VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie Zlín bude přijímat nové strážníky

Zlín – Na začátek roku 2016 plánuje Městská policie Zlín přijetí nových strážníků. „Vedle doplnění uvolněných pracovních míst plánujeme také drobné posílení pracovišť územního dohledu, tedy okrsků na Jižních Svazích, v Malenovicích i v Kostelci a Štípě", upřesnil ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

27.11.2015
SDÍLEJ:

Městská policie Zlín.Foto: DENÍK/Jan Karásek

Strážníkem Městské policie Zlín se může stát občan České republiky, který ale musí splňovat základní podmínky obsažené v zákonu o obecní policii. Současně musí vyhovět také požadavkům, které jsou stanoveny ve vnitřních předpisech MP Zlín.

Mezi ně patří:

 věk alespoň 21 let,
 trestní bezúhonnost,
 spolehlivost,
 dosažení alespoň úplného středního vzdělání zakončeného maturitní zkouškou,
 zdravotní a tělesná způsobilost,
 úspěšné absolvování přijímacího řízení.

Zájemce o povolání strážníka, který splňuje výše uvedené zákonné požadavky, nejprve vyplní dotazník, doloží k němu rukou psaný životopis s fotografií, a měl by jej stihnout doručit do konce roku 2015.

V rámci výběrového řízení pak uchazeč absolvuje přijímací pohovor, testy fyzické zdatnosti, psychodiagnostické vyšetření na specializovaném klinickém pracovišti (obdobné jako pro policisty Policie ČR) a zdravotní prohlídku.

Specifikem posledních let je, že stále více uchazečů má problém obstát při testech fyzické zdatnosti. Průměrně zdatný a zdravý jedinec by je však zvládnout měl a také všichni strážníci MP Zlín je v rámci každoročního přezkoušení absolvují.

Testy fyzické zdatnosti se skládají z následujících disciplín:

 100 m plavání na čas,
 člunkový běh na 4×10 m,
 sestava s tyčí,
 vytrvalostní běh na 12 minut,
 leh sed – 2 minuty,
 kliky na výdrž.

Po úspěšném absolvování přijímacího řízení a navázání pracovně právního vztahu se statutárním městem Zlín se z uchazeče stává čekatel. Ten po dobu několika prvních měsíců prodělává edukaci a výcvik ve všech oblastech, které bude potřebovat pro výkon práce strážníka (například sem patří příprava v oblasti právních norem, výcvik sebeobrany, taktiky policejního zákroku, střelby a rovněž také nácvik praktického výkonu v terénu formou hlídkové služby).

V průběhu zkušební doby je čekatel opakovaně testován, zda splňuje náročná kritéria a v případě jejich neplnění může být z edukačního programu vyřazen. Po jeho završení pak musí absolvovat přezkoušení ze všech oblastí výcviku a také zkoušku před komisí sestávající z pracovníků Ministerstva vnitra ČR.

Po jejím úspěšném složení je mu vystaveno osvědčení o splnění stanovených odborných předpokladů a teprve poté se stává strážníkem Městské policie Zlín.

„Z dlouhodobých zkušeností víme, že se úspěšnost mezi uchazeči pohybuje kolem hranice 10%. Tím však nechci nikoho odradit, ale případné zájemce naopak motivovat k co nejlepším výkonům", uzavřel Milan Kladníček.

Autor: Redakce

27.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Záchrana psa pomocí klobásky

Zlínští krajští hasiči mají novou "tajnou zbraň". Pomohla jim při záchraně psa

K favoritům letošního 47. ročníku Barum Czech rally Zlín bude stejně jako loni patřit Kajetan Kajetanowicz z Polska, který coby úřadující evropský šampion a současný lídr poveze na svém voze opět číslo jedna.

V úterý vyražte na velkou autogramiádu pilotů Barumky

Při srážce aut se zranila chodkyně

V Luhačovicích bourala dvě osobní vozidla, zranila se při tom chodkyně. Nehoda se stala v pondělí 21. srpna kolem 11. hodiny dopoledne v Masarykově ulici v centru města.

Zlín posílil bratr Rihards Bukarts. Na zkoušce uspěli Freibergs i Illo

Sourozenci jsou zase spolu. Rihards Bukarts, o šest let mladší bratr Robertse Bukartse se stal novou posilou extraligových hokejistů Aukro Berani Zlín.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Starý chodník byl už celý zničený, konečně ho opravují

Zhruba 40 let starý chodník opravují nyní v Otrokovicích, a to v části Trávníky, ve směru od Kauflandu. Podle mluvčí otrokovické radnice Romany Stehlíkové byl už v havarijním stavu, na povrchu se v asfaltu tvořily bubliny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení