VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město prodlouží od října autobusovou linku 51 v Malenovicích

Lidé zejména ze sídliště v Malenovicích se mohou radovat. Dočkají se většího komfortu dopravy. Autobusová linka MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice č. 51 ve Zlíně-Malenovicích se od 1. října 2017 prodlouží o pět zastávek a zhruba 2,3 kilometru jízdy. Obyvatelům části Malenovic se zkrátí docházkové vzdálenosti k MHD a zlepší se možnosti přestupu na další linky.

15.9.2017
SDÍLEJ:

Zákres do mapy (nová část linky 51 je zakreslena modře).Foto: DSZO

K významnému prodloužení jedné autobusové linky a tím i celé sítě MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice dojde od 1. října 2017 ve Zlíně Malenovicích.

Autobusová linka č. 51, která dosud jezdí z točny Malenovice kolem kostela do lokality Kamenec, bude zajíždět i do dalších částí Malenovic a získá přímou přestupní vazbu na linky jedoucí po páteřní trase I/49.

Obyvatelům Malenovic prodloužená autobusová linka nabídne nové zastávky Malenovice-hřiště, Malenovice-Tyršova a Malenovice-Mlýnská. Autobusy linky 51 budou nově zastavovat také na stávajících zastávkách páteřní trasy Malenovice-U Mlýna a Malenovice-Sklady.

Tuto změnu schválili 10. července 2017 členové Rady města Zlína a 13. září rada jednatelů DSZO. Ještě předtím byla s návrhem nové trasy seznámena komise místní (KMČ) části Zlín-Malenovice 22. června na svém zasedání.

„Všichni přítomní členové KMČ se domnívají, že velká část obyvatel bydlících podél trasy linky č. 51 by uvítala možnost prodloužení linky č. 51 směrem ke hřbitovu (zastávka) a dále k obchodnímu centru CENTRO ZLÍN a pak teprve návrat linky zpět po silnici I/49 na ul. Mlýnskou a po ul. Tyršova směrem na točnu u DPS. Jedná se zejména o občany dříve narozené, obtížně se pohybující, a občany bez vlastního automobilu,“ vyplývá ze zápisu z jednání KMČ.

Její členové v následném hlasování přijali tuto variantu prodloužení linky jako kompromisní.

„Přijmout návrh zpracovaný DSZO a po půl roce provozu vyhodnotit užitečnost tohoto řešení. V případě malého vytížení linky na navržené trase přistoupit na změnu trasy s prodloužením linky č. 51 ke hřbitovu a následně k obchodnímu centru CENTRO ZLÍN,“ stojí v usnesení.

„Prodloužení linky 51 znamená pro mnohé obyvatele Malenovic zkrácení docházkových vzdáleností na nejbližší zastávku MHD a rovněž získání možnosti přímého přestupu na linky páteřní trasy na společných zastávkách U Mlýna a Sklady. Jde o další krok k přibližování městské dopravy občanům města a zavádění této naší služby v místech, která byla zatím od MHD poměrně vzdálená,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Linka 51 dosud měřila 3,5 kilometru. Po prodloužení bude mít linka délku 5,8 kilometru. Celá linka se nachází v tarifním pásmu B. V pracovních dnech budou na této lince vedeny zpravidla jeden až dva spoje za hodinu, o víkendech je provoz méně častý.

Před prodloužením autobusové linky č. 51 představovala celková délka všech autobusových linek v síti MHD ve Zlíně a Otrokovicích 130 kilometrů, délka trolejbusových linek dosahovala 108,8 kilometru.

Autor: Tomáš Hyánek

15.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Olomoučtí hokejisté (v červeném) v dalším utkání extraligy přivítali Zlín
AKTUALIZOVÁNO
16

Pět bodů za víkend! Honejsek rozsekl bitvu v Olomouci

AKTUALIZOVÁNO

Den Zlínského kraje táhl i v dešti, navštívily ho stovky lidí

FOTOGALERIE/ "Sice je zima, ale nám to nevadí, vždyť tady je tolik věcí k vidění a gastronomických zážitků, to jsme si přece nemohli nechat ujít. Jsme rádi, že nás dnešní deštivé počasí neodradilo a jsme tady." Tak si ve Zlíně v sobotu dopoledne pochvalovali manželé Lukáš a Vendula Vyorálkovi atmosféru již osmého v pořadí Dne kraje, kteří stejně jako stovky dalších návštěvníků přišli tuto akci. 

Ve Zlíně se volil nej sympaťák mezi útulkovými psy

Podzimní setkání útulkových pejsků a jejich pánů, přivedlo do Útulku pro opuštěná zvířata v nouzi ve Zlíně na Vršavě opět desítky lidí a hlavně jejich nové čtyřnohé kamarády.

Zlínské náměstí Míru obsadily v neděli škodovky

FOTOGALERIE/ Více jak sedmdesátka vozů značky Škoda, které byly vyrobeny do roku 1994, přijela v neděli odpoledne potěšit kolemjdoucí a přihlížející na zlínské náměstí Míru. Sraz si dali jejich majitelé, kteří jsou ze všech koutů republiky i ze Slovenska.

Hrad Lukov nabídl v sobotu zábavu i pohoštění, i v dešti

"Je to nejtradičnější akce, která postupem času několikrát změnila svůj název," říká o Dni hradu předseda Spolku přátel hradu Lukova Jiří Holík. Doplnil, že Den hradu prezentuje návštěvníkům vše, co lidé ze Spolku přátel hradu Lukova a dalších organizací a dobrovolníků v průběhu roku na něm udělali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení