VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli komplikacím uzavírají Slovenskou ulici. Linka 3 do konce srpna mění trasu

Zlín - Od pondělka až do konce srpna si musí obyvatelé zlínské Lesní čtvrti zvyknout na další změny v trase trolejbusové linky číslo 3. Důvodem jsou pokračující práce, horní části ulice Slovenská, kde se vyskytly určité komplikace a silnici je nutné od pondělka uzavřít i pro MHD.

2.8.2016
SDÍLEJ:

Kvůli komplikacím uzavírají Slovenskou ulici. Linka 3 do konce srpna mění trasuFoto: DENÍK/repro

„Řešení, jak zajistit pokračování provozu MHD pro obyvatele Lesní čtvrti i v době úplné uzavírky části Slovenské, bude značně komplikované, ale nepochybujeme o tom, že to bude pro cestující v MHD lepší než úplné přerušení dopravy, které by jinak hrozilo.

Pro nás bude velmi důležité, aby byla původní silnice po rekonstrukci zprovozněna již od 1. září. Hustý provoz školních spojů včetně kloubových vozidel, který s sebou v této lokalitě přináší školní rok, už by nebyl na objízdných trasách myslitelný," uvedl ředitel Dopravní společnosti Zlín Otrokovice Josef Kocháň.

Dopravní omezení

Trasy trolejbusových linek 3 a 13, které normálně jezdí na Lesní čtvrť, budou od 1. srpna do konce prázdnin změněny (viz plánek). Na Lesní čtvrť bude jezdit v intervalu 25 minut náhradní autobus o délce 10,5 metru.

Ve směru na Lesní čtvrť bude označen jako linka 13 a jeho počáteční zastávkou bude Školní. Za zastávkou Lazy-škola odbočí autobus před uzavřenou částí ulice vlevo do ulice Pod Vrškem a poté pojede ulicí Příkrou až na původní točnu Lesní čtvrť.

Po zastavení na točně autobus s pozměněným linkovým označením 13m odbočí doprava do ulice Lesní čtvrť III a bude se vracet nepojmenovanou ulicí mezi obytnou zástavbou a lesem.

Před uzavřenou částí Slovenské ulice odbočí autobus vlevo do ulice Lazy VI a potom doprava do ulice Pod Vrškem, ze které se napojí na svou běžnou trasu po Slovenské ulici.

V centru Zlína ukončí autobus linky 13m svou jízdu na zastávce Náměstí Míru. Zastávky Náměstí Práce a Sportovní hala budou na této lince zrušeny. Rovněž bude zrušena dosavadní provizorní zastávka Lesní čtvrť III u areálu gymnázia.

„Objízdné trasy úzkými uličkami budou pro autobus MHD a naše řidiče velmi náročné. Prosíme motoristy, aby v nich důsledně dodržovali dopravní značení a zákaz zastavení, protože jinak neprojedeme," řekl hlavní dispečer DSZO Josef Polách.

Na zastávce Náměstí Míru budou moci cestující z linky 13m přestoupit do trolejbusů linky 3, která jezdí do Louk. Zpátky z Louk bude trolejbus jezdit s označením 3z pouze na zastávku Školní. Jenom několik večerních spojů bude vedeno přímo z Lesní čtvrti až do Louk a naopak.

Aby cestující nebyli tímto opatřením tarifně znevýhodněni, pro přestup mezi linkami 3 a 13 na zastávkách Školní nebo Náměstí Míru se budou uznávat i jinak nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu.

Autor: ČTK

2.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sraz trucků ve Zlíně,  Výstava v Hradské ulici ve Zlíně.
19

Na Truck srazu se bude i grilovat

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

ON-LINE ROZHOVOR BYL UKONČEN / Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník odpovídal na dotazy čtenářů Deníku

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení