VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Luhačovice mění směr. Chtějí lákat mladé lidi

Luhačovice - Luhačovice vhodné jen pro sezonní lázeňské pobyty seniorů? Tak to už brzy nebude pravda. K rázným krokům a velkým změnám se rozhodli mladí podnikatelé z Luhačovic, kteří se spojili pod značkou s názvem Resort Luhačovice. Hlavní poselství této iniciativy je pozvednout město na vyšší úroveň a vybudovat celoroční moderní turistickou destinaci pro všechny věkové kategorie.

14.5.2012
SDÍLEJ:

Resort - Luhačovice před hotelem Radun zleva Roman Kašpar,Jiří Dědek,Marian Ležák, Dana Daňová,František Hubáček,Jan Šumšál,Roman Taťák,Ondřej Daža a Marek NesázelFoto: DENÍK/Jan Karásek

Podnikatelé spojili své síly a založili Resort Luhačovice. Jeho hlavním úkolem je zejména pozvednout úroveň města a přitáhnout turisty

„Už dávno neplatí, že Luhačovice rovná se lázně. Veřejnost by město měla vnímat v širším měřítku," říká jeden z iniciátorů vzniku Resortu Luhačovice Roman Taťák.

Podle mladých hoteliérů je třeba změnit směřování města nejen kvůli moderním trendům v cestovním ruchu, ale také kvůli změnám v legislativě. Ta totiž rozsah lázeňské péče hrazené z veřejného zdravotního pojištění značně omezuje.

Do Luhačovic vždy podle tamního starosty Františka Hubáčka jezdili spíše starší lidé a právě to je prý potřeba do budoucna změnit. „Chceme sem dostat všechny věkové skupiny. Zaměření na mladší kategorii je výhodné v tom, že tito lidé v produktivním věku si budou schopni zaplatit samoplátecký pobyt, a přijedou tedy do Luhačovic skutečně relaxovat," zdůvodnil svou podporu iniciativy Hubáček.

„Tak jako se dříve lázeňství snoubilo s pohodou a pasivitou, tak moderní forma relaxace má návaznost na zábavu s aktivitou. Snažíme se o rozšíření nabídky služeb se zaměřením na rodiny s dětmi, mladé páry i aktivní seniory. Tomu odpovídá i náš květnový veřejný cyklo výjezd po nově značených trasách v okolí Luhačovic, nebo červnový funny zábavný den pro celou rodinu s prvky andrenalinu. Pro velké i malé návštěvníky budou připraveny atrakce jako je paintball, airsoftová střelnice, čtyřkolky, zorbing, luky, kuše, armwresling, různé další soutěže a pro nejmenší vystoupení Michaly Nesvatby," uvedl Marian Ležák, iniciátor RESORTU LUHAČOVICE a radní.

Pro turisty chystají celou řadu aktivit

Věří, že se díky novince pohled na Luhačovice jako na lázně pro starší generaci změní. „Chceme se v nabídce skutečně věnovat i mladším lidem, kteří se sem pak budou vracet jako zdatní senioři," poznamenal starosta.

Resort Luhačovice má v plánu zavést celoroční možnosti v oblasti aktivní turistiky, rekreace, outdoor pobytů či wellness. Lázeňství by se podle představitelů iniciativy mělo pojmout moderně. Příprava podle starosty probíhá vlastně už několik let.

„Postavilo se tady sportovní centrum, krytá plovárna, na přehradě se vybudoval aquapark. Tohle všechno jsou kroky, které směřují právě k té zmiňované mladé generaci," potvrdil starosta Luhačovic s tím, že velký počet návštěvníků láká hlavně zábava a relaxace. „Luhačovice jim to proto musejí nabídnout, jinak by lidé neměli žádný důvod přijet," uvědomuje si starosta.

Všechny informace bude návštěvníkům přinášet hlavně nový webový portál resort-luhacovice.cz. Marketingové aktivity iniciativy jsou podpořeny finančními prostředky, které dali dohromady zejména podnikatelé.

Podpoří je i Centrála cestovního ruchu

Přesto však resort počítá s podporou místních samospráv, různých subjektů a také Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

„S Resortem Luhačovice budeme spolupracovat rádi. Tento krok je velmi pozitivní, protože v zahraničí řada špičkových lázeňských destinací ztratila svůj lesk jen proto, že nenašly alternativu k poklesům tradičních lázeňských hostů v dobách hospodářské recese," doplnila ředitelka Centrály cestovního ruchu Dana Daňová.

Iniciativu Resortu Luhačovice se rozhodla podpořit i luhačovická Vincentka, která pomůže zejména v komunikaci a propagaci veškerých aktivit.

„Do tohoto projektu chceme přispět jeho propagací. Jedním z prvních kroků jsou informační visačky na jednotlivých láhvích prodávané vincentky," upřesnil formu podpory ředitel společnosti Vincentka Jan Šumšal.

Resort- Luhačovice Propagační banery.

Zajímavé akce už v červnu

S obohacením každoroční kulturní nabídky města chce Resort Luhačovice začít už v červnu.

Návštěvníci lázeňského města se mohou těšit na dětské dny, gastronomické i cyklistické akce či wellness víkendy.

„První akcí bude Zábavný den hotelu Vega, který se uskuteční 24. června. Přinese dětské hry, soutěže, adrenalinové hry a několik kulturních vystoupení," upřesnil ředitel Luhačovického Zálesí Roman Kašpar.

S podzimními měsíci přijde na řadu Gastro víkend s tradiční kuchyní regionu, který se má stát zárodkem pro připravovaný Gastro festival.

Wellness víkendy, které budou návštěvníkům sloužit zejména k relaxaci a odpočinku, jsou plánovány na počátek zimy. 

Autor: Zuzana Molková

14.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedoucí fyzioterapeutka Kroměřížské nemocnice Pavla Zemanová

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Primář neurologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně Jan Bartoník
2

Primář Bartoník: Neurologie je v současnost velmi dynamicky se rozvíjející obor

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Po neznámé ženě, která si na základě padělaných receptů vyzvedla léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrá v těchto dnech policie. První případ se stal 20. června v 16.30 hodin v lékárně v Komenského ulici.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Krajský úřad přijal celkem 24 kandidátek pro podzimní parlamentní volby

Celkem 24 kandidátních listin pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bylo v zákonné lhůtě, tedy do úterních 16 hodin, podáno na Krajském úřadě Zlínského kraje. Celkem za Zlínský kraj kandiduje za politickou stranu, hnutí či koalici 482 osob. Kandidátky přijímalo oddělení organizační odboru Kancelář hejtmana.

Berani chtějí novou TV kostku. Požádali o dotaci

Hokejový klub Berani Aukro Zlín chce pořídit novou „TV kostku.“ A to s pomocí dotace od Ministerstva školství a tělovýchovy (MŠMT) ve výši 5,4 milionu korun. Celkové náklady na pořízení a instalaci tohoto multimediálního zařízení dosáhnou výše devět milionů korun. Žádost o dotaci klub podal dnes, odpověď z MŠMT má přijít do konce listopadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení