VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé rádi obdarovávají své blízké anonymně

ZLÍN - Když začínala před rokem a půl podnikat, vzala si v práci týden dovolené a házela lidem do schránek své vizitky. Osobně také navštěvovala zlínské firmy a prezentovala jim svou nabídku. V současné době má Ekologická kurýrní služba Lenky Sýkorové ze Zlína průměrně dva zákazníky týdně, sama majitelka slyší na jméno Sýkorka.

2.8.2007
SDÍLEJ:

...růže z papíru.Foto: DENÍK/Liba Mátlová

Komu se nechce vyzvednout například léky z lékárny, jídlo z oblíbené restaurace nebo kabát z čistírny, nemusí zoufat. „Od toho jsem tady já. Kromě toho doručuji také balíčky a dárky z jednoho místa na druhé,“ upřesňuje Lenka Sýkorová. Její nejčastější zákazníci jsou prý lidé, kteří chtějí překvapit své blízké. „Nabízím také anonymní roznášku, která je velmi oblíbená. Pokud chce někdo obdarovat svého známého a nechce, aby o tom věděl, zavolá mi a já už se o to postarám,“ doplňuje.

A jak říká sám slogan – ze stolu na stůl, z hodiny na hodinu, kilo za kilo. „Cena je závislá na hmotnosti zásilky, která nesmí přesáhnout pět kilogramů,“ uvádí majitelka.

Jak už napovídá název firmy, buď chodí pěšky, nebo jezdí na kole a ve výjimečných případech využije městskou hromadnou dopravu. Klienta vždy informuje o času doručení zásilky i reakci obdarovaného. Nápad začít podnikat nosila v hlavě Lenka Sýkorová už dávno. „Odhodlala jsem se k tomu až tehdy, když jsem začala být nespokojená ve svém zaměstnání,“ vzpomíná. „Všude ve městech jsem viděla běhající kurýrní poslíčky a řekla si, proč to nezkusit i ve Zlíně. Sídlí tady spousta firem a navíc mi nahrála neuspokojivá dopravní situace na trase Zlín – Otrokovice,“ popisuje majitelka své začátky před rokem a půl.

Lenka Sýkorová roznáší zásilky pěšky nebo na kole. Auto vůbec nepoužívá

Pomocnou ruku jí podalo Asistenční centrum Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně, které zaštiťuje projekt Pomáháme ženám podnikat. „Tam mi poradili hlavně s legislativou a nasměrovali mě dál,“ vysvětluje Sýkorová.

„Původně bylo mým cílem mít několik stálých klientů, větších společností a samozřejmě naučit využívat kurýrní služby i obyčejné lidi. Dělali by si vzájemně radost a já bych jim to mohla zprostředkovávat. A to se mi podařilo,“ libuje si majitelka.

Lenku Sýkorovou je možné potkat nejen při roznášce, ale také v prodejně domácích potřeb ve Zlíně, kde stále pracuje jako prodavačka. „Při podnikání mám i stálé zaměstnání, samotnou živností bych se neuživila. Ale přestože zakázek není mnoho, baví mě to a dělám to pro radost,“ říká.
A jak jde skloubit dvě práce dohromady? „Jednoduše,“ vysvětluje majitelka. „Balíčky rozvážím před začátkem pracovní doby kolem osmé ráno, v polední hodinové pauze nebo až skončím. Přes prázdniny mi pomáhá i devatenáctiletá dcera,“ sděluje.

2.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Nový vzdělávací komplex podle návrhu architektky Jiřičné bude hotov v říjnu

Stavba nového Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati na Štefánikově ulici ve Zlíně se chýlí ke konci. Již za dva měsíce, v říjnu letošního roku, má být dokončena a zkolaudována.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení