilování národní hrdosti, lidské důstojnosti a rovnosti občanů, za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobou a záslužnou práci v oblasti výchovy a vzdělávání v tématech národního boje za svobodu, v tématech obrany svobody a demokracie a také v oblasti výchovy a vzdělávání v bezpečnostních tématech.

Miroslav Lukšík, generální ředitel, Pozemní stavitelství Zlín (již držitel medailí Českého svazu bojovníků za svobodu III., II. a I. stupně )
Za dlouhodobou a výraznou podporu činností ČSBS, za dlouhodobou, nezištnou a výraznou spolupráci při organizaci vzpomínkových akcí, za zásluhy v oblasti podpory svobody a demokracie a za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa.

MEDAILE II. STUPNĚ

Miroslav Adámek, primátor Zlína
Za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů.

Ondřej Běták, náměstek primátora Zlína
Za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů.

Radek Henner, ředitel Krajského vojenského velitelství Zlínského kraje
Za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů, za výrazné zásluhy v oblasti bezpečnosti občanů, za dlouhodobou a efektivní činnost při organizaci vzpomínkových akcí a za dlouhodobou péči o bývalé vojáky a vojenské veterány.

Vladimír Kruliš, zástupce ředitele odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky
Za dlouhodobou a záslužnou podporu činností Českého svazu bojovníků za svobodu, za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů a za dlouhodobou popularizaci národního boje za svobodu.

Milan Kladníček, předseda Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. m. Prahy, ředitel Městské policie Zlín
Za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů a za zásluhy v oblasti bezpečnosti občanů.

Oldřich Hájek, docent Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně
Za dlouhodobé šíření humanistických myšlenek zakladatelů Československa, za dlouhodobé postoje směřující k obraně svobody, demokracie, lidských práv a principů rovnosti občanů a za dlouhodobou propagaci myšlenek svobody a demokracie v oblasti výchovy a vzdělávání. ⋌(ex)

Autor: Redakce

22.4.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Lukáškovi zjistili leukémii v pěti letech.
2

Lukášek z Uherského Hradiště bojuje s leukemií. Kostní dření můžete pomoct i vy

Kriminálka muže dopadla až v Thajsku

FOTOGALERIE / Vsetínští kriminalisté se podíleli na vypátrání muže, který se před vězením ukrýval osm let. Dvaačtyřicetiletého podvodníka zadrželi v Thajsku.

Kopeckého určitě nepotrápím, je skromný Kresta

ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.

Zastávka Školní zůstane další týdny v provizorních podmínkách

Náhradní stanoviště zastávky MHD Školní ve Štefánikově ulici ve Zlíně před budovou Kongresového centra budou muset cestující využívat nějakou dobu ještě i po skončení prázdnin, jakkoli se s tím nepočítalo. Investorovi se původní termín rekonstrukce této zastávky nepodaří dodržet.

V areálu kovošrotu v Tlumačově hořela vyřazená cisterna

Požár staré nádrže cisterny v areálu kovošrotu řešili ve středu hasiči v Tlumačově. „Podle oznamovatele došlo při rozřezávání nádrže ke vznícení zbytků asfaltu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení